ako zvladnut rozchod

Príspevok v téme: ako zvladnut rozchod
still

Zdravím, prosím o radu, po siedmich sa so mnou rozisla priatelka, s odovodnenim ze ma ma rada uz iba ako kamarata. Som z toho riadne mimo, ale po poriadku.
Nikdy sme sa nehadali, velmi dobre sme si rozumeli, prezili sme aj tie spolu najtazsie chvile, boli sme si vzdy oporou. posledne dva roky zacal vztah pomaly upadat, snazili sme sa ho ozivit dovolenkami, nepohlo. Je pravda ze som ani ja nebol celkom spokojny, jeden cas som aj hladal unikovu cesticku, ale vedel som ze sa lubime, ze to prekonáme. bral som to tak ze do kazdeho dlhorocneho vztahu sa casom dostane rutina, zvyk, aj nuda. takto postupne upadalo upadalo az koncom roka z nezavaznej debaty vyplinulo ze sa chce so mnou rozist.uz ju vraj nepritahujem. taky som bol v soku ze som ani neprotestoval, ked som sa spamatal robil som co som mohol ale nezvratil som to. odstahoval som sa teda, na jej ziadost sme ostali akoze kamarati, ale skuste sa kamaratit s niekym koho milujete. zivil som v sebe este nadej ze odlucenie nam pomoze, ze si uvedomi ze jej chybam. tak sme sa sem tam stretavali aj po rozchode, hoci to bolo pre mna tazke. az teraz po troch mesiacoch som zistil dost ponizujucim sposobom ze uz tri mesiace ma ineho. dokonca s nim bola v kontakte uz vtedy ked sme este spolu bývali. toto ma uplne polozilo, som z toho na dne, kym som ja cakal a vyrovnaval sa z rozchodom ona ma uz trojmesacny vztah. uz tri dni nejem, len slopem, som z toho absolutne v mimo. nas vztah mal krizu, to viem, ale rozchodom by som to ja neriesil. co mam robit? vyvolavat jej nechcem, aj tak to nezmenim, ale len tak sediet ma nici. samozrejme ked som sa to dozvedel tak som jej hned volal, alkoholom povzbudeny som jej povedal aj to co som nemusel, to uz je jedno. len sedim a rozmyslam co mam robit. mam prerusit kontakt? je tu vobec este nejaka sanca? ona mi tvrdi ze som skvely clovek, a chce sa kamaratit, ale to je pre mna neprijatelne, ved som si s nou planoval buducnost. co mam robit?

nazor

Nechcem vam to tu kazit, ale z mojho pohladu chlap v dlhorocnom vztahu prestane o zenu bojovat a ukazovat jej, ze je pre neho dolezita.Jednoducho sa prestane snazit -a to po velmi kratkej dobe...ved naco,uz ju ma.Ked je pre vas chlapov niekto dolezity a planujete s nim buducnost, tak mu to aj dajte najavo a davajte to najavo tak casto ako sa len da.Lebo to skonci presne tak ako v tejto teme.A to je vlastna skusenost, bohuzial:)

lleilla

...tiez som urobila presne,to iste,co tebe tvoja byvala,akurat s tym rozdielom,ze som nesla do ineho vztahu...ak citas moje riadky,aj po prvej vete,tak radim,prerus vsetky kontakty s nou.Byvaly bol ochotny mi odpustit vsetko,potom aspon o kamaratstvo doslova prosil,ale nejde to,ked jedna osoba este stale miluje...cas a prerusenie vsetkych kontaktov...niektore chvile v zivote nejde vratit a niekedy druha osoba,aj ked vie,ze neskutocne ublizi osobe,ktoru kedysi milovala,neda sa inak...a verim,ze casom aj druha osoba pochopi,ze to tak malo byt,vsetko ma svoj zmysel.Zelam ti,nech si raz povies vetu,ze to,co sa ti stalo,malo tak byt a bola to jedna z tych dobrych veci,ktora sa ti v zivote mala stat...raz pochopi clovek zmysel dobrych aj zlych veci v zivote,co ho postretnu...vela stastia

