Zlomenina

Príspevok v téme: Zlomenina
Kandíno

Zdravím , potreboval by som rady.

1.4 som pri zlom stúpení na squashovom zápase utrpel zlomeninu na 5.MTT pravej nohy. Na urgentom mi to dali do sadry. Sadra sa mi začala celá lámať tak som za 18 dní išiel na rengen , kde zistili že sa mi to vobec nezrástlo, predpísali mi špeciálnu umelú dlahu pre dlhodobú imobilitu. Na kontrole som bol pred 3 týždnami kde mi povedal ortoped že opuch je normálny , zrengenoval , povedal že už sa trošku kryštalizujú dokopy tie kosti. Vraj mám s nohou cvičit , menej ju zaťažovať. O týžden som bol na dalšej kontrole , kde mi len skontroloval opuchnutú nohu , dal mi tabletky na zmiernenie opuchu, povedal že o 12 dní mám dojsť.

Neviem čo si mám o tom mysleť , také dlhé liečenie som ešte nevidel. Ale to by mi ani nevadilo , skor to že ju mám stále opuchnutú , jedine ked v noci spim z vyloženou nohou vtedy rano trošku odpuchne ale akonahle sa postavim a idem napriklad do školy je to take iste. Trochu ma v tej nohe aj pobolieva, pichne občas, mam ju aj trošku znecitlivenú a nemožem moc hybať prstami od malička. Je to normálne ? možno si len namýšlam. Dakujem za odpovede

ufonko

Čo som robil ? Bude to znieť divne ale mal som haváriu na skutri a napalil som to rovno do stromu a od neho som sa odrazil a do znacky ktora bola zlomena a na ten hrot som si napichol nohu :/. Dosť nechutné že ?

Kandíno

Ufonko čo si robil ? tak to ti nezávidím.

takže bol som na kontrole , velmi som sa bál. Doktor povedal že sa mi opuch zmenšuje, na rengen ma neposlal vraj to vyzerá lepšie a počkáme ešte 10 dní s kontrolou. Ortézu možem mať ked nechodim kludne dole, možem s tým plávať. Povinne mám snou čo najviac cvičiť, prstami , krútiť nou a tak. Takže som si robil plané poplachy. Dúfam.

ufonko

Aj ja mám aktuálne zlomenú nohu. Ale ja ju mám tak neštastne že mám amputovaný malíček na pravej nohe. Mám tam klince, drôty, a plechy. Nikom takéto nič neprajem. Barle mám už asik pol roka a a ešte asik aj mat budem. Je to dosť vážne :/.

Kandíno

No povedal mi že už s nou možem pomaly cvičiť, hýbať prstami, krúžiť nohou. Uvidím zajtra idem na kontrolu.
Dakujem za odpovede

jankaaaaaaaaa

davad dole si predpokladam mohla az po nejakych 4-5tyznoch,.. ale ako som spomianla nieje to najlepsie... operacia sa myslim pri takychto malickych kostiach nerobi, ale to neviem naisto. popytaj sa lekara

aluss

ja som to mala kus komplikovanejšie...no ked to už ako tak vyzeralo dobre, tiež som dostala takú umelú čižmu :) a sám doktor mi povedal že sa už môžem sprchovať, dokonca si to dávať dole aj na noc...tak sa opýtaj lekára či si to môžeš dávať dole, ak on povie že hej tak sa tým nemôže nič pokaziť...a noha mi tiež puchne, ráno ked vstanem tak je normálna, no akonáhle viac pochodím tak napuchne...a to sa s ňou trápim už rok a pol...ale nedá sa to porovnať s tým ako puchla predtým...takže toho sa neboj, bude puchnúť stále menej a menej až bude dobre

Kandíno

Uvidím čo mi zajtra povie doktor. Dosť sa bojím toho že mi to budú musieť operovať. Ci to sa pri takom volacom nerobí ?
Inac dakujem za odpovede.

jankaaaaaaaaa

tym ze ju nemas stale zafixovanu sa hojenie predlzuje a koplikuje. opuch naznacuje to ze tu dlahu davas dole a uvolnujes kosti a tak sa to vobec nehoji. ak je kost uz uplne zahojena -4-6tyzdnov , tak uz neboli ani nieje opuchnuta, ale to posudi az lekar ci je zahojena podla RTG

Kandíno

Sorry za moje blbe otázky , ešte som nemal nič zlomené... ale ako to vyzerá zo zahojenou zlomeninou ? aj vtedy je noha ešte trošku opuchnutá a trošku pobolieva .. či nie ? ja mám tú nohu podstate komplet odpuchnutú ráno ked sa zobudím , skoro vobec ma to neboli. Všetci mi hovoria nech stým začnem chodiť. Ale ja sa bojim práve toho že to nemám vobec zahojené a že s tým budem mať problémy.