Ktoru antikoncepciu odporucate na akne

Príspevok v téme: Ktoru antikoncepciu odporucate na akne
veru neviem

ahojte mam 20rokov a uz dlhsie mam problemy s pletou,preto som sa rozhodla ze zacnem asi pouzivat antikonbcepciu hoci som sa tej myslienky vzdy branila lebo viem ze je to svinstvo,lenze moja plet je fakt nie moc dobra tak som si povedala ze vyskusam.len neviem aku,bojim sa samozrejme rizik, a aj toho ze z toho nejako moc priberiem.preto by som vas poprosila o vase skusenosti s nejakou antikoncepciou vyhradne na plet/akne a vlasy ...taktiez by ma zaujimalo ci by ste mi viac odporucili roaccutane alebo antikoncepciu.bola som za koznou a ta mi povedala ze mi predpise bud jedno alebo druhe ze ako chcem,vopred dakujem za vase skusenosti a rady...

Zoe 21

Ja beriem roacutane už 8 mesiacov, zaberá mi totiž pri nízkych dávkach a dlhodobom užívaní... Spočiatku, keď lekár nastaví väčšiu dávku, bude ti veľmi vysúšať sliznice a kožu.. ale v pohode sa to dá zvládniť, treba sa len viacej o kožu starať :) teraz mám dávku už veľmi malú a ani neviem, že tie lieky mám. Mám 21 rokov a s akné bojujem od 14 rokov.. vyskúšala som skutočne všetko na svete asi, roacutane je jedniná vec, čo mi zabrala - teraz mám krásnu vyhľadenú tvár, bez hrblčekov či flakov... konečne nemám komplexy z vlastnej tváre - dokonca chodím bez makeupu :))))) Antikoncepciu neberiem ani som ju nebrala, pretože otehotnenie mi určite nehrozí.. moje odporúčanie znie : jednoznačne radšej roacutane, je to trošku drastickejšie rišenie, ale TRVALÉ. Po vysadení antikoncepcie sa akné takmer vždy vráti, pretože prestaneš dávať do tela hormóny, ktoré ti dočasne riadia telo.

sydney

spytaj sa doktorky,ti najlepsie povie,ty si antikoncepciu nevyberies,to ona ti urci na zaklade zdravotneho stavu..a ked uz sa teda pytas - s pletou som jakziv nemala problem,ale po uzivani jeanine je este lepsia:) ale kazdopadne sa pytaj doktorky,nie na fore

veru neviem

ja viem ze sa musim rozhodnut sama,len chcem rady skusenejsich.no co sa tyka mna ja to vyslovene chcem len a len kvoli akne nie kvoli zabreneniu otehnoteniu,proste potebujem liek na akne ....a neviem co je proste vhodnejsie...ci roaccutane alebo hak

jankaaaaaa

rozhodnut sa musis ty, nemozes dat rpedsa na rady niekoho len tak cez internet. zvaz si vsetky pre a proti jedneho a druheho a uvidis.. alebo nasad aj roaccutane aj antikoncepciu. takto sa to casto zvykne predpisovat dievcatam, lebo ked sa nasadi roaccutane, zena nesmie otehotniet pocas uzivania a aj nejaky cas po skonceni liecby, preto sa pre istotu nasadi aj hak aby sa 100% predislo tehotenstvu

Inner

ak ide len o plet, radsej roaccutane, hoci ma vela neziaducich ucinkov. Akne sa ti potom uz pravdepodobne nevrati, po vysadeni HAK je naspat.

jankaaaaaa

a ano tak ako dodala mataBB doktorka musi zvazit aka hak je pre teba vhodna. ja len pisem ake sa zvyknu predpisovat na ake problemy, pretoze diane sa nepredpisuje ako antikoncepcia ale ako liecivo na akne napriklad, ale smaozrejme je ucinna aj ako hak

jankaaaaaaa

hak nemozes uzivat cly zivot a po vysadeni je velka pravdepodobnost ze sa ti akne zase vrati.. s roaccutane mas vacsiu sancu ze sa ti uz nevrati.. je na tebe ako to zvazis. ale zas roacutane ma velmi nepriaznive vedlajsie ucinky. co zas hak nema ak je spravne zvolena ...
a na silnejsie akne sa odporuca hak Diane 35 - apson na 12mesiacov, potom zmena na Jeanine, alebo na yadine- tieto sa mozu uzivat dlhodobo, diane sa uzivat dlhodobo nema.. no nie kazdej zene sadne taka alebo taka hak.. a z hak sa nepribera, hak len zadrziava vodu v tele a to len asi 3-4litre-kg. yadine sice vodu nezadrziava, ale jej efekt na plet je sice dobry, ale nie taky vyrazny a rychly ako pri diane 35. vysledky zlepsenia pleti po diane 35 by si mala pozorovat tak po 3-4mesiacoch