Vsetko je o peniazoch?

Príspevok v téme: Vsetko je o peniazoch?
chudobka

Uz 10 rokov som sama s dvomi detmi a stale viac sa citim spolocensky "mimo". Nie len preto, ze vacsinou sa stretavaju cele rodiny, ale najma preto, ze za vsetkym su peniaze. Ludia okolo mna robia aktivity, na ktore su zase len potrebne peniaze, ktore ja nemam, a tak si stale viac zijeme same pre seba. Nenudime sa - vela sa rozpravame, chodime do prirody, hrame sa spolocenske hry, robime rozne kreativne veci - ako rodina fungujeme super, len ma trapi, ze sme take izolovane. Dokonca sa tak citim aj v rodine - zase iba my sme ti, ktori maju problem s peniazmi, a tak som vacsinou ticho a len pocuvam, na ake vselijake kruzky deti chodia, kde boli na dovolenke, lyzovat... A casto mi je z toho smutno. Naozaj musi byt vsetko len o tom jednom?

doubledog

aj ked su peniaze dolezite, neni vsetko iba o nich.

problem je skor v inom, bezna medziludska komunikacia je povrchna, takze vacsina rozhovorov sa toci okolo toho, co si kto kupil (pripadne okolo toho, co davali v telke)

Ve

poznám ľudí, ktorí sú raz v austrálii, raz v rakúsku, a potom mi osôbka povie, že má nudný život :-) nešťastná, žiadna rodinná harmónia, nudný priateľ..hoci žije v luxusnom byte v bratislave, nemám pocit, že je dotyčná osoba šťastná

veľa ľudí je na tom podobne ako ty, aj úplné rodiny, ver mi..

treba hľadať šťastie v jednoduchých okamihoch, možno spoznáš partnerá a život sa ti zmení k lepšiemu, treba myslieť pozitívne, si mladá, nevieš ako budeš žiť o rok :-)možno budeš mať dvakrát toľko čo tí, vedľa teba

elsa5.5

je to tak je to smutné,ale všetko sa točí okolo peňazí,krúžky,výlety,dovolenky,rôzne hračky či iné veci ktoré sa dieťaťu páčia,značkové oblečenie,úplne všetko kam len vojdeš musíš platiť nemáš už si mimo spoločenské dianie,potom ti nič iné neostáva len si nájsť kamarátku ktorá je na tom rovnako ktorá tiež chodí do prírody a podobne to myslím v dobrom:)povrchnosť,čo si myslíš brat zobral svoju ženu a dieťa na dovolenku aj sesternica išla s nimi s rodinou,brat do drahých reštaurácií a podobne na toto leto už s nimi nejdú lebo to nie je vhodná partia,druhý brat podobne synovi na výlet lodou,dovolenky,notbook,ešte aj počítač,lenže potom aj tie deti sú také,len sa vychvaľuje koľko má na účte,za vysvedčenie posteľ za 700 euro potom sa chváli bratovej dcére ojoj tá sa potom pýta prečo aj jej rodičia nekúpia,závidí mu no mne je to normálne na smiech,hračky mu berie už to pred ňou schováva vždy ked má prísť,je taká doba peniaze vládnu svetom...povrchnosť,faloš,peniaze....

silka

ahoj, my sme na tom podobne. Ale možno tým druhým chýba niečo iné, čo ty máš. A to je milujúca rodina, manžel a super deti. A možno tie svoje dovolenky, lyžovačky riešia pôžičkami a celoročným odriekaním. Moji kolegovci ako aj brat, sú na tom tak, že len aby ulahodili svojím polovičkám a šli na dovolenku tak si požičiavajú a celý rok majú hlavu smútku zo splátok.

Airam7

ahoj, nebud smutna, my sme uplna rodina, a tiez nechodime na ziadne dovolenky, ja som na up, manzel pracuje, a penazi tiez nie je nazvys, aj ja obcas zavidim sestre, ze presla takmer cely svet, ale ona zase nema uzasne deti (a manzela). skus mysliet pozitivne a ked mas peniaze aspon na to najpotrebnejsie, je to super.