ako a kde sa za rok naucit dobre anglicky_?

JulkaN

Jazykové školy sú dobrou voľbou pre naučenie jazyka, ak na to máš rozpočet a tiež, ak máš fyzicky možnosť školu navštevovať. Osobne však uprednostňujem online kurzy. Je to lacnejšie, rýchlejšie... a podľa mňa je to aj efektívnejší spôsob učenia. V online kurze Speaking Friends na www.speakingfriends.com som sa naučila už 3 cudzie jazyky z nuly na mierne pokročilú úroveň. Takže stojí to za zváženie.

soffa

neboj sa nejlepsie sa naucis v Uk.mna este napadlo..ked som mala ist do Uk to bolo tak ze sme si s kamoskou povedali,ze okusime svet a za 2 tyzdne sme mali ist,ona mi den predtym povedala,ze sa boji a ze neide.tak som sla sama.sice nebolo mi vsetko jedno.lebo som vedela len po anglicky ze Ok.inak nic;-).a to vsetko mi doslo az na trajekte.sedela som na lodi a teraz mi doslo ,ze vobec tym cudzim ludom nerozumiem ani slovo,a ze co ja tam vlastne budem robit;-D.ale deti ma naucili.;-)ale uz by som asi neisla,len tak na dranc,clovek cim je mladsi neuvedomuje si urcite rizika..

xy:)

sledovat serialy/filmy v anglictine, prekladanie pesniciek, knizky v anglictine. skutocnu anglictinu sa da naucit iba v english speaking country. do zahranicia ist s minimalnou anglictinou je velmi tazke.

lost

napr, ak mas nejaku kamosku, kamosa, alebo kohokolvek, kto ma skype a mozes si tak zvysit english skills :)

hlavne sa NEBOJ! nikdy a nicoho.

aj ked budes hladiet smrti do oci, neboj sa.. strach je to posledne co clovek potrebuje v krizovej situacii, to je kotva.. oslobod sa od toho :)
trosku uvolnene zit (brat tu situaciu)

napr > ja som vzdy mal strach, ze ked nieco umyvam, tak to rozbijem. niekolkokrat sa tak aj stalo, ale:
NO A? :D
zivot isiel dalej
neskor som sa bal skoly, atd..
aj tak sa svet nezastavil
este neskor som sa bal stavit celu vyplatu na nejakeho outsidera..
no a? :D zivot vzdy pojde dalej, vzdy..

a bez strachu je to lepsie.. nie si nicim obmedzena. no vlastne niecim predsa hej - fantaziou :) nicim inym :)

a spat k anglictine:
aj ked ta nenapadne nejake slovo, to nevadi - skus synonyma.. a ked ani to, skus ho opisat..
ak nevies poskladat komplikovanu vetu, nevadi, povedz 3-4 jednoduche :)

napr:
naco pokladat takto komplikovanu otazku:
What kind of issue do you have that you need help with ?
ked sa to da opytat aj tak jendoducho ako
How can I help you ? alebo What's the problem?

A ked uz budes v english speaking country, tak sa na teba urcite vela nalepi :) ak sa to nalepi z online for/filmov, urcite realita da 10x viac :)

lost

jankaaaaaaaaa

zo zaciatku to moze byt sranda :)

a casom sa naucis (budes musiet), ale nie nejak brutalne - proste opytas sa ze co je toto a niekto ti povie co to je, opise to a povie slovo a uz si to zapamatas :)

najlepsie sa pamata prave na zaklade skusenosti, zazitkov, alebo aspon obrazkov..

zalezi ale ako vies po anglicky.. a aku pracu sa tam chystas robit..

Adenka31

Inak mňa ešte napadla perlička z prostredia slov. školstva:
Angličtinu ma učilo 6 učiteľov na 3 školách, zo 4 druhov učebníc :o) Viete ako to dopadlo? Skončila som s knihou "Angličtina pre samoukov" na kolenách a prišla som na to, že som sa za pol hodinu naučila a pochopila viac, než za posledných 8 rokov :D

jankaaaaaaaaa

bojim sa ist do sveta s minimalnou anglictinou.takto ma asi nikto ani nezamestna. ako tam bude komunikovat s kolegami? sefmi? neviem si to predstavit

jajka001_

skola nie
priamo nazivo je najlepsia skola aj ked nemas extra velku zasobu a nevies perfektne gramatiku
a hlavne treba byt komunikativny
cize hor sa do sveta

lost

to sa da zvladnut doma pozeranim BBC :)

resp, ak sa ucis, mas podobneho studenta, tak aj tak sa to da..

nebol som v jazykovej skole, no ak to tam funguje ako v beznej skole, ze kazdym rocnikom pride reset :D

tak oh my gosh :D

TEORETICKY
pre zakladnu komunikaciu ti staci 1000 slovicok a pritomny cas (resp. nejaky jednoduchy minuly like I was, you were and so on.. a I will ... to je cele :) )
1000 uz vies asi aj teraz.. ak budes na 2-3 tisicoch, budes vediet prezit v tej krajine sama bez pomoci slovnika..
zvysok sa da doucit tak ze natrafis na nove slovo a ani nebudes musiet prekladat, proste sa ti to ulozi v hlave a budes ho vediet pouzivat, budes genialne vediet aky ma vyznam a pouzite, atd.. no a nakoniec budes aj rozmyslat v anglictine, proste netreba zbytocne mysliet v slovencine a potom prekladat.. vynechat ten krok1-x a ihned myslet v jzyku ktory chces vediet :)

dokonale sa naucit asi neda, avsak tak aby si nemala problem kecat, pocuvat, pisat, tak to je v pohode :)