potrebujem radu

weronik

baby občas mávam bolesti v podbrušku, ale fakt len slabučké. môžem mať cystu alebo zápal vaječníkov?lebo ked mala kamoška zápal ledva sa hýbala tak ju to bolelo. nie je to len prechladnutie. menzes mám pravidelný.vdaka

aljoška

Na liečbu cyst je dobrý Indonal.Je to liek vyrobený na prírodnej báze a vraj dobre zaberá.Len je drahý.Uvidím,počkám ešte ten týžden,pojdem na kontrolu a potom sa rozhodnem či do toho zainvestujem.

mimka

dakujem aljoska, takze nemusim stresovat nie je to az take vazne. ja idem k lekarke az o 3. tyzdne tak uvidim co mi povie potom napisem.

aljoška

Tiež mi doktorka minulý týžden našla cystu o priemere 40 mm.Dostala som 2 Agolutiny,injekcie a mám týžden čakat.Najlepšie by bolo keby prišiel menzes a praskla by sama.Ak nie,uvidím čo bude o týžden.Problémy mám také,že som už 2 mesiace nedostala menzes a trocha ma pobolieva popod brucho.

123456

presne v tvojom vemu teda pred rokom mi tiez nasli cystu... mala som prist na kontrolne sono o mesiac a uz tam nebola ... niektore cysta zmiznu same, ine je treba operovat....

Cysty na vaječníkoch

* Je to vačok vyplnený tekutinou na povrchu vaječníka.
* Vzniká vo veku keď je žena najviac plodná.

Symptómy:

* Bolesť panvy
* Abnormálne krvácanie z maternice
* Nepravidelná menštruácia
* Bolesť pri styku
* Nausea/zvracanie
* Napätie v prsníkoch

Príčiny:

Cysta vzniká, keď sa z folikulu uvoľní vajíčko, ale folikul pretrváva naďalej, ešte sa zväčšuje.

Diagnostika:

* Vyšetrenie panvy ukáže zväčšenie vaječníkov.
* Ultrazvuk
* Laparoskopia
* Hormonálny level

Liečba:

Podľa gynekologického nálezu.