Mam chlapca co o mna straca zaujem neviem co robit

Príspevok v téme: Mam chlapca co o mna straca zaujem neviem co robit
karma

som s mojim frajerom uz 10 mesiac a som jeho najdlhsi vztah no on mi napriek tomu klame do oci vypisuje si s inymi babami aj ked vie ze mi to ublizuje sprava sa ako by mu na mne niekedy vobec nezalezalo...cim to je ze pre muzov po urcitej dobe prestanu byt zeny zaujimave a stanu sa obycajnymi to ako nemoze ani jeden vztah fungovat bez problemov a kriz nemam na toto uz naladu nezvladam to pretoze je mi s nim dobre no ublizuje mi jeho spravanie klame mi a robi tym zo mna chuderu chcem aby sa to otocilo a aby sa on na citil tak ako ja teraz poradte mi prosim vasa Karma

xy:)

nechapem naco si s nim, ocividne ta ma na haku a ked ostavas s nim, tak robis chuderu zo seba iba ty sama. chlap si ta musi zasluzit a ked sa zacne chovat debilne, da sa najavo, ze nie je jediny na svete. a neskutocne rychlo to zabera.

AdamKrt

Co mate vsetky s tou neistotou ? Mat v partnerke neistotu, tak ju radsej nechcem. Takze o akej neistote to hovorite, pretoze ta moze mat vela podob...

Viete naco sa zaklada rodina, hlada sa partnerstvo, vazny vztah ? Na to, aby mal clovek istotu, aby mohol vychovavat v nej potomkov. Isteze neni dobre mat vsetko ako na striebornom podnose, pretoze potom clovek uz nevie, co od tej dobroty si ma vymysliet este za hluposti. Ale neistota ako taka - neustale pochybovanie o partnerovi/partnerke, tiez neni dobre.

Mat k partnerke neistotu ? Preco by sa mal potom clovek snazit v niecom ? Alebo preco by sa mal milovat, ak si neni isty tym druhym clovekom ?

Preco si myslite, ze ked ma clovek istotu, tak je to nuda ? Ved staci pohnut rozumom a moze mat clovek istotu a robit aj vselico nepredvidatelne, prekvapit. Ale neistota ? Vzdy, ked robim nieco, co sa ma urobit a mam z toho pocit neistoty, chcem to mat co najskor za mnou, aby som na to nemusel mysliet, lebo ten pocit neistoty je casto horsi nez to, co sa ma stat. Zit v neustalej neistote - to by som radsej sa rozisiel.

AdamKrt

Slobodna: trochu aj rozmyslaj co pises. O akom sexistickom mysleni to hovoris ? Mam priatelku, pekne sa k nej spravam, neda na mna dopustit, dokonca sa k nej spravam lepsie, nez si zasluzi po vselicom, co mi vykonala...

Vies, niektori ludia sa vedia znazit aj bez toho, aby druhy musel na nich skusat robit vseliake triky. Ina vec je, ci je vztah vyvazeny a to iste robi aj protistrana...

Je lahke len nieco chciet, chciet a chciet, ale treba aj nieco pre to urobit. Niektori ludia maju predstavu, ze len ten druhy je tu od toho, aby sa snazil a oni nemusia.

karma: pokial mas vztah, ako ho popisujes, tak si pravdepodbone narazila na sebca, ktory sa tazko zmenit. Druha vec je este, vstupit si do svedomia a opytat sa, co si aj Ty urobila pre vztah, ci bolo nieco, co Ti on mohol vycitat. Pretoze pravda je ako minca. Ma dve strany. Ak by si sa spravala Ty zle, mozno Ti to len vracia. Ak si vsak neurobila nic take, potom je to jasne, koho si si nasla...

jahodka123

Súhlasím so Slobodna. Mala som aj takého, čo som ho mala furt za zadkom a aj takého toho "lovca". S tým som ešte aj teraz a on sám mi potvrdil, že ano, je to tak. Tá určitá neistotka tam byť musí, lebo príde nuda. Ja osobne mám radšej istotu, ale nie takú, ako spomínala Slobodna. Takú tú až doternú.. A taktiež súhlasím aj s tým prezradením slabín a všetkého o sobe hneď na prvom rande. Podľa mňa by mala žena byť tajomnejšia a sem-tam chlapa nejako ohúriť a prekvapiť niečím o sebe, čo ešte nevie. Skrátka nedať mu hneď na striebornom podnose celý životopis + všetky polohy, čo ovlada :) A k tvojmu problému. Skús ho ignorovať aj ty, ako už spomínal/a wtf a uvidíš.

