ako setrite?

Príspevok v téme: ako setrite?
trisa

ach jaj!potrebujem radu ohladom setrenia!ja sama totiz neusetrim ani cent!nechapem,kam nam odchadzaju peniaze,nie som typ co by sialene utracal za saty,nefajcime..mame male mimi,to ano,ale aj tak mam pocit,ze utracam vela za kvalitnu stravu a tak..mame mesacny pijem do rodiny okolo 1000euro,4mesacne babatko a najom 400euro.ma nejaka skusena mamina radu na com a ako usetrit v tak pomerne zufalej situacii?je to vobec mozne?dakujem!

jajka001_

ale vidis, mohli by ste zit na Slovensku - lacnejsie - ale ked matu tu moznost, radsej zijete v USA. takze aj za tu volbu vlastne platite viac, za to ze zijete tam.

mimisek

To hej, ale prenajom trojizboveho bytu by nas vysiel rovnako, tak to radsej splacat vlastne. Zalezi od toho, co si clovek moze dovolit a ako si planuje nalozit so zivotom.

mimisek

Platy su tu ine? Podla toho, kolko zarobis:) Postar, predavacka a sekretarka toho domov vela nedonesu. Chudoba je aj tu. Je to rovnake ako na Slovensku. Plus ine vydavky su podstatne vyssie. Tipujem, ze na Slovensku neplatite $2500 mesacne za barak a $5000 rocne za dan z nehnutelnosti... Nasi platia rocne dane 200 slovenskych byvalych korun za dom, pre porovnanie.
Susedka je na materskej s trojrocnou dcerou, lebo by na skolku ani nezarobila, jej manzel je policajt a traja ziju z polovicneho platu, co my...

jajka001_

ale aj platy su tam ine. to sa neda porovnavat.
zlatym socikom by som to zdaleka nenazyvala. tie zbytky co ostali su prevalcovane uzasnymi vydobytkami kapitalizmu.

mimisek

jajka, vidis, mate este stale zlaty socik, vazte si ho. U nas zamestnavatel neplati za jedlo nic... A skolka stoji $1000-$1500 mesacne. Ked chces byt na materskej dlhsie ako 6 tyzdnov (zacina dnpm porodu a plati len pre velke firmy), mozes dat rovno vypoved.

mimisek

AdamKrt, ale setri. Na dochodok si kazdy mesiac odkladame dost vela. TV nemame zapojenu z toho dovodu, ako som pisala - reklamy. Nepotrebujem kopec programov s reklamami, telku budem pozerat mozno az ked budem stara, teraz na to nie je cas.
lost, teraz sa uz vyrabaju telky, ktore nezeru vela energie, ako som pisala, u nas je elektrina lacna, aj ked isla hore. 65"
jajka - ako studentka som varila kazdy druhy den, vtedy sme minali o par stoviek menej, manzel sa stravuje v praci a nosi jedlo aj mne, ale niekolkokrat tyzdenne jeme aj v restauracii, co je pre dvoch 30 dolarov za obed.

jajka001_

ja mam obedy za 3e :) nic luxusne, ale kvalitne a dobre, ako domace
ked to tak zratam, my traja minieme na jedlo cca 400 eur? a to sa fakt ze neobmedzujeme. a zda sa mi to dost vela hm.

lost

ved restika stoji cca 10eur/obed naoaj minimalne :)
teda ak nepocitam tie kvazirestiky alá "čína" kde clovek je a je a nic sa nenaje :) resp je to ktovie ake maso.
v cine je 1,3mld ludi, vela deti, neviem neviem odkial maju tak lacne maso :)))))