Pomoc v nudzi, otec alkoholik..

Príspevok v téme: Pomoc v nudzi, otec alkoholik..
Erika265

Ďakujem že ste otvorili tento príspevok. Som 17 ročná študentka ktorá až teraz pochopila čo je to niesť zodpovednosť za iných. Môj otec je alkoholik, a je to hotová továreň na výrobu dlhov (už vyŠe milióna sk) Musíme sa s mamou a mojím bratom odsťahovať do podnájmu v Nitre. Hľadám pre nás 2-3 izbový byt. Problém nastáva teraz: mamin plat je 330 eur.. ako dokážem nájsť takého človeka ktorý nám zo súcitu zníži nájomné na 150 - 200eur aj s energiami mesačne? Som uŽ veľmi zúfalá hľadám uŽ pár dní a stále nič :( Prosím poradte mi, čo robiť?

bibi123

Erika-a este by bolo dobre sa co najskor rozviest-kedze nema peniaze-exekucie, vyzivne bude za neho platit stat, skoly poskytuju socialne stipendia, takze po rozvede budete splnat posmienky, nech si o ne mozete buduci rok ziadat, takisto starostovia poskytuju jednorazove prispevky na osatenie, atd, treba sa ist na to popytat.. volakedy som v BA chodila pomahat do Cerveneho krizu a tam bolo ubytovanych vela mamin s detmi, takze tam by som sa sla tiez popytat...

Erika265

SmajliQa: Pretože v NR má mama prácu a my s bratom školu. Je to kvoli autobusovej doprave, jednoducho musíme mať čo najmenšie výdavky.

Erika265

ververka: no dosť ťažko ale už sme sa to naučili.. toto nie je zvýhodňovanie, toto je reál.. dávky v hmotnej núdzi mám už naštudované, podmianky nespĺňame..

SmajliQa: Brigádu mám, to je automatické dopomáham rodine 50timi eurami mesačne, iné som nezohnala.. :/ nie nie je nezodpovedná no inak to nejde, pokladníci všeobecne majú nízke platy. Nie aby ste mi zohnali byt.. chcela som iba radu ako postupovať možno menšiu psychickú podporu. Sťahujeme sa preto lebo otec je alkoholik a narobil neskutočne veľké dlhy, (vyše milióna) a založil náš dom, exekútorov má na všetkých účtoch a je mu úplne jedno čo bude s ním a s nami. Toto je jediná možnosť ako to riešiť...odsťahovať sa, a rozviesť..

bibi123

erika-pises, ze ste traja a nemate dostatok penazi, tak by som sa na Vasom mieste nepozerala po 2-3 izbovom byte, ale na par mesiacov by ste sa mohli uskromnit v 1izbovom, v lete s bratom si mozte najst dobre platene brigady a prestahovat sa do lepsieho(pripadne vyuzit pomoc azylovych domov, oslovit charity o pomoc, zavolat na linku dovery-ak este existuje, ako mate postupovat, pripadne sa nastahovat ku niekomu z rodiny). Vies to nie je len o tom-ze kto Vam zo sucitu znizi najomne, energie na starsie byty na 3 osoby sa naklady mozu pohybovat okolo 150eur(voda, plyn, elektrika, fond oprav,..) + prenajimatel musi platit z prijmu dan, je tam opotrebenie bytu, takze vela ludi by nerado slo do minusu... takze by som hladla ine moznosti, ako si najst strechu nad hlavou.. vela stastia, mate to tazke!!!

smajliQa

a co keby si si nasla aj ty brigadu a pohla prstami?? 17 rocna baba musi nieco vediet, a nehovor ze mas skolu, lebo aj popri skole sa da robit napriklad brigadne casnictvo, alebo v call centre... co vlastne od nas chces? aby sme ti zohnali lacnejsi byt,?, a tvoja mama co robi ked ma len 33o eur,??? aj ona je nezodpovedna ked si nevie nasjt lepsiu robotu... a preco sa stahujete do Nitry????

ververka

erika,je mi to naozaj luto a nechapem ako sa da s 300 eurami vyzit a este aj uzivit svoje deti.
ak nemas rodinu ktora by vas prichylila, asi ti tu nikto nepomoze, pretoze len naklady su vyssie ako sumu ktoru pozadujes.
a okrem toho v dnesnej dobe existuje vela vela podobnych scenarov ako mas ty, ktore samozrejme nie su pravdive a ludia chcu len zvyhodnene podmienky.
mozno sa niekto najde, netvrdim ze nie, ale bude to naozaj velmi tazke.
okrem toho existuju aj socialne davky v nudzi, ale to si vyzaduje splnenie urcitych podmienok.