IQ

Príspevok v téme: IQ
mini250mimi

Ahojte, moja 10 ročná dcérka má iq vyššie ako 130iq. A môj syn Davidko má 8,5 roka a má IQ 55. Je to tím vekom alebo čím? je to v poriadku? Dcérka aktivity: škola (veľmi ju baví ZS a chodí ešte aj do klubov, a krúžkov), klavír, spev, flauta, tance, (brušné, spoločenské moderné, hop hop, ...) prehadzovaná, basketbal. Je veľmi dobrá vo všetkýh predmetoch, a bavia ju jej koníčky, a okrem toho výborne skáče na švihadle aj 110/skokov za 1 minútu.110/1 Alebo joging, beh, plávanie, bicyklovanie, skaybording, cvičenie mobil. PC (minimalita 30-43min denne) alebo knihy, referáty, ajrychlejie pise a cita v triede, a píše na PC veľmi rýchlo. Ona je ako blesk, a rychla nema problem ani z TV-t.vychovou, no za to moj synacik, je ako slimáčik. bohuzial,:(.

Syn aktivity: futbal, hokej, PC (maximalita niekedy aj 2 hodiny denne ale využíva to na učenie, ) dalej referáty, gitara, mobil. A dcérka dostane za pol roka max. 4 dvojky a jednu 3. (výnimočne), a má viac rozumu neposmieva sa bratovi za výšku IQ. Ale zasa David jej zavidí výšku jej iq. (moze to byt aj tym ze viac sa vzdelava dcerka, a viac pozer TV a pod. ) no David dostane aj raz za 2 tyzdne 2, trojku, ale má aj 4 a 5. Neviem, čo mám robiť, v našej rodine nikto nemá tak nízke IQ ani v jeho veku.

A môže to byť aj z toho že dcéra je skrátka šikovnejšia a má viaej koníčkov a aktivít? Niekedy presedí aj celé poobede nad knihami a učením. Ďakujem vopred za Vaše názory.

jajka001_

si si ista, ze syncek ma take nizke iq? lebo to je velmi nizke, to by uz bol mentalne zaostaly
iq je vrodene, je to genetické, dá sa rozvíjať ale len v urcitom rozmedzi
synovi by som obmedzila to pc a mobil, nech si radsej cita, to mu da ovela viac
je pomalejsi tak potrebuje viac starostlivosti, viac sa mu venuj, hry, komunikacia, dcerka je samostatnejsia