Co prosti chrapaniu

Príspevok v téme: Co prosti chrapaniu
Janulik33

Chem Vas poprosit ci by mi vedel niekto poradit nieco na chrapanie. Moj manzel ma s tym totiz problem. Ja potom nemozem zaspat a niekedy ma to prebudi aj v noci. Ked som velmi unavena, tak este to znesiem, ked ale moc nie, tak nemozem zaspat. Uz som sa bola pytat v lekarni. Maju tam rozne pripravky, od kvapiek, cez vodicky az po vonne sviecky. Ja vsak neviem, co z toho je naozaj ucinne. Nerada by som zbytocne vyhodila peniaze, niektore tie pripravky su aj drahsie. Alebo ak poznate nejaku osvedcenu radu, okrem tej, ze mam ist spat inde :)
Dakujem krasne za odpovede.

RNG

Posunutim brady trochu dopredu sa otvoria priechody v hrdle a prestane chrapanie. Tu sa predavaju vlozky do ust z plastu, ktore ked sa nasadia do ust posunu bradu trochu dopredu .Nazyva sa to "antisnoring insert"
Inac chrapanie je zle aj pre osobu, co chrape dlhodobo, takze je to dobre odstranit.
Samozrejme chirurgovia ponukaju na to aj operaciu, ale ja som presveceny, ze to nie je najlepsie riesenie....Rozhodne nie najlacnejsie a pritom nie je uspech nijak zaruceny.

Janulik33

ta3, dakujem za dobre mienene rady. Budem nad tym uvazovat. No ja mam uz byt zariadeny podla svojich predstav, nerada by som tam robila nejake vacsie zasahy, takto sa mi paci. Do kuchyne mi divan urcite nevojde. Do obyvky by sa dalo, no je tam velke okno a predelenim by ta miestnost nebola uz ono. Niektori ludia, co ich je v byte vela, to tak riesia. No u nas doma to nie je potrebne. Skusim este kupit nieco z lekarne na chrapanie. Mozno trosku pomoze. Suhlasim, ze ma má rad. Ked je moc unaveny, uz dopredu vie, ze bude chrapat sam navrhne, ze ak chcem, lahne si do detskej a ja s dcerou pojdeme do spalne. Uz to tak riesime v poslednej dobe. Lenze velakrat si za chrapanie moze myslim aj sam. V tyzdni je unaveny z ranneho vstavania do prace. Mu poviem, aby isiel vecer skor spat. On nie, ze chce pozriet telku a napokon aj tak pri nej zaspi a nas s dcerou rusi jeho chrapanie. Rano pomerne skoro vstava aj ked nemusi (napr. cez vikend) vraj sa mu neda viac spat. No a potom vecer zas o tom istom. Ja som pravy opak. Niekedy mam pocit, ze mam spavu nemoc. Spala by som stale a rada dlho spim.

ta3

vidim, ze skusate vselico a ze ked manzel sprvu aj nie je velmi nadseny, napokon suhlasi so vsetkym, co je dobry znak, znamena to, ze Ta ma rad, neviem v akom type bytu byvate, ale niektori moji priatelia maju postel (divan) aj v kute kuchyne, co by tiez nebolo zle riesenie, ak tam mate tolko miesta, alebo v niektorych bytoch su obyvacky pomerne velke, ze ludia ich predeluju stenami na dve miestnosti, ak mate taku vacsiu, skus si prehradit obyvackovou stenou priestor na spanie, spaci kut by bol schovany a neposobil by v obyvacke rusivo, na spanie fakt nepotrebujes vela priestoru, iba na jednu postel a nad nou malu policku na lampu a budik, snazim sa Ti pomoct nejakou radou, lebo s Tebou citim, neviem si totiz ani predstavit, ze by som bola v noci permanentne budena chrapanim, ahoj

Janulik33

Oddelene spalne - dobry napad, len u mna doma asi nerealizovatelny :( Byvame v 3izbovom byte. Ak by som chcela spat oddelene, musela by som v obyvacke. Mame tam rozkladaciu sedacku, kt. pouzivame na spanie iba ked pride navsteva, kt. u nas musi prespat. Skusala som si dat aj stuple do usi, co pouzivaju ludia, kt. robia na linkach. Ale bolo to pre mna nepohodlne a fakt som sa bala, ze nezacujem rano budik. Niekedy, ked je fest unaveny a hrozi, ze bude moc chrapat, sa vymenime s dcerou. Ona ide spat k nemu a ja do jej izby. Jej zatial neprekaza jeho chrapanie :)
Inak zaujimave je, ze problem s chrapanim ma aj moja mama a mala ho aj moja starka (kym este zila). Obe aj s mojim muzom su znam. strelec. Zeby to strelci mali v znameni? :) V poslednej dobe som mu pridala vankus pod hlavou. Ktosi mi hovoril, ze to trochu pomaha pri chrapani. Najskor hundral, ze to ma moc vysoko. Som mu povedala, ze ak chce aby som spala pri nom, je to potrebne. Uz si nan zvykol. Trosku to pomohlo, ale iba trosicku. Mam doma taku mentolovu masticku na spanky. Raz som mu ju natrela pod nos, aby vdychoval ten mentol. Nebol nadseny ale suhlasil. Vraj robim na nom pokusy, povedal. Tak skusim kupit v lekarni nieco podobne, mozno mu to trochu pomoze a dam potom vediet.

