Mám panický strach zo slnka, leta a všetkého, čo s tým súvisí

Príspevok v téme: Mám panický strach zo slnka, leta a všetkého, čo s tým súvisí
anti.sun

Môj problém nie je vážny, skôr môže vyznieť smiešne ale mne osobne dosť lezie na nervy a obmedzuje ma. Hrozne mi vadí slnko, teplo a zrejme aj svetlo. Schovávam sa pred slnkom, záťahujem závesy, skrátka strašne ma znervózňuje keď na mňa svieti, priam ma to rozzúri a vtedy chcem len niekam ujsť, niekam, kde je tma a chlad. Dokonca aj teraz, v zime mi lezie na nervy. Vonku je chladno ale mňa to slnko samo o sebe dráždi. Ráno vstanem, pozriem von oknom a keď je zamračené, cítim sa normálne, spokojný ale akonáhle vykukne von slnko, zhorší sa mi nálada. V lete som zatvorení doma, schovaný pred teplom a svetlom. Utiahol som sa do seba, nemám záujem o kontakty s ľuďmi, skrátka chcem byť sám. Je pravda, že so svojou samotárskou povahou som maximálne spokojný, nechcem sa zmeniť, tak mi je dobre, venujem sa svojim záujmom a mám pokoj. Lenže ak vám niečo bráni vyjsť na slnečné svetlo, pre každého úplne bežnú vec tak sa začnete cítiť trochu zle. Nechcem meniť svoju povahu ale chcem zmeniť svoj postoj k tak prirodzenej veci ako je slnko. Nechcem sa ho báť, nechcem, aby ma obmedzovalo ale skrátka si nedokážem pomôcť. Nech sa snažím ako chcem, hovorím si, že som si to iba napchal do hlavy, nepomáha to. Ja sa slnka skrátka bojím. Dá sa mi pomôcť?

Felia

Ja napríklad leto neznášam..akoby mi slnko odčerpávalo všetku energiu, ktorú v sebe ešte mám. Teraz je zima a ja mám neuveriteľnú radosť. Tiež neznášam reči o tom ako chcú všetci teplo, leto..V zime mi je proste najlepšie..a kým ostatní mrznú ja akoby som k zime patrila..nikdy nebývam v zime chorá..leto je pre mňa skrátka utrpením..

Simonella

anti.sun - preco nechces? a u psychiatra neskoncis pokial tam pojdes co najskor.. lebo ked sa bude blizit leto ty upadnes do vacsej depky.. toto chces? a nemyslim, ze najdes niekoho s podobnym problemom je to naozaj nezvycajne :O
ale ved chod k tej psychologicke.. preco nie? ved ti len pomoze..teraz je to uplne bezne.. naozaj chod, ked nechces horsie dopadnut , lebo lieky na toto nenajdes...

anti.sun

No hej určite by som tam mohol ísť, ale ja vôbec nechcem. Nakoniec skončím u psychiatra a potom sa to so mnou bude ťahať. Ja som hlavne dúfal, že tu nájdem niekoho, kto má podobný problém a hlavne ako ho riešil. Ale teraz sa cítim horšie, pretože, keď mám problém s depresiami a pod., tak viem, že je to u mnohých ľudí bežné a že sú len viac menej zaťažený problémom, ktorý má menšina ľudí ale stále je to obrovské množstvo. Ale s takýmto problémom ako mám ja, sa už cítim vážne nenormálny, pretože takú hlúpu fóbiu som zatiaľ nevidel u nikoho.

M74

No aj na počítači sa dá pracovať, ja pri ňom presedím dosť času, ale väčšinou "pracujem". Hry, chat a internet tvoria možno iba tretinu stráveného času.

anti.sun

PAX- Mňa ani tak netrápi to, že som sám aj keď je pravda, že sa nemám s nikým porozprávať o svojich pocitoch, snoch a pod. V každej situácii sa povzbudzujem sám a navyše jediné reakcie ostatných na mňa, sú väčšinou len posmechy. Ale to sa dá ignorovať, pretože ja nie som len taký neschopný pajác. Mám predpoklady na viac vecí, som umelecký nadaný na viac smerov, jednoducho tvorím. A keď už som pri tej tvorbe, doma NETRÁVIM ČAS PRI POČÍTAČI! To ani náhodou. Ako som spomínal, venujem sa rôznej umeleckej tvorbe.

sunrice

je mi ľúto, nemôžem si pomôcť - Neboj, len čo sa ti ustália hormóny a prejde ťa puberta a prídeš na to, že nie si absolútne ničím zaujímavým, tak sa to zlepší...

lost

ked je vonku 34C v tieni, tak v mojej izbe je 37C v kute...
ani ventilator nepomoze v takom pripade.
no to bude zas leto
asi zdrhnem niekam na pust...

PAX

Niekedy som bol taky ako ty, cely den som presel pri počitači a s ludmi som bol v kontakte vačšinou iba v škole. Naozaj ti je tak dobre? Necitiš sa osamelý? Skus zmeniť chod svojho života a pozerať sa naň z ineho uhla, pretože vedieš neuplny život a taky život nema zmysel, skor či neskor budeš musieť nadviazať kontakt s ludmi ak sa niekedy chceš usadiť preto je lepšie pripraviť sa na to skôr, neboj sa dvihnuť hlavu hore a zoznamuj sa s ľudmi, vhodna spoločnosť ti pomože a zmeni tvoj život k lepšiemu, viem že som odpovedal na tu druhu pre teba menej podstatnu vec než to so slnkom no dufam že sa tvoj život obrati inym, lepšim smerom