Podporte aj Vy Hromadnú pripomienku k májovému návrhu kategorizácie...

Príspevok v téme: Podporte aj Vy Hromadnú pripomienku k májovému návrhu kategorizácie...
DiabetikIvo

Podporte aj Vy májovú Hromadnú pripomienku diabetikov SR k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S05396-OL-2011.

Text hromadnej pripomienky je k dispozícii vo formáte PDF na adrese: www.4shared.com

Pripomienku prednostne podporujete elektronicky cez potrál právnych predpisov: lt.justice.gov.sk

Elektronicky je možné hromadnú pripomienku podporiť do 30.5.2011 24:00 hod.

Pre získavanie podporujúcich hlasov na podpisovom formulári je na adrese: www.4shared.com k dispozícii podpisový hárok s miestom pre 40 podporujúcich.

Podpisové hárky s podpismi mi posielajte oscanované najneskôr 30.5.2011 v deň uzávierky pripomienkového konania na adresu ivans133ZAVINACgmail.com (samozrejme slovo ZAVINAC v uvedenej adrese treba nahradit príslušným znakom, teda @)

Na túto adresu mi môžete samozrejme písať akékoľvek otázky spojené s podanými hromadnými pripomienkami.

Ešte raz pripomínam, že uzávierka podávania podporujúcich hlasov je 30. mája 2011 o 24:00 a dovtedy by sme mali nazbierať čo najviac hlasov a to hlavne v elektronickej podobe.

Ďakujem všetkým, ktorí si stiahnu, prečítajú a podporia túto hromadnú pripomienku.

DiabetikIvo

Máme teraz (t.j. 19.5.2011 11:30), 240 hlasov, ktoré podporili májovú hromadnú pripomienku k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok, ktorý bude platiť od 1. jäúla 2011.

Je to strašne málo, vzhľadom na to, že vo februári sme dokázali získať podporu od 1626 ľud. A tiež vzhľadom na nepopierateľnú skutočnosť, že Slovensko malo na začiatku roku 2010 (to sú posledné oficiálne a overiteľné údaje o počtoch ľudí s DM) 337187 diabetikov, z čoho 303 265 má diabetes typu 2 a 28229 diabetes typu 1.
Z tohto počtu diabetikov si inzulín aplikuje 88173 diabetikov.

Aspoň týchto 88173 diabetikov by malo zaujímať či si budú môcť a ako často kontrolovať glykémiu a preto by ich mal zaujímať aj bod č.1 hromadnej pripomienky a tiež ďalšie 2 body tejto pripomienky, pretože tie tiež súvisia s aplikáciou inzulínu a s kontrolou glykémií.

DiabetikIvo

Podpor aj Ty hromadnú pripomienku, zaberie Ti to oveľa menej času...

... ako to zabralo mne, pokým som získal materiály na jej napísanie, pokým som si ich naštudoval a pokým som napísal hromadnú pripomienku tak, ako je napísaná...

Možno Ťa jej obsah neoslovuje a vystačíš si s tým čo Ti súčasné limity zdravotníckych pomôcok pre diabetikov dovoľujú čerpať, ale uvedom si, prosím Ťa, že sú medzi nami aj takí diabetici, pre ktorých je aj 100 prúžkov málo a nikdy nevieš či sa medzi nich niekedy nezaradíš aj Ty, alebo Tvoja priateľka či priateľ, alebo Tvoje dieťa...

Preto Vás všetkých, ktorí ste sa prihlásili do tejto Facebookovej skupiny a teda aj Teba, týmto vyzývam, aby ste Vy sami podporili svojim hlasom hromadnú pripomienku a aby ste pomohli pomocou svojich rodinných príslušníkov, priateľov, spolužiakov, či kolegov z práce, získať na podporu hromadnej pripomienky čo najviac hlasov.

Nutné minimum je 500, ale na to aby sme naozaj dosiahli nejaké zmeny ich potrebujeme niekoľko tisíc...

Ďakujem za každý jeden podporujúci hlas.

DiabetikIvo

Do ukončenia pripomienkového konania ostáva už iba 13 dní.

Momentálne hromadná pripomienka má 79 hlasov, ktoré získala za 3 dni od podania.

Je to strašne málo a ak budete posielať podporujúce hlasy takýmto slimačím tempom, tak možno ani nedosiahneme najnižšiu hranicu 500 hlasov, ktorú pripomienka potrebuje získať na to, aby sa ňou musela Kategorizačná komisia Ministerstva zdravotníctva zaoberať na svojom rokovaní.

Nenechajte úradníkov, ktorí vedia o diabete veľmi málo aby rozhodovali sami o tom čo potrebujete pre seba, alebo pre svoje deti ktoré majú diabetes. Vy viete oveľa lepšie o tom čo diabetik potrebuje pre dobrý management svojho ochorenia a preto si prečítajte Hromadnú pripomienku pripomienku a podporte ju svojim hlasom na Portáli právnych predpisov.

Tu je krátky návod ako elektronicky podporiť hromadnú pripomienku:

1. Klikni na lt.justice.gov.sk , alebo si skopíruj túto adresu do webovského prehliadača a odošli ju.

2. Buď sa prihlás, alebo sa zaregistruj.

3. Pri registrácii nezabudni vyplniť formulár v časti Môj profil a nastavenia, bez jeho vyplnenia nie je možné podporiť hromadnú pripomienku.

4. Po registrácii sa prihlás menom a heslom.

5. Klikni na Hlavnú stránku a nájdi Aktuálne hromadné pripomienky. Potom klikni na Hromadná pripomienka diabetikov SR k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S05396-OL-2011

6. Dole je Podporiť. Klikni na to a hotovo. Vedľa je potom aj zoznam podporovateľov, kde sa Vaše meno zapíše po úspešnom odoslaní podporujúceho hlasu.