Stres pred štátnicou

Príspevok v téme: Stres pred štátnicou
liana bodka

Ahojte, potrebujem sa možno len trochu vykecať a posťažovať.
O dva týždne ma čaká najťažšia štátnica. Učím sa na ňu už 5 týždňov. Teraz som konečne došla po bod, že si opakujem. Ale ja si nič nepamatám! Som z toho zúfala :( Mám pocit, že mi nezaberá už ani káva, ani redbull, ani spánok. Cítim to tak, že som už teraz odsúdená na neúspech. Mám z toho všetkého nielen stres, ale aj depku, som frustrovaná, na každého navrčaná. Keď sa učím som nešťastná, že je to i tak zbytočné, lebo si nebudem pamatať nič na druhý deň a nieto o 2 týždne. Keď sa neučím som zas nervózna, že mi uniká čas. Navyše sa na tej štátnici veľa vyhadzuje :(

beskyd

heh, toto poznam:))) 2 tyzdne LEN na opakovanie je ale dobra situacia, podla toho skor mam pocit ze si ten typ stresaka ktory ma nakoniec najhorsie B cko, najma u zien je toto casty jav, nesposobilost realne ohodnotit uroven vedomosti, co je na jednej strane dobre v tom ze ta to nuti makat, na druhej mas zbytocne stresy, poznam baby ktore pred skuskami vracali, plakali a neviemco a potom odisli prekvapene s ackami beckami a este sa tvarili ze mali len stastie:)

ta3

neboj nic, aj dva tyzdne je fura casu, pracuj systematicky a vsetko stihnes a statnicu hravo zvladnes, pred Tebou to zvladlo x mladych ludi, preco Ty by si nemala? Drzim prsteky a po stanici sa ozvi, teda o 2 tyzdne sem nazriem znovu, drz sa

ta3

Ja som mala statnice pred 33 rokmi, uz sa na to velmi nepamatam, ale pravdaze aj ja som mala obavy a tremu, no toto co pises mi velmi pripomina statnie mojej dcery pred 3 rokmi, v tom case sme obidve boli na opacnych koncoch sveta, vecer pred statnicami mi plakala do telefonu v panike, ze ona tie statnice urcite neurobi, ze si nemoze na nic spomenut, ze ma totalny vypadok atd atd, snazila som sa ju upokojit, poslala som ju rovno do postele, aby uz nic neopakovala, na statnice vobec nemyslela a hlavne aby sa dobre vyspala, ze vsetko dobre dopadne a naozaj, dokonca na statniciach excelovala, cize to si len myslis, ze si nic nepamatas, lebo si vystresovana, takze v prvom rade sa upokoj, ucivo si dobrala, na opakovanie mas este 5 tyzdnov, co je slusna doba, opakovanie si rozvrhni tak, aby si vsetko stihla zopakovat, najtazsie partie aj dvakrat, na statnice nemysli a ked, tak s doverou, ze ich urcite urobis, musis si viac verit, potom nebudes v takom strese a vsetko pojde ovela hladsie, uvidis, vsetko zvladnes, tak prestan panikarit a hlavne si hovorit, ze si nic nepamatas, ze statnice nespravis a podobne sprostosti, upokoj sa, systematicky ucivo opakuj, medzi ucenim relaxuj, rob veci ktore Ta bavia, aby si vypla a aspon na chvilu zabudla na to co Ta o 5 tyzdnov caka, zelam Ti, aby si na statnici excelovala ako moja dcera

Eggona

Ja som na vysokej skole objavila paradnu metodu ucenia a mrzi ma ze som na nu prisla az tak neskoro.
Ucivo si rozdelim na jednotlive casti - cim kratsie tym lepsie - najlepsie je rozdelit to po odstavcoch. Ku kazdemu odstavcu si napisem na papierik otazku heslovite - (napr. definica sociologie - č. 1). K odstavcu v zosite napisem len č. 1. A potom uz len taham papieriky. Tie co viem, davam bokom, tie co neviem nechavam v kope. Mne to staci prejst vsetko raz (aby som vsetky papieriky dala bokom - ze ich uz viem) a potom este raz - opakovanie a viem to na A. Vyskusaj - nebudes sa serkat s otazkami, ktore uz vies ale viac casu venujes otazkam, ktore este nevies. Zaroven sa to neucis pekne zaradom, co je tiez vyhoda, pretoze na statniciach ta aj tak nebudu skusat zaradom.