hullli

zdravim vsetkych sklamanych..stara dobra klasika..clovek miluje clovek smuti,je mu luto atd..ja prave prezivam to iste...strasne to boli..nechala ma..kedze som v irsku a po roku sme si konecne mohli dovolit byvat sami tak ma opustila..v byte som sam platim zanho velke peniaze ktore si musim poctivo vydriet..ona sa prestahovala k sestre a myslim ze hned po tyzdni si niekoho nasla..boli to..hrozne to boli..sam ako kol v plote sa kazde rano budim v posteli v ktorej sme sa este pred nedavnom milovali..napisala mi len hlupu sms..uz nechcem byt stebou pochop ze to je koniec..ale ja to nechcem pochopit..ale musim..ide tu o mna..moju existenciu..na vsetko som ostal sam..a s trapenim na krku..snazim sa tu citat na stranke pribehy o strate lasky a sklamaniu a musim vam povedat jedno pomahami velmi ked viem ze ste ma v tom nenechali sameho:)dakujem vam..aj ked za taku bolavu cenu..bojujem stym ako sa da..je to tazke ale nakoniec aj tak vyhram..aj ked do tej doby pretecie vela slz a myslienok..nakoniec sa mi to podary..verim ze vam tiez..

hullli

zdravim vsetkych sklamanych..stara dobra klasika..clovek miluje clovek smuti,je mu luto atd..ja prave prezivam to iste...strasne to boli..nechala ma..kedze som v irsku a po roku sme si konecne mohli dovolit byvat sami tak ma opustila..v byte som sam platim zanho velke peniaze ktore si musim poctivo vydriet..ona sa prestahovala k sestre a myslim ze hned po tyzdni si niekoho nasla..boli to..hrozne to boli..sam ako kol v plote sa kazde rano budim v posteli v ktorej sme sa este pred nedavnom milovali..napisala mi len hlupu sms..uz nechcem byt stebou pochop ze to je koniec..ale ja to nechcem pochopit..ale musim..ide tu o mna..moju existenciu..na vsetko som ostal sam..a s trapenim na krku..snazim sa tu citat na stranke pribehy o strate lasky a sklamaniu a musim vam povedat jedno pomahami velmi ked viem ze ste ma v tom nenechali sameho:)dakujem vam..aj ked za taku bolavu cenu..bojujem stym ako sa da..je to tazke ale nakoniec aj tak vyhram..aj ked do tej doby pretecie vela slz a myslienok..nakoniec sa mi to podary..verim ze vam tiez..

ta3

Still,
boli to, sedem rokov je dost dlha doba na to, aby si zabudol zo dna na den, nie si sam, stalo sa to tolkym pred Tebou a prezili to, prezijes aj Ty, clovek zvladne toho velmi vela ked musi a Ty na vyber nemas, rozhodla sa pre ineho, tak Ty to musis jedine akceptovat a lahsie sa s tym vysporiadas, ked kontakt s nou uplne prerusis a rozhodne prestan slopat, lebo to nie je ziadne riesenie, zamestnavaj sa aktivitami, ktore Ta bavia, no momentalne asi nemas chut na nic, ale premoz sa, ono to casom povoli, jedneho krasneho rana sa prebudis a zase pocitis novu radost zo zivota, je to iba otazka casu, ale stane sa to urcite, takze hlavu hore, zivot predsa ide dalej

zdenci

nestalo sa mi to co tebe ale stali sa mi dva strasne rozchody..z toho jeden pred dvoma tyzdnami.
ale uvedomila som si jednu vec.ludia strasne prestrasne podcenuju svoju schopnost dostat sa z toho a precenuju dolezitost tej druhej osoby.ano povedme ze ju milujes atd... a teraz nemozes uverit tomu ze sa z toho niekedy dostanes..kazdy si po rozchode musi \"odsrat\" tuto hroznu fazu ked sa ti nechce zit.ja v nej som teraz tiez.kazde rano ked vstanem mam chut sa ist len vyvracat a spat dalej.ale to prejde.viem to uz som to zazila.postupne to bude prechadzat.pridu aj horsie dni a potom zas lepsie.ale urcite sa raz zobudis a bude ti to jedno.jedine co urob je ze sa sustred na seba.rob veci co si predtym nerobil.viem ze nemas chut robit nic ale donut sa.chod von s kamosmi,sportuj..hocico.a ked ti bude lepsie flirtuj so zenami.vtedy si uvedomis ze nie je jedina ta byvala a zistis ze ine zeny maju vlastnosti ktore jej chybaju.rob vsetko preto aby si sa citil sebavedomo.to pomaha najviac. minule som bola s byvalym na veceru..bol to pre mna cely nas vztah boh,dokonaly muz a sedela som tam a v hlave \"boze je ako prasa,a co to trepe za sprostosti,stale sa vytahuje..co som na nom videla?\"
drzim palce
zdenka