Slobodna

nikto tu nepíše o prietrtkách :-))
áno je to vzrušenie, áno je to hra. Mnoho párov sa v neskoršom štádiu vzťahu sťažuje, že im chýba práve to vzrušenie z lovenia, získavania, spoznávania na začiatku, že partner už nejaví o nich taký záujem ako na začiatku. A pritom to môžu mať po celý čas vzťahu, ak to dokážu správne dávkovať a nepredávkujú sa hneď na začiatku. To je ako keby ste partnerovi dali zožrať všetky zásoby jedla, ktorá máte na celý deň, naraz len preto že je chudáčik hladný a vy mu od samej lásky chcete dať všetko. Stane sa to, že sa prežerie bude mu z toho zle, k večeru už vyhladne a keďže doma nič na jedenie neostalo, pôjde jedlo hľadať inde a to ani nehovorím o tom, že žena ostane celý deň hladná, lebo všetko obetovala partnerovi. Ale ty Adam mi nikdy neporozumieš a mne sa zas hnusí tvoje sexystické myslenie, takže túto debatu s tebou už ďalej rozoberať nebudem, ty si budeš aj tak mlieť dokolečka to svoje. Mimochodom- ty máš partnerku?

AdamKrt

Slobodna:

ak hladas lovca, potom neplac, ze ked ma svoju korist, ide o dom dalej. Aj v prirode plati u zvierat - lovcov, predatorov, ze ked je zisk z koristi mensi, ako energia vynalozena na lov, hlada sa ina korist, lahsie dostupnejsia. Vzdy sa ide cestou najnizsieho odporu.

Dokonca aj stara ludova mudrost hovori, ze:
- retaz je taka silna, ake silne je jej najslabsie ohnivko.

Normalny zrely clovek, chce klud. Dnes je dost problemov aj bez toho, aby niekto musel riesit partnerku/ci partnera, na ktoreho sa nemoze spolahnut.

Nechcem vobec nikoho vlastnit, ale potrebujem mat pocit istoty. To co popisujes Ty, je len vzrusenie, ktore Ti chyba. A je to ako droga, ktoru potrebujes dostavat. Lenze na vsetko sa da zvyknut. Su ludia, co si vedia vazit aj malo a su ludia, co si nevazia nic.

Pokial by som bol clovek, co mu nezalezi na partnerovi, chcel vztah na prietrtky, tak ako pises, asi by som s Tebou aj suhlasil. Ale pre partnerstvo, vazny vztah je dolezite, ked sa clovek moze spolahnut na toho druheho a nie neistota...

Isteze, netreba robit vsetko, co druhemu na ociach vidno, to je tiez otravne, ale v zdravej miere. Pre niekoho je vsak nieco malo, pre druheho uz je to vela a je len otazka, ako vedia obaja zvladnut tento kompromis.

Slobodna

áno Adamko a tá druhá časť mužov, ku ktorej patríš aj ty, tá chce svoju partnerku vlastniť ako vecičku. Muž je od prírody lovec, preto musí neustále loviť a žena je to zvieratko, ktoré loví.
Mne sa neistota tiež páči a baví ma, to nedosiahnuteľné, na chvíľočku to mám a potom sa opäť snažiť a neustále dokolečka. Brutálne ma nebaví chlap, ktorý mi neustále vyvoláva, vypisuje, chce byť neustále so mnou a cicka čo robkáš a podobné nechutnosti :-))ale našťastie takého nemám. To sú dva extrémy buď vôbec alebo všetko a ani jeden nie je správny, zlatá stredná cesta je najsprávnejšia a o tej som písala aj ja- ale ty si si samozrejme všimol len to A- ktoré je tebe bližšie a to B - nie, dávkovať istotu po kvapkách- zlatá stredná cesta.

AdamKrt

Slobodna: hlupost. To moze platit na cast muzov, ze nechavat v neistote.

Napr. ja potrebujem istotu a kebyze ma priatelka nechava v neistote, tak to chvilu vydrzim, ale potom by som sa otocil a radsej rozisiel. Neviem odkial beries take informacie, ale nepoznam nikoho, komu by sa pacila neistota.

Byt neustale v neistote ? To radsej ist o dom dalej... ;-) A najst si niekoho istejsieho.
-----------------
karma Včera 22:52 - asi Ta sklamem, ale od takeho darebaka sa nikdy nic dobreho nedockas. Je jedno, ci si je Tebou isty. Pokial mu na Tebe zalezi, miluje Ta, nerobil by nic, co by Ti ublizovalo. Je jasne, ze je to povrchny a znudeny clovek.

Najlepsie co mozes urobit je vysvetlit si to, ale tak, ze to jasne bude chapat. A ak svojim spravanim Ti bude nadalej ubizovat, potom nema vyznam spolu ostavat. Ale musis to mysliet vazne. Bud sa rozidete, alebo Vas to moze spojit. Lenze ten rozchod musis mysliet ozaj vazne.

Ale ak sa teraz sprava takto, nemysli si, ze v buducnosti to bude lepsie. Ak nechce, nic s tym neurobis.

Slobodna

čím je to že pre nich prestanete byť zaujímavé? No preto, lebo im hneď na začiatku dáte všetko, tým, že sa im podriaďujete, pribehnete a ste k dispozícií vždy keď chcú, potrebujú, tým, že sú si vami príliš istí. Muža treba neustále udržovať v neistote, aby sa snažil, istotu dávkovať po kvapkách. A ešte jednu vec ti poviem, keď prezradíš druhému svoje slabiny, to čo ti ubližuje, je viac než isté, že to bude zneužívať. Jednoducho, nikdy si nemôžeš vydýchnuť, na vzťahu musíš pracovať denno-denne, mať svoju hrdosť. Čiže môžeš si za to sama.