Kojenie

Matavova

Dobrý deň mamičky, prosím Vás o vyplnenie dotazníka, ktorý je súčasťou empirickej časti mojej záverečnej práce. Prieskum je zameraný na posúdenie stavu dojčenia v 21. storočí. Za spoluprácu vopred Ďakujem. Dotazník nájdete na tomto odkaze: www.survio.com

lencika

Ahojte teraz som sa dostala k tejto teme a citam, ze vacsina bab pouzivali kremik bepanthen, musim aj ja napisat ze som bola spokojna a hlavne ze nie je hrozne mastny a ze ho vsade maju a k tomu mliecku niekedy mozes robit cokolvek a mliecko proste nie je a nebude

ducci

modrofuzik - nam sa tiez velmi osvedcil bepanthen aj teraz nedavno som mala velmi bolave bradavky, mala som ich akoby zapalene a natierala so si ich po kazdom kojeni bepanthenom a za 2-3 dni mi to preslo :)

sjuzan 23

modrofuzik11: správna poloha bábetka je dôležitá, ale ak už bradavky popraskané sú mne nepomohli maste, ani žiadne "osvedčené" rady.... najlepšie bolo, keď som si nechala na bradavkách uschnúť trochu mliečka a hlavne ak boli čo najviac na vzduchu... mala som ich krvavé a dosť to bolelo, ale toto mi fakt pomohlo...

sjuzan23

keď chceš mať dosť mlieka, tak sa hlavne nestresuj, že ho máš málo... bábetko si to samo reguluje a koľko papá, toľko si aj tvoje prsníky zvonu vytvoria... ak ale naozaj máš pocit, že ho máš málo vyskúšaj homeopatické granulky (kúpiš v lekárni) ricinus communis 5CH ... 3-krát denne po 5 granuliek a o pár dní budeš mať mliečka na rozdávanie... ber to, kým budeš potrebovať, potom vysaď... k tomu môžeš pridať čajíky, veľa tekutín. dobrá je aj vinea, ale pozor na bublinky, nemusia dobre robiť bábetku na bruško. a hlavne daj bábetku papať vždy, keď bude chcieť a tak dlho, ako samo chce.... a uvidíš... :) dcéra má o 2 týždne 2 roky a stále ju kojím...teraz už nepotrebujem žiadne "spúšťače" mliečka...tvorí sa samo podľa potreby. tak veľa zdravíčka a mliečka prajem.

pe84

ja pijem kazdy den caj pre dojciace matky, jednak mi chuti a jednak mi moze pomoct na lepsie mliecko a na jeho mnozstvo, striedam rozne znacky, aby som stale nepila ten isty...

pe84

modrofuzik, ja pouzivam bepanthen na bradavky uz od porodnice, neviem si predstavit nic lepsie, zatial mi vzdy pomohol, aj teraz na pohryzene bradavky, dobre mi to vzdy vyhoji cez noc, pred kojenim ho netreba umyvat - to je velke plus, ze babatkam nevadi, takze ja urcite odporucam...