Bielkoviny - kolko ich vlastne treba?

Príspevok v téme: Bielkoviny - kolko ich vlastne treba?
Lukasis

Chcel by som vediet kolko bielkovin treba prijat denne. Vsade sa udava ze 1,5g na kilogram. Ja vazim 85kg vyska 185,takze primerane hodnoty,ale 1,5x85=127,5 gramov bilekovin denne,podla mna je to moc,ved to by som cely den musel premyslat ake vyzivne potraviny,hlavne meso,syry mliecne vyrobky jest..a to je aj financne narocne,,zaujimalo by kolko bielkovin denne staci,ja sportujem casto ale aj tak toho tolko nezozerem.

BJ

bezS - co viem o znamienkach, nemali by sa vytvarat nove. Dokonca si myslim, ze zdrave telo, ktore by uz nemalo ine dolezitejsie starosti, by postupne znicilo tie existujuce. Mne sa niektore znamienka zmensili... urcite je ich viac druhov a cast z nich sa moze tvorit, aj zmiznut.

Nove znamienka telo vytvara ked je prekyselene a plne toxinov, vacsinou od roznych parazitov, takze napriklad aj premnozene plesne v krvi mozu byt pricinou vzniku novych znamienok. Mne sa napriklad vytvorilo za zivot najviac znamienok v oblasti brucha, presne okolo miesta, kde som mal problemy s crevom. V tom mieste totiz vzniklo najviac prekyselenia, bola tam nizsia imunita a tym padom aj vela nevitanych hosti, ktori produkovali toxiny.

Takze odpoved na tvoju otazku, nove znamienka ti prestanu vznikat, ked odkyselis telo, a vycistis ho od parazitov. Niekedy ti moze ostat lokalne prekyselenie, pokial niesu toxiny a paraziti v krvi, uz sa neroznesu po celom tele a tak ti budu znamienka pribudat len okolo toho miesta. Odstranit lokalne prekyselenie uz nejde naslepo, hlavne ak su tam paraziti, ktori si udrziavaju prekyselene prostredie roznymi toxinmi a odpadmi, ktore produkuju, a na to uz vacsinou treba specialne kury, a dost casto aj poriesit psychicko-emocne priciny ochoreni, ktore oslabuju energiu na danom mieste v tele.

Takze najviac co mozes urobit, je zacat dodrziavat tzv. "pH-ianstvo", to znamena, odkyselit telo a snazit sa drzat ho v zdravom pH, a podiel na tom ma aj strava, hoci ovela vyraznejsi podiel maju emocie. Hnev, stres, strach, uzkost, hlavne ak su pravidelne a dennodenne prekyseluju telo viac, nez kyselinotvorna strava, takze clovek, co si tieto veci neporiesi, ochorie skor aj na zasadotvornej strave, ako clovek, co je emocne v pohode, a jedava kyselinotvornu stravu.

bingham

BJ...u teba mi je to uz jasnee...ty si ani nemyslis ze maso nie je zdrave...a ze ho nemusime konzumovat...(mozno prave naopak)....len ty mas v hlave blok...pre tie zvierata...tam je cely tvoj problem...

ja mam tiez rad zvierata...ale to neznamena ze teraz nebudem jest maso...

BJ...tak sa snazis ist s prirodou...az ides presne opacne...

kosa

vevericka,
nas predok to mljeko pil.
my ho KONZUMU-JEME.
mljeko co nas predok ( akoze nje predok pohlavny) pil bolo mljeko naturalne.
mljeko co sa predava je tpvarom.
nastuduj par tovaroznaleckych pojmov a aj Marksa na temu nadhodnoty, a ak sa ~Ti pritrafi zopar statistik ohladom preco ludja zomjeraju tak sa Ti to v hlave rozlozi.Mozno.

bezS_

BJ:
Mám otázka ,niekde som čítala , že zdravé telo a teda aj na pokožke sa nevytvárajú znamienka ale mne sa vytvarajú stále nové a mám ich veľa. Môže to byť stravou? Veľmi ma to trápi.
ďakujem

