kožné ochorenie -asi

Príspevok v téme: kožné ochorenie -asi
natusa42

prosím poradte mi ...som s priateľom 4 mesiace ,máme pekný vzťah atd ,ale on má na tvári "šupinky " ,resp strašne vysušenú pleť ,najmä v okolí úst ,na perách,na brade a aj pod očami sem -tam ..on tvrdí ,že to má už dlhšie a že to má z vetra a z počasia ,lebo je taký citlivý na to ,pritom nikdy nebol u kožného ,nikdy ,lebo on nenávidí lekárov,a to je najhoršie,že si to ničím nemôže potierať ,lebo má alergiu na krémy ešte aj k tomu ...a plu! čo je asi úplne najhoršie ,mne sa zdá,že to začínam mať aj ja ,tiež začínam mať vysušené veľmi tie isté miesta,tiež pociťujem tam pálenie mierne ...a neviem ,čo robiť ..asi som to chytila od neho :( prosím pomôžte mi

Bertik60

Ahoj. Mozem ti odporucit osvedcene produkty 100% prirodneho povodu, bez chemie, konzervantov a chemickych uprav. Kontaktuj ma prosim na mail fantinus@azet.sk pripadne ak mas skype mozes aj tam na nicku fantinus

RNG

Ichtioza je bezna, ma ju hromada ludi vcitane mna. Ja nemozem od mala pouzivat ziadne mydla nan tvar, ani len mierne sampony, len cistu vodu a musim si kozu mastit. Dnes pouzivam zmesy, ktore si sam miesam na zaklade kokosoveho oleja a jojoba s pridavkami vitaminov a antioxidantov, tiez antimikrobialnych latiek. Najdes to na Google.sk, pod rng, prirodna kozmetika. Osobne, kedze koza je polopriepustna, nechcem na nu dat nic, co sa neda zjest, lebo nakoniec cez kozu sa to do tela dostane a ked to nie je vyziva, sposobi to zamorenie.

Ichtioza a ine kozne problemy(seborhea , psoriasis, rosacea...) su casto sposobene nasimi koznymi korovcami, najma roznymi druhmi demodex folicularum, ktorych mame na tele casto aj 20 roznych druhov a ktore nam kuskujun kozu do drobnych fliackov, inac by sa drzala na tele pridlho, prihrubo a lupala vo velkych platoch a to by podporilo rozne plesnove infekcie.
Takze tieto mikroskopicke roztoce vlastne ziju s nami v akejsi symbioze, problem je len, kde su nakazene(tj maju v svojom traviacom trakte pre nas skodlive mikroby, ktore vylucuju drazdiace toxiny, alebo su prilis aktivne, co sposobi drazdenie a prilisne vytvaranie koze a tym lupin/supiniek

jajka001_

tak mama ho pozna, vsimla si to na nom, tak jasne ze ju napadlo ze to mas od neho. preco myslis ze by to bol az taky problem? kolko mas rokov a kolko on? vasi ho preco neznasaju?

natusa42

@jajka001_ mama si to všimla ,ale nie je to zase také extra markantne vidieť ,to ja len vidím a cítim ,že ma to páli ...ale mama povedala ,len že " dúfam ,že to nemáš od neho "...bol by obrovský problém u nás doma ,kebyže som niečo chytila od neho

natusa42

@jajka001_ ale problém je ten ,žýe naši o tom nesmú vedieť,lebo by ho ešte viac znenávideli ,kedže ho už teraz dosť neznášajú ,naši sú blbí ...takže problém ako svet ...

natusa42

@mandolinka a tiež to mala dosť už zlé ?také ,že sa jej šúpilo celé okolie pier a aj brada ??je to niečo vážne ?:(:( lebo sa bojím ..našim to povedať nemôžem :(:(lebo tí by hned nanho utocili ,ze on ma niečím nakazil :(

mandolinka

natusa42 - pravdepodobne by mu pomohlo brať hlavne borakový olej v kapsuliach.
Mám s tým skúsenosti. Mojej dcére to veľmi pomohlo, najskôr nechcela, a teraz si to nevie vynachváliť.
Problém je nutné riešiť nielen z vonku ale aj z vnútra. Pravdepodobne má nedostatok vitamínu F.
Ten je tvorený nenasýtenými mastnými kyselinami ako kyselina linolová, linolenová a arachidonová. Urýchľuje a usmerňuje biochemické reakcie v organizme. Vďaka nenasýteným mastným kyselínám pomáha spaľovať škodlivejšie nasýtené mastné kyseliny. Nachádza sa ho v rastlinných olejoch, semienkach, orechoch. Dobré skúsenosti mám s užívaním omega 3-6-9, hlavne kapsúl boráka lekarskeho, púpalky a ľanového oleja.

jajka001_

tak ked odmietate lekarov, asi dopadnete dost zle. ved ked mam problem, tak ho riesit,necakam kym sa zhorsi.
ale prosim ta, pokial to nie je pohlavna choroba, len kozna, tak to vasi v pohode preziju. kolko mas rokov? ved nemusis mame povedat ze priatel to ma tiez.