Neviem ci som sa rozhodla spravne

Príspevok v téme: Neviem ci som sa rozhodla spravne
angela85

Bola som na mŕtvom bode, nikam som sa nehýbala, bola som (vlastne ešte som) v robote v ktorej nechcem byť, síce, nezarobím až tak zle, ale nikam vyššie sa nedostanem ani zvýšenia platu sa nedočkám, je to tu nuda, a ja proste potrebujem napredovať. A ešte niečo priateľ žije ďaleko a robí od pondelka do piatka od rána do večera, ako každý živnostník a ja zas robím od rána do do večera krátky a dlh tyžden, takže sa vidím len každé dva týždne keď mám voľný víkend alebo dovolenku, alebo on ma príde cez víkend pozrieť do roboty na motorke. No a k jadru veci, mám bakalára, tak som si poslala prihlášku do školy na dokončenie a jednu znovu od začiatku externe na obe ma prijali a síce som si hladala zamestnanie, ale nikto na mna nebude cakat dva mesiace kym bude trvat vypovedna lehota. tak som sa rozhodla pre to denne studium a budem bývat na intraku a u priatela, ale strasne ma stve ze bez financii a mozno zvisla na druhom (co nechcem), mam nieco nasetrene a hadam budu brigady a su to len dva roky. ale aj tak neviem, ci to financne zvladnem a to mam este tri sporenia, co mi kazdy mesiac z uctu odchadza 160€ dva telefony, net. i ked viem ze sa sporenia daju odlozit, telefony zminimalizovat. ale neviem stale ci mam ist na tu skolu, i ked tam velmi chcem ist a ist aj na anglictinu popri tom ale neviem ci nebudem financne uplne nadne. len chcem vediet ze ako by sa rozhodol niekto cudzi, alebo ci uz take nieco zazil

angela85

pepko33 toto som tak trochu potrebovala pocut
musim toho vela pobehat, musim podat vypoved, dufam ze mi nebudu robit problemy, potom utekat na urad prace a skola zacina 20.09.2011 lenze ja budem asi este robit do 30.9. minus nejaka zvysna dovolenka. no a vlastne som este neni prijata, dosiel mi len papier s textom ze prijimacky sa robit nebudu:uchadzaci budu prijaty rozhodnutim dekana po splneni podmienok stnovenych......, t.j. absolvovanie studijneho programu 1. stupna. takze ked tam aj tohto rocny absolventi poslu diplom, tak po ich prijati a elektron. spracovani bude doruceny dekret o prijati.
no a tam mam dalsiu otazku, ze ked mi poslu papier, ze som prijata a budem mat po elektronickom prijati, to znamena ze sa dany odbor otvara?? moze sa este stat ze ho neotvoria???
vies co ked dam k 1.08.2011 vypoved a oni ten odbor neotvoria, budem bez roboty aj bez skoly
ale ma to kopu malych zadrhelov. aj s tou socialkou, ze ci si mam platit DNP, ci sa bude dat znizit ci zastavit stavebne sporenie, zivotna poistka zo sporenim atd

pepko33

nikdo to za teba nerozhodne len ty sama. keby som bol na tvojom mieste tak sa tolko neobavam. 26 rokov nieje tak vela, si stale este velmi mlada. ja mam 33, mam dve deti su este male. zenil som sa ked som mal 28 a manzelka mala 31 cize je odo mna o tri roky starsia. nas syn sa narodil ked mala manzelka 32 rokov. teraz si robi skolu externe a je to riadna drina. sice by nemusela lebo mne na tom nezalezi ci ma alebo nema vysoku ale ona chce. tak pomaham ako sa da ale ucit sa aj tak musi sama. uz velakrat mi povedala ze sa mala ucit ked sme este nemali deti. ty si presne v tej situacii tak to nevzdavaj. s detmi je to ovela tazsie.
dalsia vec je robota: preco sa bojis, ved nejaku brigadu si mozno najdes a skus hladat aj cez internet. clovek by chcel mat vzdy vsetko dopredu zabezpecene a boji sa, ked to tak neni. ale mnohe moznosti sa objavia az za pochodu. a ambicioznemu a cielavedomemu cloveku osud vzdy postavi do cesty mnoho moznosti. teraz sa bojis, ale ked zacnes studovat zoznamis sa s novymi ludmi a aj od nich sa mozes dozvediet o brigadach a moznostiach zarobku. vsetko sa da, len treba byt odvazny. so strachom clovek toho vela nedokaze. drzim ti palce, nevzdaj to lebo budes raz lutovat. sustred sa na skolu a ked budes mat papiere v rukach cely zivot bude lahsi.

angela85

ale vobec neviem ako to teraz bude fungovat, mam po 26, a chcela by som ist uz mozno aj na matersku, boze som vzdy hovorila ze peniaze su neni az tak dolezite, ale teraz ako keby chceli za mna rozhodnut :-(

angela85

ale stratim pravidelny prijem, ale tak ci tak som chcela odist, uz len kvoli tomu aby som bola s priatelom, ale chcela som si najst novu robotu tam u nich, ale nikto ma nepocka dva mesiace, je mnoho takych ako ja, hlavne v tom regione

fidzeralda

ak potrebujes napredovat, je to jednoznacne dobra volba. otvoria sa ti nove moznosti. skusis, uvidis, nic sa nedeje.