Bozkavanie po mononukleoze

Príspevok v téme: Bozkavanie po mononukleoze
mArcIhnO

Takze dobry den, pred priblizne 110 dnami som prisiel z nemocnice po prekonani mononukleozy .... Nebolo to az take zavazne pobudol som tam 3-4 dni. Ale nechcel som bozkavat s dievcatami aby som ich nenakazil... Az teraz som sa zas bozkaval a chcem sa spytat, ze ci je mozne aby dostalo to dievca mononukleozu aj ked ja som ju prekonal pred 110 dnami ? ... dakujem za skoru odpoved ...

ANGEL-DEMON

že vraj nič vážne.. iba bol v nemocnici....
mne zistili že som prekonala mononukleozu iba náhodou,.. no kedže mám dobrú imunitu, nemala som žiadne problémy,..
no kedže ju už človek raz mal, už je prenášačom,.. aj ked sám je už odolný.... tak sa treba bozkávať každý den s druhou!

Saska678

Dobry den, chcela by som sa spytat.. mohla by som sa s priatelom po 2tyzdnoch zistenia mononuklozy uz opat bozkavat ?

RNG

Virus Epstein Barr ma dnes v tele zhruba 98% ludi v USA, predpokladam ze cislo je podobne v Europe. Prejavi sa ako mononukleoza len vtedy, ked clovek dostane masivnu nakazu zvonku, alebo ma znizenu vnutornu viralnu imunitu.
Kvoli dnesnej tichej viralnej epidemii , globalnej, sa snazim tu zdoraznit potrebu zvysenia viralnej imunity u kazdeho.Pisal som o tom uz mnohokrat, mozete to najst aj tu pod rng, herpes a podobne alebo na google.sk

mArcIhnO

Dakujem vam za rady ....
Alzbeta ... staci si precitat na hocijakej stranke ze ake to ma priznaky www.obroda.sk tam nizsie to mas napisane ... ked ti to nebude stacit tak si to pozri niekde inde ... A o tom piti z flase ... docital som sa ze niektori pacienti v sebe maju mononukleozu a ani o tom nevedia ... takze je mozne ze ta niekto nakazil ... radsej s tym chod ku lekarovi a povedz nech ti spravi pecenove testy a nehc zisti ci to je mononukleoza ... aby si si bola ista :)

nika7777777

ahoj, ja som prekonala mononukleózu pred 8 rokmi a poležala som si dva týždne na infekčnom. Ale nejak extra tam so mnou nič nerobili - jedna infuzia, výtery hnisu z mandlíí ale teda dlho som mala vysoké teploty a zdúrené uzliny. Ale myslím si, že keď si už viac ako tri mesiace doma, už by si nemal nakaziť nikoho. Máš to preliečené a je pravda, že v krvi to už budeš mať navždy, ale slinami by si mohol nakaziť myslím tesne po príchode z nemocnice.

alzbeta503

Ahoj ja ti pomoct neviem, nikdy som to neprekonala..ale dnes potrebujem poradit od niekoho kto uz mononukleozu prekonal..vies mi povedat ake si mal priznaky? mozem to chytit po piti z flase od niekoho? lebo som tak nedavno spravila a spravil sa mi kutik, opuchla mi dolna pera a na mandli mam biely vyrastok co som v zivote nevidela a boli ma prava mandla...vies mi poradit?

muc

moninukleozu vyvolava virus. po odzneni akut. stadia uz bozkavanim nenakazis nikoho. no krvou ano. uz dozivotne budes mat ten virus v krvi.