Mali by mať homosexuáli právo adoptovať si dieťa?

panča

ta3
v podstate pekne zrhnutie. Mozno som sa chvilami nechala uniest, ale hlavnu myslienku mame rovnaku :
nezalezi na sexualnej orientacii, alebo na tom, ci je clovek single . ide o to, co moze dietatu dat.
Vela nazorov skonci pri tom, aky vzor ma to dieta - obaja rodicia maju rovnake pohlavie, alebo je rodic sam: aky bude mat vzor.

To, ze je clovek homosexualne orientovany neznamena, ze nema aj hetero priatelov . To, ze je clovek single, neznamena, ze dava polovicnu lasku, ci vzbudzuje polovicny respekt u dietata.

Stale si myslim, si ze je hlavne dietatu rozumiet, komunikovat s nim a davat mu to najlepsie, co je v nas. Nezavisle od sexualnej orientacie, v zavislosti od hlbky srdca

ta3

Slobodna, suhlasim, co dieta najviac potrebuje aby z neho vyrastla uspesna a vyrovnana osobnost je laska a od koho ju dostane, to nie je az take podstatne, dolezite je, ze ho ma kto pohladit, pritulit, vypocut

este raz zhrniem, som presvedcena, ze adoptovane dieta z detskeho domova, ci uz hetereroparom, homoparom alebo single osobou (ano, suhlasim aj s tym), ma lepsi predpoklad pre harmonicky rozvoj osobnosti, ako deti zostavajuce v detskych domovoch a to z jednoducheho dovodu, ze sa mu dostava lasky

beriem, ze su ludia s opacnym nazorom, lebo kazdy mame iny model myslenia ci citenia, len mi je pri citani ich prispevkov trochu smutno, ale zato nemam potrebu ich preto odsudzovat alebo na nich jedovato utocit

sweater

ja netvrdim ze ty potrebujes byt ako ostatny, nepisal som nic na tvoju adresu, len oponujem tvojmu nazoru na deti, podla mna je drviva vacsina deciek a aj dospelych ludi takych, masovo zoskupeenych a riadenych..

Slobodna

že by v tom bola znovu láska? :-) zaneprazdnení rodičia si kupujú lásku svojich detí. Mne je úplne u riti aký satelit má sused alebo kto ma ohovára, ja si také veci totiž ani nevšimnem. Nepotrebujem sa zaraďovať do nejakého hlúpeho stáda väčšiny, kto ma tu číta si to už isto všimol. Ľudia majú strach byť iní, individualita a to vedome alebo nevedome vštepujú aj svojím deťom. Majú strach z odlišných ľudí, cítia z nich sebaistotu, odlišnosť a tá ich desí.

sweater

dobry for slobodna.. ja neviem co ty si este nikdy nebola, v materskej skole alebo na zakladke, ked toto tvrdis? nepamatas jako chce byt kazdy in? rodicia mu kupia novy mobil a je najvacsi kral v triede, zacnu frcat tetovacky zo zuvaciek, ked si ich nelepis tiez po celych rukach si loozer, nosis brile alebo sa dobre ucis si loozer, nemas prvu sexulanu skusenost hadam dneska uz aj v 12 rokoch si loozer... a mozem pokracovat do nekonecna, ked nejdes v smere ako svet, nekonas egoisticky, vsetci budu proti tebe, cely svet, nikto nechce aby sa ovecky odpajali zo stada. a tak to ide uz od malicka, skolka, skola, vysoka, v praci to ani nehovorim a az po dochodok, nedas si namontovat satelit ako ma susedka a uz ta bude vecer chodit ohovarat...

alussska

Musela by som ten homosexuálny pár poznať, vidieť ako žijú, ako sa k sebe správajú, až potom dokážem posúdiť, či je vhodné a rozumné, aby sa mohli podujať na výchovu dieťaťa. Len jedno ma odrádza. Keď si predstavím, že si muž s mužom v súkromí prejavujú nežnosti, bozkávajú sa, objímajú, napr. spoločne pozerajú TV a pritom sa k sebe túlia a dieťa medzi nimi, tak mi povedzte aký obraz si má vziať to dieťa do života? Akože verím, že mu môžu dať oveľa viac lásky ako niektoré hetero páry. Dobre beriem, dajú tomu dieťaťu lásku, vzdelanie, úctu k životu a mnohým iným veciam, ale ako bude potom ono chápať význam rodiny, keď to všetko sa v ňom formuje odmalička a to práve v prostredí v ktorom žije a to len podľa toho čo vidí doma pri svojich najbližších?

Slobodna

áno mali...pretože nie je podstatná sexuálna orientácia ale charakter človeka- rodičov. Pozrite sa na svoje deti a učte sa od nich, nemajú žiadne predsudky, neriadia sa tým čo im prikazuje nejaký kňaz v kostole, jediné po čom túžia, čo chcú, o čo bojujú či prosia, je láska.