Proteíny - svaly

Príspevok v téme: Proteíny - svaly
julkoooo

Zdravím, chcem sa spýtať, aký máte názor na bratie syntetických proteínov za účelom nárastu svalovej hmoty. Jedni vravia, že je to nezávadné, od iných som zas počul, že po čase začnú z toho praskať svalové vlákna...Ak má niekto skúsenosti, uvítam nejakú radu, ako a s čím začať...

Genesis

srvatkovy protein na chudnutie mozem doporucit ale len ako sucast nizkokalorickej stravy ... pokial sa budes prejedat a nic nerobit tak ti nepomoze... ma len doplnit bielkoviny a zabranit katabolizmu svalovych bielkovin .. okrem toho bielkoviny sa tazsie menia na tuky ako cukry alebo tuky a na ich travenie je treba vynalozit viac energie takze do diety rozhodne patria ..a hlavne zeny ich maju tendenciu zanedbavat a potom sice chudnu lenze zaroven stracaju svalovu hmotu co je pre dalsie chudnutie neziaduce.

Genesis

Asi mi to zmazu lebo to moze byt chapane ako reklama ale co uz: ja kupujem odtialto:

4fitness.cz (uz je aj sk)
www.nutriexact.sk
kitty.sk
alebo dobry je este protein forte od olympie v piestanoch .. kludne mozes kupit aj ivi protein 60,

Ja obvykle kupujem susene vajecne bielka + cisty neochuteny srvatkovy protein a hydrolizovany kolagen a maltodextrin. Suroviny ta vydu vzdy lacnejsie ako proteiny uz miesane.

pokial chces ale napr dobry produkt trochu drahsi ale stale ekonomicky vyhodny tak protein forte od olympie.

www.olympia-protein.sk

Ja som uviedol vsetko cenovo vyhodne proteiny ... pravdaze ak mas vela penazi mozes siahnut aj po drahsich i ked vyssia cena neznamena vzdy lepsiu kvalitu.

julkoooo

Genesis : Díky kámo, to mi je jasné, že musím cvičiť, však kvoli tomu to chcem aj začať brať..
A ak by sme to teda mali vecne uzavrieť, tak moho lby si mi doporučiť nejaký konkrétny produkt?..nejak sa do toho nevyznám...neviem, či sem pojde skopirovat odkaz, ak nie , tak mi napis pls aspon nazov vyrobku..diky moc..

Genesis

osobne srvatkovy protein nemam rad ... nikdy som z neho nenabral svaly prave naopak schudol som ... jediny protein co som z neho bol spumpovany a nabral som hmotu boli susene vajecne bielka ... problem je len ze treba ich miesat s mliekom aby tolko nepenili a vobec aby sa dali pit a druha vec ze pokial si date viac naraz tak sposobuju neprijemnu a smradlavu plynatost.

obdobny neprijemny vysledok v naberani svalov mam okrem srvatkoveho aj so sojovym proteinom

nedostatok srvatkoveho proteinu je nedostatok argininu a nedostatok sojoveho je nedostatok methioninu ... ale podla mna tych nedostatkov tam musi byt viac ked porovnam efekt vajecneho a tychto proteinov

Genesis

Synteticke proteiny sa ako suplementy nepredavaju ... vsetky proteiny co kupis su prirodne extrahovane z roznych zdrojov ... kludne to mozes brat pokial ovsem mienis cvicit inak je to zbytocnost ... su neskodne pokial ovsem nemas nejaku alergiu na dany typ proteinu a budes sa drzat v rozumnych dávkach to je cca 1,4 - 2 g na kilogram telesnej hmotnosti (musíš ale do tohto príjmu zahrnut aj proteiny zo stravy). Svalove vlakna sa ti z toho urcite nepotrhaju :) ... protein je vlastne susene koncentrovane jedlo v prasku i ked nie tak plnohodnotne .. rozhodne ale necakaj ze z toho budes velky ako kulturisti co propaguju ze to beru :) pretoze oni su velky z niecoho uplne ineho