BJ

doubledog - BIO nieje zarukou zdravia.
A ja niesom propagatorstvom vitarianstva, absolutne mi nerozumies, ani co chcem povedat.
Hovorim len, ze clovek moze konzumovat surovu stravu a zit na tom plnohodnotne a vo vacsine pripadov to bude prinos pre zdravie. Nikomu nehovorim, ze by mal prejst na vitarianstvo fanaticky. Ty ma skatulkujes, hadzes ma do vreca s niekym (delis ludi na my a vy... wtf???) vobec sa nesnazis pochopit moje prispevky. Keby si aspon trochu lepsie cital, tak by si si zapamatal, ze som uz niekolko krat napisal, ze povazujem vitarianstvo za hazard so zdravim... rovnako ako jedenie masa. Pretoze v oboch mozes narobit chyby, pretoze ZDRAVIE NIEJE LEN O STRAVE. Asi by som to mal aj zvyraznit a zvacsit pismo, ja niesom vitarian, a prechod na vitarianstvo musi byt cesta srdca a poznania, a nie plytky fanatizmus, aby to fungovalo.
Cim asi aj odpovedam darkmother, ci si dam kozi syr, atd... ano. Aj varene jem. Mam obdobie, kedy dostanem chut len na surove, a nebojim sa jest len take... to je ten rozdiel, nerobim to fanaticky. CLovek zablokovany, ked dostane chut len na jablka, boji sa jest len to, lebo si mysli, ze bez masa a vareneho sa mu asi nieco stane... to je ten rozdiel, chapes? Ja niesom zablokovany, ale to este automaticky neznamena, ze som svoje vitarianstvo v zivote uz doriesil. Hovorim len to, ze clovek nemusi jest zo strachu varene, ani maso.

doubledog

BJ, u vas propagatorov vitarianstva je zaujimavy ten nemiestny pesimizmus a take cudne pokrivenie vnimania ohladne vyvoja spolocnosti.
zaujimavy je najma v kontexte toho, ze vy o vita strave tvrdite, ze mimo ine dodava optimizmus, zlepsuje naladu a aj cinnost mozgu, ktory neni otupeny zlou stravou.

napr. tie tvoje vyroky o tom, ako ludia nechcu kozie ci nepasterizovane mlieko a ako im spolocnost nieco podstrkuje a ako by sa im trh prisposobil.

kde ty na to chodis?

ty naozaj nevidis, ze trh presne tieto vyrobky medzi ludi dostava? fakt si si nevsimol, ze kozie mlieko, ktore by si este pred par rokmi nekupil, dostanes ovela lahsie? dokonca ho maju aj v Tescu a Carrefoure?
nevsimol si si boom bio potravin?
kupit nieco take ako bio maso bolo pred desiatimi rokmi v podstate nemyslitelne, ak si nemal vlastne zvierata, dnes ho s troskou namahy dostanes aj v Bratislave.

ked nevies vyhodnotit tak evidentny jav, na ktory staci jednoduche pozorovanie, ako ti mam verit, ze vies spravne zhodnotit tak komplexne a priamemu pozorovaniu nepristupne veci, ako je travenie potravin a ich schopnost prinasat organizmu vyzivu???

darkmother

BJ, muciaren este nemam, ale zriadim ak by si chcel.. neviem, ci mi maso nejako prospieva, ale po rokoch vegetarianstva mi viaceri lekari pohrozili, ze mam nejake hranicne ukazovatele a ze mam jest obcas cervene maso. odvtedy mam ovela lepsie krvne vysledky - teda aspon podla lekarov, ja to sama neviem zhodnotit. ale urcite mi maso prospieva v tom, ze ked si dam zapekane kuracie prsia s broskynou a syrom, som nevyslovne stastna. zaujimalo by ma, co teda povazujes za zdrave? aky mas jedalnicek? das si niekedy nejaky syr - hermelin a tak? mas pri tvojom stravovani tolko sily, co ini? nema to nasledky v nejakej inej oblasti tvojho zivota? a ked pises o hladomore, ake mas zasoby? bol by z teba dobry lovec mamutov, ktoreho kazda z nas podvedome hlada pre plodenie deti? :) vies, ci nie je snaha byt prilis zdravy na skodu..