Otrasné ekzémy

Príspevok v téme: Otrasné ekzémy
Alex1111

Dobrý deň mám skoro 15rokov a po rukách sa mi robia hnusné ekzémy,tiež aj na krku, a na tvári...Bol som u detského lekára ten ma poslal na kožné,predpísal mi tekuty puder,xyzall...po pouzivani mi to nepomohlo,a ked sa to zahojilo zas sa to vrátilo,kozny mi nepovedal nic,nevedel co to je a poslal ma na krcné,pritom ziadne bolesti v krku nemam..tiez som pouzival bactroban,fenistil,zodac,momentalne beriem imunoglukan masť,som uz naozaj zufaly stale sa to roznasa,zvecsuje,su to take male vyrazky nafuknute nejakou neviditelnou tekutinou a stale sa zvecsuju,najskor je mala bodka a potom taka velka mapka,naozaj neviem co mam robit,uz sa hambit aj chodit do skoly pretoze sa mi smeju,vecne chodim po doktoroch a stale mi nic nepomaha,ked sa mi to zahoji tak sa to po 2-3tyzdnoch zas vrati...beriem aj b-komplex a vitamin c uz 3tyzdne a vobec nic....prosim o rady,dakujem za kazdu jednu radu uz som zufaly...

Nemesisko

presne tak...v prvom rade by si sa mala zamerať na odstranenie problemu z vnutra a to hlavne stravou a pohybom ale ak mám odporučit mast tak www.svetkonope.sk

výborná vec, ktorú mám sam odskúšanú...mal som exem v slabinách a super to zabralo

StanleyH

na exem je potrebne Omaga 3 mastne kyseliny, co zaroven aj posilni imunitu. Ale nie z lekarne, to nesu zarucene Omega 3. nie vsetky lieky pomahaju a mozno len zmiernia kozne choroby ktore sa mozu prebudit neskor. Len vysokohodnotne Omega 3 su ucinne, ale nie lacne nahrady v roznych kvazi kapsulach

BASKA FRGH

Ahojte,
neviem, či tento typ niekomu pomôže, ale svojho času som mala veľké problémy s pleťou, červená, svrbivá, robili sa mi na povrchu hnisavé pupienky a tiež tie horšie podkožné, ktoré veľmi bolia a dlho sa hoja, napokon som šla MUDR. Beňuškovej v Nitre, trvalo dlho, takmer dva mesiace, kým sa dostavili výsledky, pretože mi to preliečovala najprv liekmi a potom kombináciou mastí. Okrem toho som používala pleťovú vodu Sensibio H2O, tú červenú a rovnako má s ňou výborné skúsenosti aj moja kamarátka, ktorá má atopický ekzém. Momentálne mám pokožku na tvári len ružovú a to dokáže prekryť aj make-up. Ak niekomu táto informácia pomôže tak fajn.

ave.arwen

Ahoj, ja mám tiež ekzém, mala som nejaké robené premasťujúce mastičky z lekárne, myslím že jedna z nich bola dechtová - celkom pomohli, skús si vyžiadať masť Protopic - tá nie je robená, môj ekzém sa prejavuje tak, že mám suchú, červenú kožu, niekde praská, najhoršie to je momentálne na rukách, stále sa natieram, používam dermálny krém Linola, sprchujem sa so sprchovacím olejom A-derma - taký zelený, natieram kožu mlekom Excipialom. Ten problém má pôvod zvnútra. Treba telo detoxikovať, môžeš mať problém s pečeňou, momentálne užívam Lipovitan na regenerácu pečene, dlhšie beriem probiotiká, pijem mliečnu hubu. Momentálne je môj stav o 70% lepší. Skús si pohľadať nejaké info na nete, je tam toho dosť. Toto sú moje rady z osobnej skúsenosti. Držím palce

elsa5.5

alex1111 aj synovec má stále exémy tiež mastičky zodac ešte nejaké mu dala má to trocha belšie v lekárni mi poradila soľ z mrtveho mora vyskúšané to ešte nemám....

Ivka 1

Alex vsetko je to o imunite a stravovacich navykoch. Mal by si obmedzit maso,masove vyrobky,sladkosti,čokoládu a zamerat sa hlavne na surovu zeleninu a jedla z nej. Pijes dostatok tekutin? Kolko a hlavne co. Velmi dobre by bolo uzivat kvalitne probiotika.

daniellll

Môže to byť aj prejav alergie alebo herpes. Skús používať na natieranie éterické oleje (tea-tree, levanduľu), popr. propolisovú tinktúru. Doporučujem tiež posilnenie imunity - výborný je Hippokratin.