Box a reakcia na mozog

Príspevok v téme: Box a reakcia na mozog
Rocky Balboa

Dobrý deň, aby som vysvetlil môj problém začnem od začiatku. Začal som boxovať. Len tak z dlhej chvíle, ale neskôr tento koníček mi prerástol cez hlavu. Z tréningov raz za týždeň sa stalo 5x za týždeň. Tým len chcem povedať že ma to fakt začalo baviť. Ale bojím sa že to ohrozí moju kariéru. Momentálne som študentom VŠ a moje ciele sú skôr vytýčené po ceste intelektuála. V boxe nevidím žiadnu svoju budúcnosť. Jednoducho ho robím kvôli tomu že ma baví a že som tam stretol pár super ľudí o ktorých prítomnosť by som prísť nechcel. Ale zároveň nechcem ohroziť svoju budúcnosť. Príčina problému sú údery do hlavy. Niekedy mám pocit že z toho osprostievam a vtedy si pokladám otázku či som na tej správnej ceste. Preto sa chcem opýtať či si to hlúpnutie len nahováram, ako je najlepšie sa proti tomu brániť(helma a zuby sú samozrejmosť) a do akej miery údery do hlavy poškodzujú mozog. Pokiaľ existujú nejaké štatistiky najlepšie by som sa zorientoval v číslách. Ďakujem :)

osprosties

Ahoj, ak sa chces venovat intelektualnej kariere, tak by si mal aspon obmedzit to caste boxovanie. Kazdy neurolog ti povie o fenomene "boxerska demencia".. je to normalny jav, ktory postupne prichadza u kazdeho profi boxera, pripadne aj boxera, ktory to len berie ako svoje hobby a venuje sa tomu dostatocne dlho. Ono to zacina postupne, ze si to clovek ani nevsimne..najprv je to mierne zabudanie, cloveku to pomalsie pali..a potom su take stadia ze casta euforia..az to postupne prejde do uplnej oblbnutosti a agresivity. Tam ide o poskodzovanie neuronov v mozgu. Tak davaj bacha..

xdanielax

aj tak je uplne "najlepsie" ze sa tu odvolavas na svoj intelekt, ale robi ti problem vyguglit si niekde statistiku, pripadne s spytat ludi s ktorymi trenujes..
okrem toho nechapm preco sa musite buchat do hlavy. Sa dohodnite ze ne , tak ne, nebudes o nic horsi ...

egres

jajka co ho odhovaras na iny sport,box je fajn sport,len ti co ho neskusili a nepoznaju teda len z TV to hned odsudzuju.

Ako bolo uz pisane trenovat mozes,a pozri sa aj na Klickovcoc kam to dotiahli a ma vysoku skolu.

egres

Alebo okrem buchania do mechu a partakov na treningoch,aj obcasne vybuchanie nejakych zenskych,ale pozor na nabuchanie:D

muchacc

Problem nie je ani tak v uderoch do hlavy ako v zavislosti na tom sporte.
Ak si inteleguan :) tak urcite sam vies, ze ak je clovek na hocicom zavisly, ovplyvnuje to jeho myslenie.
Ja to poznam, volakedy som zavislacil na posilnovni. A mal som tiez pocit, ze asi hlupnem. Teraz to robim ozaj uz iba ako konice, v pohodke 3x tyzdenne, ziadne velke ciele a je to hlavne relax z mozgovo namahavej prace.
Aj ty najdi v boxe relax zo skoly. Nie vyplnenie volnych chvil. Najdi si aj ine sposoby oddychu, trebars citat knihy.

egres

Ja nepouzivam ani helmu pri sparingoch a neriesim taketo veci.Nevidim v tom problem normalne sportuj aj sa venuj skole.