dlhorocny vztah skoncil a za kratko svadba s niekym inym

Príspevok v téme: dlhorocny vztah skoncil a za kratko svadba s niekym inym
Annika1987

Ahojte
vsimla som si taky fenomen. Po dlhorocnom vztahu (napr. 5-9 rokov), ktory skonci, sa jeden z partnerov vacsinou velmi rychlo zeni alebo vydava. Vobec tomu nerozumiem. Skonci vztah a o rok a pol uz si berie niekoho ineho? Je to aj moja osobna skusenost a nejde mi to do hlavy. Ako to ti ludia robia? Najdu niekoho tak uzasneho? Alebo co ich vedie k takej rychlej svadbe? Existuje na to vysvetlenie? Niekoho rozchod boli a niekoho nie? Moze clovek tak rychlo zabudnut? Vie mi to niekto vysvetlit?...

Weva

No Villo Ty mi prides riadne zatrpknuty (-ta?)...

Je zbytocne takto zovseobecnovat ako to robis Ty. Vobec s Tvojim frustrovanym nazorom nesuhlasim.

Podla mna je relativne, co je rychlo a co nie. Zaruka na vztah neexistuje a dolezite je nast strednu cestu - dat si cas spoznat sa ale i realne vediet zhodnotit, ci sa k sebe dveja ludia hodia...
Len preto, ze s niekym "vydrzis" 8 rokov to neznamena, ze ste ako par skutocne v pohode a ze mate rovnaky vztah k rodine/manzelstvu/zivotu.

villo

No jasne. Praca chvatna hovno platna. "Rychlo, rychlo sa vydat a spravit decko ved tento je urcite ten pravy. Ved co, svet je gombicka, vydam sa a bude mi konecne dobre, budem mat svoju vytuzenu rodinu a hodinky mi tiez tykaju." A po par rokoch clovek pride na to, ze to bolo len take rychle oblbnutie a ten vztah bol postaveny na pomste, alebo na kratkodobom oblbnuti za ucelom zabudnutia na toho predosleho, alebo alebo alebo... Potom to tak vyzera, ze je 50 percentna rozvodovost. Otec, co lahko prisiel k zene, s ktorou si niekto predtym dlho planoval buducnost, ale zena sa ponahlala tak sa s nim rozysla a skocila do postele prvemu, ktory sa na nu usmial, sa tejto zeny po case dostatocne nabazil a povedal si, ze ked som tak lahko prisiel k tejto, preco by som to neskusil aj druhy krat ved predsa len je este nejaky kanec- a tak aj spravil, nasiel si mladsiu a atraktivnejsiu "jebacku, ktora mu zavrtela ritkou pred nosom presne tak ako jeho sucasna manzelka a hned mu tiez sama skocila do postele" a na rodinu sa vysral, lebo on uz ma nieco "nove, nieco lepsie". Decka vychovava babka a mama je od rana do vecera v robote, lebo si buduje karieru, aby si dokazala, ze nie je nikto... To su tie vase rychle vztahy, v rychlej dobe. Naivne zeny co v zivote nic nezazili, si po uteku z dlhodobeho vztahu par rokov myslia,ze su nad vodou a ze ako dobre spravili, ze sa predtym rozisli ze s tymto im je lepsie.. A zrazu bum, potom cely zivot placu a vzajomne sa s dalsimi chuderami utesuju, ze to nebol ten pravy a ze najdu nieco nove a nieco lepsie pre seba atd atd.

slobodnaa

doubledog má úplnú pravdu- tipujem, že aj môj ex priateľ sa zakrátko ožení, teda dúfam, že nájde pripravenejšiu než som ja.

jahodka123

lizatko00 - to od neho teda pekné nebolo, ale jak sa hovorí, srdcu nerozkážeš. A tej jeho bývalej je mi fakt lúto, to by som nechcela zažiť.. Svinstvo to bolo riadne od neho teda.

lizatko00

brat chodil 4 roky z frajerkou potom odisiel sluzobne do zahranicia a tam si za mesiac nasiel novu znamost a tak sa do nej rachol ze o dalsie tri mesiace bola svadba. uz su spolu tri roky a maju dvojicky a su velmi stastny. on urcite nelutuje ale ta jeho byvala frajerka je stale sama. ona by sa aj k nemu vratila ale to uz nejde.

Weva

Vztahy maju urcitu dynamiku a ked sa to neroztoci ako ma (bud sa zoznamia ludia prilis mladi, alebo maju ine plany) akosi to strati "stavu"... A potom stretnes clovek ktory je presne v tom momente svojho zivota ako Ty, nema strach sa viazat, nechce si nic dokazovat - ide to lahko :) a nie je to nikoho chyba, a hlavne je to lepsie ako otehotniet v tom dlhom ale bezperspektivnom vztahu...

lulu22

aj môj brat to tak mal..
chodil 8rokov s frajerkou, aj spolu bývali, sme si všetci mysleli, že sa zoberú... a rozišli sa.
Ona sa vydala asi do roka s iným, majú spolu už aj dcérku a môj brat chodil dva roky s jednou, spravili si dieťa a už sa aj zobrali :) a vidím, že im to klape lepšie ako s bývalou! Takže vidieť, že tú rodinu nechceli asi spolu...a našli šťastie inde:)

doubledog

podla mna je to tym, ze jeden z toho vztahu je uz pripraveny na budovanie rodiny, druhy nie
no a ked to nejde s jednym, tak pride niekto druhy
to len dokazuje, ze je to skor otazka pripravenosti a rozhodnutia, ako otazka najdenia "toho praveho".

jahodka123

Tiež som si to všimla. Neviem.. Podľa mňa, keď sú dvaja takto dlho spolu, napr 8 rokov a nič sa nedeje, ani svadba, ani dieťa.. ak ten vzťah krachuje. Stáva sa rutinou a niečo tam chýba. To niečo - potomok. Jeden chce, druhý nechce a to je nanič. Potom, keď sa rozídu, ten čo chcel skočí do vzťahu a preto asi je hneď aj svadba a dieťa. Keď mu to nedožičil dlhoročný partner, našiel iný "zdroj"... To len môj názor.