Problem s tazkym zaludkom a travenim

Príspevok v téme: Problem s tazkym zaludkom a travenim
Roqi

Dobry den, mam problem s tazkym zaludkom a travenim, grganie, atd.....dosledkom nedostatku kyseliny...Chcem by som sa spytat..., robim si tibetsku kulturu kefiru ktora je aj kysla, ale vraj dost zasadita, ktoru som bral rano a vecer po jedle, len sa chcem spytat ci to nieje zle ked je zasadity, ci by som to nemal brat radsej pred jedlom...? ked mam nedostatok kyseliny... A este by som sa chcel spytat ako by som mal vhodne skombinovat Probiotika, Kefir, Zeleninu, Ovocie, BetainHCL a Jedlo....co pred jedlom, co po jedle, co rano, co vecer....Dakujem pekne, neviem uz na koho sa mam obratit....Mam len 19, zivotosprava super nejem sladke bielu muku, pijem 3 litr cistej vody denne, nepijem, nefajcim, nejem premastene jedla, sporujem. Dakujem!

R ogi

RNG, tak mal som denne 60 miliard bakterii, predtim z nasej lekarne asi 5 denne...
Mal som priserne nizky tlak (78/47) strasne stavy take na odpadnutie, aj ked som pil az 4-5 litrov, mal som tmavo, až červenu stolicu, ale KRV tam NEBOLA!! Aj na testoch nebola zistena? Co to mohlo byt. teraz neviem ci ich mam brat...:(

RNG

Nuz ked mas poriadne zamorenie, mozes mat Herxa aj z probiotik, hoci nic take som este nepocul.
Ale pentaza moze mat rozne skodlive ucinky, aj popisovane, tu to mas v Slovencine jasne.
www.edusan.sk
Ako som ti povedal, ja neodporucam nikomu nic take, co by mohlo sposobit zdravotne problemy tj ani Pentasu.
Na to mas svojich lekarov a ich patentovane chemikalie, schvalene ako "lieky"

R ogi

RNG, nakoniec to nemuselo byt z toho... Dosli mi z ameriky probiotika (30 miliard) a daval som si 2x denne, rano a vecer s jablkom, teda na noc...po 1 dni tie stavy co som písal naposledy, na dalsi den cca 4-5 hod od rannej tabletky zrazu zimnica, presla po pol hodine, na dalsi den uz iba trosku horuce celo...je mozne ze som mal Herx. reakciu?? Mam pokračovať v brani probiotik, ked už mi je každy den lepsie a davku som nezmenil... Dakujem

R ogi

RNG RYYYYYYCHLO PROSIM POMOC, zacal som brat PENTASU, co mi predpisal lekar a je mi velmi divne, nieco medzi stavom na odpadnutie a take navali tepla do ruk, hrude a noh....prosiiim pomoc, surne RNG, mam to vysadit?? :((

RNG

Som zvedavy, kto vsetko vari zvieratam, lebo ked surove skodi, tak by uz davno mali vyhynut.
Prave naopak, ludia poznaju ohen menej nez 40 000 rokov a mnohi ho nepouzivali ani pred 10 000 rokmi, tj telo malo co sa tyka vyvoja velmi malo casu sa prisposobit na varene.
Vitariani, tj ludia co jedia vsetko surove maju ovela menej zdravotnych problemov, najma traviacich problemov, ako ostatok tzv "civilizovaneho " sveta.
Jedina vyhoda aj zaroven nevyhoda tepelnych uprav zeleniny je jej sterilizacia, tj ze nedostaneme rozne mikroby z nej do tela, z ktorych je sice velmi malo skodlivych a vacsina uzitocnych, ale z hladiska mediciny donedavna este kazda bakteria sa musi znicit, aby sme sa nenakazili nebodaj.
V sucasnom svete uz nemusime dostavat probiotika nevyhnutne z pody, mozeme si ich laboratorne vypoestovat, takze probioticke zmesy obsahuju len uzitocne kultury, ale vyhnut sa mikrobom sa neda a ked vsetko sterilizujeme, nemozeme dostat aj uzitocne probiotika v dostatocnom mnozstve, ani enzymi, ktore sa "osmahnutim" znicia a mnohe fytonutrienty, ktore sa tiez tepelnou "upravou" znicia.

R ogi

Reca a co jes ked je uvarena? Su v tom potom nejake vitaminy, enzymi atd? A taky ladovy salat, paradajky, uhorky budes varit? Nic v zlom ale surovu brokolicu alebo kel ani ja nejem...

Reca

Lekár ti hovorí dobre...nejesť surovú zeleninu!!! Neni blbý, vie, prečo to hovorí. To isto ti povedia na fytoterapii - tradičná čínska medicína. Surovou zeleninou si viac ublížiš ako si myslíš. Pred použitím ju treba trochu tepelne upraviť, či osmahnúť na olivovom oleji alebo nad parou.

R ogi

ano lenze bohuzial na slovensku ak mate kyselinu, daju vam helicid a dalsie prasky na kyselinu, ale neriesia pricinu, ak mate zapal na tenkom, ako ja, povedia vam nejedzte vlakninu, tiez neriesia pricinu...a to 99 percent lekarov, neviem za koho by som tu (v bratislave) mal vymenit...:(