Je to vôbec problém?

Príspevok v téme: Je to vôbec problém?
Sionnach

Dobrý deň,
Neviem, či vlastne potrebujem naozaj poradiť, asi sa skôr iba vyrozprávať... Mám 22 rokov a za sebou "skúsenosť", ktorá mi zmenila život a kvôli ktorej mám problém začať si vzťah. Možno si iba nahováram, že je to kvôli tomu, vždy som bol introvert.
Keď som mal 14 pomerne vážne som ochorel. Keď som sa z toho dostal, musel som ísť do kúpeľov. Vôbec sa mi nechcelo, ale nakoniec to bola jedno z najlepších období v mojom živote. Spoznal som tam Sašu, bola o pol roka mladšia a bola úžasná. Bola to moja prvá ozajstná láska. Boli sme spolu aj po odchode z kúpeľov, aj keď nás delilo vyše 100km. Stále sme si písali (listy, ja som vtedy ešte nemal PC :)) a telefonovali. Pravidelne sme sa stretávali. Boli sme spolu 3 roky. Jej rodičia z toho najskôr neboli nadšený, neskôr presne naopak. Každé prázdniny sme trávili spolu. Zabudol som napísať, že bola vážne chorá. Asi po pol roku sa z toho dostala, nanešťastie po čase opäť ochorela a nakoniec odišla 9 dní po 17 narodeninách...
Hmm, nejako som sa rozpísal, späť k tomu problému. Na jednej strane mi táto "skúsenosť" veľa dala. Len tak ma niečo nerozhádže, na druhej strane s tým prišiel aj ten môj problém. Jednoducho mi problémy veľa ľudí okolo mňa prídu primitívne, až smiešne. Má to vplyv na môj, ako to nazvať, spoločenský život. Mám kamarátov, kamarátky, ale takmer vôbec s nimi nechodím na diskotéky, do barov a podobne. No a keď ste na VŠ a nechodíte na párty a do barov, je to pre okolie "divné". Už na strednej ma takto vnímali. Lenže ja sa v takomto prostredí necítim dobre, pokúsim sa to vysvetliť. Neznášam alkohol, so Sašou sme nikdy nepili, nechápali sme prečo to ľudia vlastne robia. A nechodili sme ani na diskotéky, radšej sme sa len tak prechádzali, najlepšie niekde mimo mesto.
Pár krát som so spolubývajúcimi išiel na párty, akože zbaliť nejaké baby. Lenže vždy po necelej pol hodine odídem. Aj keď sa objaví nejaké dievča, čo má o mňa záujem (heh alebo sa aspoň tak tvári), nič z toho nie je. Nič proti nim nemám, ale nedokážem sa pozerať ako do seba lejú pohárik za pohárikom a riešia "veľké problémy" týkajúce sa topánok a kabeliek...
Zabudol som napísať, že som o Saške nikomu nepovedal. Na strednej síce vedeli, že niekoho mám a potom, že už s ňou nechodím, ale čo sa naozaj stalo som im nepovedal.Vie to iba jedna kamarátka. Teraz na VŠ o tom nevie vôbec nikto, vlastne som bol rád, že idem do nového prostredia, dúfajúc že sa niečo zmení. Lenže sa nezmenilo. Takže si všetci myslia, že som jednoducho taký, uzavretý, trochu "čudný". Bolo tu jedno dievča, s ktorým nás to k sebe ťahalo. Lenže keď sme sa lepšie spoznali, a ona zistila, že ja veľmi nechcem chodiť von (rozumej bary, párty atď)skončilo to. Takže to už ani neskúšam.

Pozerám, že som tu napísal hotovú slohovú prácu. Snáď sa to niekomu bude chcieť prečítať. Aj keď, ako som spomenul, neviem čo vlastne čakám od toho, že som o tom sem napísal.

uhlie

suhlasim s Yashirom. Diskoteka je dneska zahananie nudy a predbiehanie sa v tom, kto je viac "cool", cize mensi sedlak. Kedysi sa chodilo na disko oddychnut si, zabavit sa a stretnut nejakych zaujimavych ludi. Teraz tam sedia vselijake podivne buchty, civia ako telce, ohovaraju koho sa da, lebo ich nenapada, ako by sa mali chovat a davaju pozor na to, aby posobili "cool". Poznal som aj take, co sa vybrali na diskoteku, ale na zvyraznenie sovjej dolezitosti sa tvarili, ze dane miesto nie je pre ne dostatocne 'cool', tak prechodili 10 podnikov. V konecnom dosledku tak na ziadnej diskoteke neboli.