ta3

Nemyslim, ze unava ovplyvnuje chrapanie (moja mama zvykla chrapat a chrapala vzdy, ci bola unavena ci nie), pocas spanku ochabuje svalstvo v hrdle a to sposobuje, ze sa trubica, ktorou dychame privrie a to sposobuje chrapanie. Zelam Ti, aby ste nasli sposob, aby si mohla kludne spavat a nebola rusena manzelovym chrapanim, tie oddelene spalne sa mi javia ako najjednoduchsie a najucinnejsie riesenie, mozno by mohlo trochu pomoct aj to, keby si pouzivala nejake specialnejsie tlmice do usi, vtedy by ale hrozilo, ze nebudes pocut ani budik a parkrat zaspis do roboty, mohla by si dat vediet, ci a ako sa Vam podarilo vyriesit tento problem, drzim palce

Janulik33

No mas pravdu. Sme sa o tom uz aj bavili. Ked je unaveny, tusi ze bude chrapat. Vtedy mi navrhne, ze pojde radsej do vedlajsiej izby spat, aby som sa vyspala. Aj tak spravime. Len, ked on v poslednej dobe chrape stale, cize aj ked nie je moc unaveny.
Vcera bol dlho prec, bo mal stretavku so spoluziakmi zo strednej. Vratil sa okolo polnoci. Tak si dcera lahla ku mne, bo aj ona vedela, ze bude chrapat :) Tak siel spat do jej izby. Dnes rano som vstavala do prace a ked som si v chodbe obliekala kabat, tak som ho cez zatvorene dvere pocula chrapat. Je to mozne, aby tak dlho??

ta3

Janulik, no pravdaze manzel nemohol spat, lebo Ta zrazu nebolo, lebo nebol na to pripraveny a necakal to, urcite za urcity cas by Tvoja nepritomnost v posteli manzela rusila, ale ak sa na tomto rieseni obidvaja dohodnete, potom si manzel lahsie na to zvykne, ono to je vsetko len o tom, ako sa k problemu postavime, co si o nom myslime, ak manzel prijme dobrovolne toto riesenie, potom to pojde ovela lahsie, ved nie je mozne, aby cely zivot vyzadoval Tvoju pritomnost vedla seba len preto, ze mu chybas, ked ale Ty pre jeho chrapanie nemozes spat, na oddelene spalne si manzel casom urcite zvykne a Ty tym ziskas strasne vela, ved casto nevyspaty clovek citi unavu, nehovoriac o tom, ze chronicky nedostatok spanku moze sposobovat rozne, aj vazne, ochorenia, dostatocny a zdravy spanok je velmi potrebny pre dobry dusevny aj fyzicky stav, ved co je vacsie zlo, to, ze manzelovi chybas, ked nie si vedla neho, alebo Tvoj permanentne nie dobry spanok?, jednoznacne vacsie zlo je to to druhe, preto sa s nim porozpravaj, ak Ta ma rad, predsa mu musi zalezat na Tvojej dusevnej pohode a fyzickom zdravi, tak si na oddelene spalne zvykne, ono na prvy pohlad sa chrapanie zda banalny problem, ale ked sa nad tym hlbsie zamyslis, je to z dlhodobeho hladiska dost vazny problem, je prirodzene, ze manzelia radi spavaju spolu, ale ked je takyto problem, oddelene spalne su velmi jednoduchym riesenim

Janulik33

No vies, uz som spravila, ze ked chrapal som sa nenapadne vytratila spat do vedlajsij izby. O pol hodku prisiel za mnou, ze preco som odisla, ze on nevie bezo mna spat atd... Tak som sa vratila spat do postele, bol hore kym som zaspala a potom zaspal aj on. Ked nie je moc unaveny, tak sa to da vydrzat alebo, ked som ja unavena na konci tyzdna z ranneho vstavania do prace, tak zaspim pomerne rychlo ale ked nie, tak je to tazke.

ta3

moj dobry znamy pouziva na noc masku, ktora mu myslim do nosa vhana vzduch a tak zabranuje chrapaniu, hovoril, ze trvalo, kym si na to zvykol, lebo je to trochu nepohodlne a nevyzera to sexi, ale odkedy to pouziva, rano sa budi oddychnuty a citi sa ovela lepsie, my ale zijeme v Australii, neviem, ci takato moznost je aj na Slovensku

ono najjednoduchsie a najucinnejsie by bolo spavat oddelene, preco sa tej rade branis?, ved to nemusi narusit Vas vztah, dohodnite sa, ze jeden tyzden si spolu lahnete do Tvojej postele a ked bude prichadzat spanok, manzel vstane a odide do svojej spalne, dalsi tyzden to budes Ty, co sa pred spankom presunie do oddelenej spalne, je to trochu nepohodlne, ale aspon sa poriadne vyspis, ved takto, ked Ta chrapanie budi, spis zle alebo malo a ked je to trvaly stav, musis byt unavena a podrazdena, co sa urcite odraza na celkovej rodinnej pohode, neboli by ste ani prvi, ani posledni, co takto riesia problem chrapania

xjrm

Tie pripravky z lekarne nepomahaju. Bolo by vhodne vysetrenie v spankovom laboratoriu, to sa da vybavit cestou plucneho lekara.