Fidelity

Ahoj Still,
pred zhruba rokom a pol sa stalo toto isté aj mne.. po skoro 7 rokoch ma priateľ opustil kvôli inej.. tiež som stratila iskru, prestala ho priťahovať, vraj to bolo už len zo zvyku..
bolo to veľmi zlé, preplakané dni aj noci, prepité dni aj noci.. aj nejaké tie tabletky na spanie mi bolo treba - hrozné sny, nespavosť.. atď.
veľmi ma podržali dve moje najlepšie priateľky (s ktorými som "vďaka" nemu mala obmedzený kontakt), nezabudli na mňa a pomohli mi, boli so mnou ako často sa len dalo.. po nejakej dobe, keď už som nevyzerala ako troska som sa snažila chodiť s nimi medzi ľudí..
a samozrejme s ním som mala prerušený všetok kontakt v podstate - a nie mojou vinou alebo želaním.. sám sľuboval akí budeme naďalej kamaráti, ako ma nenechá samu a podobné rečičky.. ale kontakt prerušil on.. asi sa mi nedokázal pozrieť do očí a vidieť v nich svoj odraz..
po pár mesiacoch ten žiaľ a každovečerná túžba už sa ráno nezobudiť ochaboval.. až zmizol celkom.. semtam nejakú tú ľútosť alebo zlobu som pocítila, ale mala som kamarátky, starosti so štátnicami.. a nakoniec po 3/4 roku som aj na rande zašla..
myslela som si, že sa už nikdy nezaľúbim, že nebudem nikomu veriť.. klasika.. bol to môj veľký vážny vzťah a ja som ten typ človeka, pre ktorého je vzťah posvätný..
ale čas zahojí všetky rany..
moja rada, rovnako ako tie predošlé, znie: prerušiť kontakt (načo zbytočne sypať soľ do rany..) a tráviť veľa času s priateľmi..

veľa šťastia a drž sa :)

Fidelity

Ahoj Still,
pred zhruba rokom a pol sa stalo toto isté aj mne.. po skoro 7 rokoch ma priateľ opustil kvôli inej.. tiež som stratila iskru, prestala ho priťahovať, vraj to bolo už len zo zvyku..
bolo to veľmi zlé, preplakané dni aj noci, prepité dni aj noci.. aj nejaké tie tabletky na spanie mi bolo treba - hrozné sny, nespavosť.. atď.
veľmi ma podržali dve moje najlepšie priateľky (s ktorými som "vďaka" nemu mala obmedzený kontakt), nezabudli na mňa a pomohli mi, boli so mnou ako často sa len dalo.. po nejakej dobe, keď už som nevyzerala ako troska som sa snažila chodiť s nimi medzi ľudí..
a samozrejme s ním som mala prerušený všetok kontakt v podstate - a nie mojou vinou alebo želaním.. sám sľuboval akí budeme naďalej kamaráti, ako ma nenechá samu a podobné rečičky.. ale kontakt prerušil on.. asi sa mi nedokázal pozrieť do očí a vidieť v nich svoj odraz..
po pár mesiacoch ten žiaľ a každovečerná túžba už sa ráno nezobudiť ochaboval.. až zmizol celkom.. semtam nejakú tú ľútosť alebo zlobu som pocítila, ale mala som kamarátky, starosti so štátnicami.. a nakoniec po 3/4 roku som aj na rande zašla..
myslela som si, že sa už nikdy nezaľúbim, že nebudem nikomu veriť.. klasika.. bol to môj veľký vážny vzťah a ja som ten typ človeka, pre ktorého je vzťah posvätný..
ale čas zahojí všetky rany..
moja rada, rovnako ako tie predošlé, znie: prerušiť kontakt (načo zbytočne sypať soľ do rany..) a tráviť veľa času s priateľmi..

veľa šťastia a drž sa :)

jajka001_

zalubila sa do ineho, preto sa s tebou rozisla. ukonci s nou kontakt, zbytocne sa trapis. ona si skor uvedomi ze jej chybas ked s nou komunikovat nebudes. to zalubenie moze vyprchat a ona mozno zisti ze ten novy nie je taky uzasny ako sa na zaciatku zdal. ale nekontaktuj sa uz s nou.