Mám povedať priateľovi, že mama je alkoholička?

Príspevok v téme: Mám povedať priateľovi, že mama je alkoholička?
janula-lara

Ahojte,
Prosim o radu, viem, ze je to hlupe prosit o radu na nejakom fore, ci povedat priatelovi o mame alkoholicke. Ale ja som z toho uplne na dne. Priatel pochadza z velmi dobrej rodiny, takze neviem ci by to vedel pochopit. Vela ludi ma voci tomu predsudky. Bojim sa jeho reakcie. Nikdy som o tom nedokazala hovorit s inym clovekom.
Ako by ste reagovali, keby sa po case dozviete, ze mama Vasej priatelky, alebo priatela je alkoholicka?

janula-lara

Myslis ci bol u nas tento novy priatel? Ano bol, co si myslel neviem. Matka ma niekedy take obdobia, ze nepije a je fajn a niekedy ju to chyti a neni jej rady.
A ten bývaly chodil k nám pravidelne, vedel o tom.

User_37597

mojho priatela otec je alkoholik i ked kazdy z jeho okolia a hlavne rodina tvrdi ze nie je.ale prosim pekne sa niekto zobudi a mysli na alkohol a sice si neda lebo ide do roboty aj to len s dovodu-ze uz soferoval opity a zrazil tehotnu zenu-tak teraz ide najprv do prace a ked pride z nej prve co urobi je nalievanie piva do pohara.nazere sa,vyvali na zahrade,vypicuje kazdemu kto mu vbehne do cesty a potom vitazoslavne oslavy svoje prijemne zakoncenie dna v krcme.vrati sa domov okolo 23:00 ale cez vikend ho neni od 15:00 do dalsieho dna 07:00..
a mne ako jeho "neveste" je to uplne ukradnute.nech sa uchlasta k smrti ale raz spravi nejaku blbost tak sa postaram aby bol v base...
tolko z mojho hnevu :D

ta3

keby to mne povedal priatel, urcite by ma to nepotesilo, ale ani by to neznamenal koniec, je pravda, ze alkoholizmus moze byt dedicny, ale aj nemusi byt, zalezalo by velmi na tom, co si o celej veci mysli priatel a sledovala by som, ci ma tiez na to nabeh, urcite by som spozornela, ale inak v pohode, myslim si, ze ak Ti na priatelovi zalezi a ak Vas vztah nabera na vaznosti, tak mu to urcite povedz, take nieco sa zatajit neda, tak ci tak by to casom vyslo najavo a priatela by si tym urcite sklamala, ze si mu to nepovedala, ak su priatel a jeho rodicia inteligentni, neodpisu Ta pre to, dieta predsa nemoze za chyby svojich rodicov, drzim palce

janula-lara

Dlho spolu nie sme, iba par mesiacov. Fakt neviem ci povedat alebo nepovedat. Ide o to, ze pred nim som mala dlhy a vazny vztah, a stroskotalo to prave na tom. Lebo jeho rodina by sa s tym asi nikdy nezmierila.

kacena76

zle som sa vyjadrila - myslela som tým či pije alebo abstinuje. Ak pije ako dúha, nevešaj mu to na nos hneď. Ako dlho ste spolu?

janula-lara

Nechapem Tvojej otazke. "akože alkoholička"
Či až tak hlúpo som to napisala? Ja už v poslednej dobe neviem ani kde je sever.
Matka je alkoholicka - pije ako duha.

tpch

Podla toho, ako dlho s nim chodis. Ak dva tyzdne, je to zbytocne, len ho odplasis, ak sa mienite brat, tak je namieste oboznamit ho s vlastnostami buducej svokry.