Angina bez antibiotik

Príspevok v téme: Angina bez antibiotik
janush273

Ahojte. Moj problem je, ze mavam casto anginy - cca 6 krat do roka...pred 7mimi rokmi som si uplne znicila imunitu tym, ze som behom 4 mesiacov vybrala 7 roznych antibiotik..tieto lieky vsak uplne prestali zaberat, a tak ma museli kvoli angine hospitalizovat a liecit infuziami....chcem sa ale spytat: anginu mam zase- po 2 mesiacoch a boli mi naordinovane antibiotika penbene - tieto vsak nechcem uzivat...da sa angina liecit aj inak ako pomocou antibiotik? dakujem za odpovede

Carie

Samozrejme ze sa da. Ja na ziadnu virozu nikdy antibiotika neberiem. Tie beriem len velmi vynimocne, ked uz je nieco naozaj velmi zle, tak raz za niekolko rokov. Odkedy som ich prestala brat, byvam zriedkavo chora. Snazim sa ak mam teplotu si ani neznizovat, pokial to nie je nutne, znizujem ju napr. len ak by som pre horucku v noci ani nezaspala. A inak proste neberiem nic, max. tak nejake vitaminy alebo doplnky vyzivy.

RNG

Angina je velmi nepresna diagnoza, lebo nespecifikuje ziadny mikrob, co sa na nej podiela.A je ich hromada moznych , od roznych bakterii az po plesnove kultury.
Ak sa ti casto vracia, znamena, ze ti asi nikdy neodisla z prinosnych dutin, kde nebola vyhubena oralnymi atb a hlienami sa dostava znova a znova na mandle, priedusky a do pluc.
Vyhubenie nakaz z prinosnych dutin sa da kvapkanim roztoku citricidalu niekolkokrat denne, najlepsie v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu,aby sa ten antimikrobialny roztok dostal aj do celnych dutin. Odporucam brat zaroven aj dobry zdroj oreganoveho oleja,(pozri napr Oregano Oil capsules od firmy NOW, ktore obsahuju 100 mg carvacrolu v kazdej kapsuli)) pripadne zaroven nielen kvapkat roztok GSE do nosa, ale ho aj pit.

tpch

Ja nepotrebujem uzivat nic, moje mandle su uplne v pohode.
Ak mas zaujem uzivat doplnky, je tu kopa tem, staci pohladat, nie hned zakladat dalsiu.

janush273

tpch...no prave to, ze nechcem...jednoducho nechcem cele leto skusat vsetky druhy ATB..viem ze existuju rozne druhy neantibiotickych lieciv, ktore nie su tak skodlive ako klasicke ATB..nic proti, ty si kludne davaj do tela tuto chemiu, no pre mna je teraz velmi dolezite moje zdravie a celkova imunita

ja si zatial davam bioparox..doteraz mi pri anginach velmi dobre pomahal...uz 2 roky som nemusela uzivat ziadne antibiotika - stacili mi len tieto lokalne.len v tomto pripade vobec nezaberaju