Rozvŕtaný zub

Príspevok v téme: Rozvŕtaný zub
Nika11

Ahojte
Pred nejakými dvoma mesiacmi som bola u zubára, lebo ma veľmi bolel zub. On mi ho rozvrtal, dal tam nejaku vložku, a povedal mi že mám prísť o mesiac... Lenže ja som z toho mala strašné bolesti a ako napotvoru deň po tom ako som u neho bola mal dovolenku ... Myslela som si že keď tu vlozku vyberiem, že bude všetko v pohode lenže tá bola tak tvrdá, že som s nou nemohla pohnúť... Dva dni som to trpela, a potom som sa naštvala a išla som na pohotovosť. Službu mal jeden starý, neochotný a drzý doktor. No on mi tu vložku rozvrtal a povedal mi, že popár týždnoch mám ísť ku svojmu zubárovi... Dal mi aj nejaké ostrý vypychovátko, že po jedle si mám vybrať špinu z toho zubu alebo že si tam mám dávať vatu... Je to normálny postup ? A ešte, o pár dní mám ísť ku zubárovi, a neviem na čo sa mám pripraviť tak mi prosím, skúste pomoct a povedať, že čo sa asi bude diať ...

Nika11

Aha no to mne zasa nevadí vrtanie... len pár krát ma to vyslovene bolelo. No teraz mam strasne nervy lebo ma ako napotvoru v piatok poobede zacal boliet iny zub. myslela som si ze to prejde ale nevyzera to tak lebo sa aj zo spanku budim na to ze idem zomriet na bolest. Nepoznate nieco cim by som tu bolest zatial vedela utisit ? lebo liekmi sa dopovat nechcem ...

Deee

Juj injekcie sa neboj, je to neporovnatelne s tým, čo tá čaká pri vrtani chorého zubku, aj ja mám súkromného zubára, nechávam unho bežne okolo 50€ za zub, ale tá jeho pracicka radosť sa usmiat...tiež chodim raz za pol roka k dentalnej hygienicke, naucila ma ako správne cistit zuby a vždy pri kontrole mi ich aj vylesti a odstráni zubny kameň, nafluoriduje, tiež som mala zubára, co mi zuby pokazil vrtkanim, ale keď som dostala zápal zubu, napriek neustalym návštevam, to bola posledná kvapka, rok mi potom nový zubár dával chrup dokopy a musím povedat odvtedy sú to už 4 roky a nič neboli, nevypadlo, ani sa nepokazilo
Inak bez anestezy by som ťažko čo i len otvorila ústa, extrémne zle znášam bolest, pichnutie ihlicky je nič keď si predstavím tie muky z vrtania

Nika11

Ufff :D no ja chodím tiež k súkromnému, zatiaľ bol celkom fajn :D No a ja o injekciách nemožem ani počuť ! Ja sa ich strašne bojím. :D

saalik

tak to dufam ez mas dobreho zubara. Ja som mala ten isty porblem asi pred dvomi rokmi a isla som k zubarovi, ktory mi tiez rozvrtal zub, dal don vlozku a mala som po urcitom case prist. Vlozka v zube uz nebolela, ked som prisla, vymenil mi to za tu amalganovu ci ako sa to vola (tu ciernu) blombu (zadny zub vraj to nevadi...... no asi mesiac bolo vsetko v pohode a potom ma ten zub zacal priserne boliet, tak somisla zase k nemu. Vybral mi plombu a nechal rozvrtany zub s tym, ze mi tam strcil nejaku vatu, ktoru si mam po jedle vyberat, umyt zub, dokladne vycistit a dat tam novy kusok vaty. Toto sommalapraktizovat( a na moju hlupost som ho stale pocuvala) asi dva tyzdne a prist znovu.
Prisla som a povedal ze je setko OK a dal mi tam blombu - tentorez bielu.
Lenze tento isty problem sa zacal ukazovat aj s inym zubom. Uz som mala dost nervy na mojho zubatra, pretoze som tam bola kazdy tyzden (mam problemy so subami a doteraz meviem preco) a stale len vrtal (nieco ako injekciu proti boleszti som nepoznala) a nic z toho...ziadny efekt.

Tak som sa objednala k inemu (sukromnemu) zubarovi a ten zistil, ze tieto dva zuby maju uz davno odumrete nervy a neviem co vsetko a zubky isli pekne von (vobec to nebolelo) Teraz mi naprava vsteky zuby, pretoze ten zubar pred tym ich ( s prepacenim) do**bal.

Tento zubar je pohodicke, vobec sa nebojim uz k nemu chodit, len lutujem, ze som k nemu nesla skor.

Zuby su vytrhnute, pretoze som mala neschppneho zubara.

Dufam ze ty mas lepsieho :-) drzim palce...ak mas dobreho zubara tak by ti to mal iba umrtvit injekciou a poriadne vyvrtat a osetrit a zablombovat...:-)

Deee

No ja mám tu vlozku na stoličke sedmicke dole, ale kedže som teraz tehotná, budeme ju za trvalu meniť až nejaký cas po pôrode, mna však neboli, ani neviem, že je tam

Nika11

:D To bolo úprimné :D A ináč ja som sa tiež čudovala, že tomu povedal vložka, lebo to bolo tvrdé jak šlak :D

Deee

Jozinove bylinky radsej nebudem komentovat, predpokladam velmi zle skusenosti so zubarmi...
A este si nebola u svojho zubara?
No a k tej vlozke v zube, bezne sa chory zub rozvrta a zalepi plombou, ale ked je to velmi bolestivy zub, resp. chory, vtedy sa odvrta poskodene a vlozi sa tam docasna vlozka, zubar to vola vlozka, akoby to malo byt nieco makkucke, ale v skutocnosti je to nejaka docasna vypln, pevna, normalne sa s tym da hryzt, ktora sa neskor ked uz zub neboli a ukaze sa, ze je to v poriadku odvrta a nahradi trvalou plombou

Jožino.

Zub ta boli koli tomu ze ti don zubar predtym vlozil amalgam. Amalgam je zliatina ortute a inych jedovatych kovov, ako je kadmium a striebro. Ortut je v amalgame viazana, ale pomaly sa uvolnuje a postupne otravi nerv zuba, okolite kosti a cele telo. Zubari su strasne svine, otraviac cloveka koli zisku. Aby si k nim stale chodila, nechala si vrtat do zubov a oni dostavali preplatene zakroky od zdravotnej poistovne. Zubari su darmozraci, zaobides sa bez nich. Staci si dat odvrtat vsetky amalgamy, jest lieky proti tazkym kovom (oruti) a uz nikdy ta boliet nebudu a nebudu sa ani kazit. Do kosti sa nevrta, a ani do zubov. Zuby sa maju liecit, liekmi a bylinkami. Vsetci co tu radia su na strane zubarov, vratane RNG ktori tu pise nezmysli o virus a koloidnom striebre a inych jedovatych veciach.