Co jedavate na vecer ako olovrant a veceru?

cayenne

Podla mna si vo svojom stravovani musis urobit hlavne system a zacat ho brat ako zivotny styl, nie ako dietu. Vies, zbytocne je vsade napisane, ze na veceru mas jest povedzme cottage cheese, ked tebe by napriklad nechutil a jedla by si ho nasilu, skus najst potraviny, ktore ti chutia a napriklad teda na tu veceru by to boli idealne tie bielkoviny. Vela stastia! ;)

doubledog

silvus
telo ma roznu schopnost spracovat cukry na energiu rano a vecer.
preto to nie je celkom jedno, ako ich konzumujes.

Sisi135

silvus aj ja jedávam večer sacharidy, ale ide o to aké - komplexné a to ovocie nie je. Ak máš dobrý metabolizmus a nepriberáš z toho ok, ja som však chcela na svojej postave dosiahnuť niečo iné preto som sa vzdala večer ovocia

silvus28

neviem prečo všetci všade píšu, že "večer sa už nemá jesť žiadne ovocie, je to čistý cukor", veď nepriberáte z toho, čo zjete len večer alebo len na obed, rozhodujúci je celkový SÚČET KALÓRIÍ za CELÝ DEŇ!!! Ja jedávam aj večer o 9-9.30 hod. ovocie, rožok, kuskus...teda sacharidy a nepriberám z toho!!!

Sisi135

Včera napírklad brokolica na pare, cottage, zemiaky + čerstvá zelenina a druhá večera je buď tvaroh s trochou zeleniny a ak som bola cvičiť tak tuniak + cibuľa + celozrnný chlieb alebo špaldové cz polystyrény. A tak som jedla aj počas chudnutia, len na večeru bolo tých zemiakov (príloh celkovo) menej

Sisi135

A ešte k tým sacharidom je pravda že ich treba menej, ale nie úplne málo (nie len doobeda ale trochu aj poobede)čiže žiadne také že na obed mäso+zelenina k tomu treba aj prílohu a to isté aj večera, len menej. Sacharidy treba uprednostňovať komplexné t.j. výrobky z celozrnnej múky, celozrnná ryža, zemiaky so šupkou robené v pare,pohánka,... A bacha aj na ovocie aj to obsahuje sacharidy a to rýchle, tie nie najlepšie. Preto ovocia pomenej, len doobeda a vždy v rámci komplet jedla (ovocie+vločky+jogurt+orechy alebo ovocie+celozrnný chlieb+syr napríklad)

Sisi135

Petrussa: Stačí sa pozrieť na obal potravín a zistíš koľko to má bliekovín či sacharidov- Jogurty majú tak 3 - 4 g bielkovín a tak isto sacharidov (plus , mínus) myslím normálne biele jogurty, odtučnené majú zväčša viac sacharidov preto treba jesť normálne jogurty s 3 - 4 % tuku. Okrem toho čo napísala KissMe sú bielkoviny ešte v rybách, mliečnych výrobkoch ale menšie množstvo aj v orechoch, brokolici, strukovinách (tie obsahujú aj sacharidy). Na bielkoviny však trochu pozor na porciu takých 20 - 25 g bielkovín, viac ženské telo nevie spracovať, bez úžitku ich vylúči a to zaťažuje najmä obličky

majka_21

Ahoj Petrusa,
mnohym ludom sa to asi nebude pacit teraz co napisem (najma velkym dietarom), ale ja jem vsetko a neriesim, ci su to bielkoviny na obed alebo veceru, sacharidy a neviem co este. Jasne, kazda latka je dolezita pre telo. Moj bezny jedalnicek vyzera asi tak:
R: celozrnny rozok so sunkou alebo natierkou a zeleninou (popripade jogurt s musli...) - ked sa ponahlam alebo som v strese (ked som mala teraz skuskove), tak som ranajky vynechavala, co nebolo spravne).
D: ked som bola v skole, tak povacsinou jogurt a musli tycinka, ked doma, tak jogurt alebo ovocie
O: co chladnicka dala... (byvam este s mamkou a tak si nevyvaram, co ma napadne - tak som jedavala aj cestoviny, maso s prilohou a zeleninou... ale len pokial som sa necitila syta, co boli povacsinou polovicne porcie)
Ol: cca to, co na desiatu
V1: to, co na obed a ak som nebola hladna, tak som si dala len nejake ovocie
V2: ak som sla neskoro spat, tak ovocie, ak som mala prvu veceru taku ako obed, tak som si potom dala len ovocie, ak som bola hladna...

ale snazila som sa neprejedat a ked som sa citila syta, proste som prestala jest. pocas skuskoveho najma som zjedla aj dost sladkeho. chvalabohu, skusky mi skoncili a tak som mohla opat zacat so sportom. uz 3. ci 4. den chodim plavat. zajtra pojdem do posilovne, lebo plavaren je zavreta myslim a najblizsie na bazen pojdem v nedelu (v piatok a sobotu som v praci). takze ja jednoducho neuznavam to, ze mam nejaku potravinu vylucit, co mam rada. jedno, co nejem su mastne jedla a moc mi nechuti ani vyprazane (raz za cas zjem rezen alebo vyprazany syr). takze asi tolko. bielkoviny sa odporucaju vraj jest na veceru (kuracie masko napr. so zeleninou).