kontakt s otcom

Príspevok v téme: kontakt s otcom
hippo3

chcela by som sa spytat ludi, ktorych otec je stale nazive, ale nestaral sa o ich, ako to zvladli? mam na mysli najma zeny, dokazali ste sa vyrovnat s nezaujmom (pytam sa tych, ktorych sa take nieco tyka). Ste teraz po nielkolkych rokoch v kontakte? Mali ste s tym problem? Zlost? Smutok? Ovplyvnilo to Vase vztahy?

mate59

som býval daleko a ked som prišiel, stále bola chorá, potom neboli doma, na súde som to urgoval, hlásil na VB, bolo to za soc. a tak sme sa odcudzili.Myslel som, že je pod vplyvom mamy a bojí sa ma kontaktovat,ale aj ked mala 18 sa mi neozvala,potom som to neriešil a tak som si zvykol,že mi nechýba.

jajka001_

mate, ako to ze ti neumoznovala s nou kontakt? na to mas predsa pravo, ak by si sa bol snazil, urcite by ste boli v kontakte. ako to , ze ti nechyba?

mate59

moja dcéra mala 10 rokov, ked sme sa rozviedli,potom mi exmanž. neumožnovala s nou kontakt,dovtedy sme mali krásny vztah.Vtedy som ju videl naposledy.Dodnes jej na živobytie prispievam,má ukončenú vysokú školu, robí doktorand. štúdium,ale dnes mi nechýba a ona sa mi raz do roka ohlási potvrdením zo školy.druhá dcéra mi zomrela.Sme úplne odcudzení,ak by so ju stretol na ulici, tak by som ju nespoznal.

alexis swan

jajka dakujem :)
raz sme mali taku situaciu kedy som sa proste rozplakal alebo som mu nedokazala vysvetlit ze musim ist domov... a utiekla som s placom, potom za mnou chodila jeho frajerka a tak.. a potom ked som odchadzala tak ma zacal strasne objimat a bozkavat a hovoril take mile slova..ale ja neviem, dost sa mi to protivi teraz ked na to myslim, nechapem preco...asi preto ze ho to asi po dvoch mesciacoch preslo a zase ma zacal ignorovat. chvilu to bolo fajn ... ja neviem mozno som spravila ja nieco zle..alebo mozno on zle pochopil nieco. ale posledny pol rok je to ako pred tym ,,uzmierenim"..citim ako som mu lahostajna.. a to je take bolave ze ja mam zaujem, chyba mi a mam ho rada..ale bojim sa cokolvek poviem, tak to bude hlupost alebo trapne...neviem no. darmo mi pises ze je dolezite sa o tom otvorene porozpravat..to mi aj priatel dohovara..ale nejde to.. ten mur medzi nami je prilis velky. a este si myslim ze kedze on neznasa moju mamu a ja byvam s snou a aj som povahovo trochu po nej tak nenavidi aj mna.

jajka001_

alexis, na tu psychologiu urcite chod, ak ťa to tam ťahá.
je zvlastne ze mas ako to mas, ked uz tam teda chodis, komunikuj s nim, a urcite sa nenechaj urazat. radsej mu povedz svoje, co si o tom myslis si, si uz dospela, prejav svoj nazor. aj ked by sa urazil. ty mas pravo na svoj nazor, on na svoj.
u nas to bolo tak ze on s nami vobec nechcel komunikovat, nedalo sa to proste, takze to nemam ani preco dalej riesit. on ta ma asi dost rad, ked mu chybas, ale je skoda ze mate take bariery v komunikacii. ono by sa mozno dalo s tym nieco spravit, ak je tam nejaka ta snaha z oboch stran. ten nas bol tiez najmudrejsi a vzdy musel mat pravdu a ked mu niekto dokazal opak, bol hrozne urazeny. jesitny. tazka komunikacia. okrem toho aj agresivny. skoda reci...

alexis swan

este hippo: moj otec nebol ani na jednom rodicku, ani na jednom karevale, ani na jednej besiedke.. nikde.. nikdeee.. proste nikde :) aj na moju stuzoku meskal a potom odiesiel este pred programom :)ale na bratovej ostal do pol noci..
najhorsie je ze kebyze cokolvek poviem , nejako sa postazujem tak oni to prekrutia proti mne, .. tak ze ja z toho vyjdem zla.. takze uz radsej nic nevravim, pritom ja som rodeny cholerik, vsetko uprimne poviem.. normalne mam pocit ze zijem dvojity zivot...

alexis swan

jajka: neuveris ale hovori mi to kazdy :D ja viem.... lenze, ked som sa tam neukazala par tyzdnov co som mala vela ucenia a potom jednu naplanovanu party tak mi rozruseny volal a nadaval mi aka som strasna ze dam prednost nejakej debilnej party.. (bola to halloweenska party a uz som mala kostym!! a on byva 160 km odomna..) a to ma zarazilo. mal taky urazeny hlas, a trochu sa mi zdalo ku koncu ze aj mu zvieralo hrdlo..my si absolutne nerozumieme.. niekedy ma zosmiesni a nenavidim ho a niekedy je fajn.. a to je to ze sa snim onicom nedokazem porozpravat.. nic mu povedat...
minule ma totalne zosmiesnil lebo si davam prihlasku na psychologiu..lenze on to tak neberie, on je pan kral a vsetko co povie je spravne.. je velmi arogantny..ale vzdy ked idem odtial som na pochybach ci ja vidim svet zle alebo oni...su uplne ini...je toho veeela..a neviem co by sa vyriesilo tym kebyze tam nejdem,,sice ani teraz sa nic nevyriesi :( a neviem kto to tu pisal, ale na mna neplati vobec :) proste ma v pazi.
hippo som rada, rada pokecam :) sheepsear@post.sk ...

jajka001_

hippo - ano bol zly. na nas vsetkych. preto nam nechyba. bolo mi to luto ze nemam normalneho otca, doteraz mi je luto ze som nemala, neviem ake to je. ale stavaju sa aj horsie veci. mam aspon skvelu mamu a sestru. v podstate nam vsetkym dost znicil zivot, po viacerych strankach.
alexis - podla mna si uz dost velka aby si sa musela nutit do kontaktu s nim, ked to nikam nevedie. ani on nedava najavo zaujem, ja by som tam nechodila. zbytocne ti to berie energiu.

hippo3

lochness, je mi luto ze si mala take detstvo, ale v takom pripade je asi naozaj dolezite si uvedomit, ze takto je to lepsie. a je skvele, ze s mamou mate super vztah :)

hippo3

nie, nie je to ziadna praca, bohuzial, ale tiez sa mi nechcelo hned rozpisovat cely pribeh.
alexis, uplne chapem tvoje pocity, to je taka bezmocnost ked chces aby sa ten druhy zaujimal, ale on nic. u mna to bolo vela sklamani, ked mi napr. slubil ze pri takej a takej prilezitosti dolezitej pre mna pride a neprisiel. nechcem sa tu viac rozpisovat, ale rada by som ti napisala sukromne email pripadne.