Podla mna si celkom normalny. Tiez dam radsej prednost nejakej prechdzke, alebo turistike, pred hlasnou hudbou.

Yashiro

Prepáčte, že tu je 2x rovnaký príspevok. Lebo ja som si chcela aktualizovať túto stránku, chcela som sa pozrieť aké rady pribudli od iných a znova sa ten príspevok odoslal.

Yashiro

To, že nechodíš na rôzne zábavné akcie, nie je nič divné ani zlé. Máš to proste v povahe, si dospelejší, máš iné záujmy, nepotrebuješ byť "cool" ako všetci ostatný. To je všetko :-)

NeviemNick

Ja si tiež myslím, že si jednoducho vyspelejší. A myslím si, že je to dobré. Raz to dievča, ktoré budeš mať ocení.
Teraz skús kamošov zavolať na bowling a pod. a skúsiť si tam s nimi pokecať. Povedz otvorene svoju situáciu. Prečo to tajiť?hoci aj nemáš potrebu im to povedať, možno sa niečo zmení. Možno pochopia....ale keď sú to ešte "vysokoškolské párty decká"...tak neviem ....ale čo ty vieš...každý je iný...a počuj...aj keď sa ti nejaká holka zapáči a sadnete si ... nepozeraj v ten večer na to že chľasce...skús isť s ňou von mimo disko....pokecáte - uvidíte...

Yashiro

To, že nechodíš na rôzne zábavné akcie, nie je nič divné ani zlé. Máš to proste v povahe, si dospelejší, máš iné záujmy, nepotrebuješ byť "cool" ako všetci ostatný. To je všetko :-)

kafe

Sionach, ja tu nevidím žiadny problém. Mal si priateľku, s ktorou si zažil krásne chvíle.. mal si problémy, ktoré ti pomohli dospieť skôr ako rovesníci. Veľa dospelých ľudí jednoducho nie sú zrelý a ani nedozrejú, kým ich život trochu nepreplieska. A niekedy ani to nepomôže.
Čo keby si si hľadal priateľov v iných kruhoch. Napríklad ako dobrovoľník v nemocnici (netuším či niečo také existuje). Možno pomôžeš aj sebe aj druhým .

jajka001_

treba chodit na miesta, kde sa daju stretnut nejaki ludia. preto ludia casto chodia do barov, na diskoteky a podobne. ak ta to tam nebavi, porozmyslaj, co ta bavi, ake dievca s akymi vlastnostami a zaujmami by si chcel stretnut a podla toho sa zariad. mozes najst dievca aj na nete, nie je to sice az take romanticke ale ked si vezmes ze velmi rychlo zistis, ako rozmysla, aka je, tak je to dobra moznost. a potom sa mozete stretnut a zistit ci by vam to fungovalo aj v reale.

Campina

Si proste veľmi veľký introvert. Ja mám podobnú kámošku - introvertku. Tiež ma problémy so vzťahmi, vlastne teda ešte žiadného poriadného chalani ani vzťah nemala. Dám konktakt? :-)

nyky20

Netráp sa. Čo si o tebe myslia ostatní ludia ti može byt jedno.

Uvidíš raz nájdeš dievča čo nevymetá každý týžden diskotéky a ocení aj ona , že si jeden z mála nezkazených v tejto dobe. Držím palce.

oligon

jaaaj tak to mam tiez ten isty problem..som dievca, som na VS.. tiez som za tych par rokov svojho zivota mala celkom ine dost vazne problemy ako moji rovesnici.. tiez ma pokladaju za divnu a hlavne hrozne odmeranu, lebo sa neviem (alebo skor nemam o com) s druhymi rozpravat... este aj priatel, ktory o mojich davnejsich problemoch vie, mi neustale vycita ze som k cudzim alebo k inym ludom odmerana, ze sa malo s ludmi rozpravam.. ale aj mne pride vela problemov mojich rovesnikov zbytocnych a malichernych.. co uz.. ale snazim sa byt milsia a snazim sa s ludmi viac komunikovat.. snad sa to niekedy zlepsi a uz nebudem ,,odmerana" :D