ako zmenit gynekologa?

Príspevok v téme: ako zmenit gynekologa?
Bambulka661

dobry den chcem sa spytat jako je to z gynekologmi?mam svoju gynekologicku ale chcela by som ju zmenit...nebola som unej uz vyse roka a posledne vysetrenie cca pred mesiacom som mala v nemocnici ...chcela by som ist k inemu gynekologovi len neviem ci mam ist este ku starej gynekologicke zrusit to a prihlasit sa u noveho alebo je to tak ze ked nepridem ku gynekologovi rok tak sa karta automaticky rusi??poradte,lebo moja uplne prva gynekologicka mi to tak vysvetlila..

jankaaaaaaaaa

ved ja som tu napisala dve moznosti ake su. to ako sa rozhodne jej lekar je jeho vec a netvrdim ze URCITE jej to da do ruk lebo sa to robi VSADE.. zase necitas medzi riadkami a tahas za slovicka..

Laurina22

Janka.

Riesime tu standardny postup pacientky,ktora nevie,ako ma postupovat.Standard je takyto.

Ked jej lekar povie,ze to posle holubom,budis.

jankaaaaaaaaa

mozu nemozu, dnes sa neriadia vsetci predpismi a pravidlami. je to bezna prax ze kartu dostane pacient aj ked sa to takto robit nema

Laurina22

Ale nemozu to robit,pacientovi sa karta vydavat nesmie.

Bambulka no jasne,zavolaj si k novemu,mozno si ju vypyta sama lebo ju ani nebude potrebovat.

Standardne si ju lekar vypyta na ziadanku.

jankaaaaaaaaa

no to nam niektorym bolo hned jasne ked si napisala ze naposledy si u nej bola pred rokom..
takt o bude najjednoduchsie ked zavolas novemu lekarovi a popytas sa co potrebujes, a hlavne si treba zistit ci este berie nove pacientky

Bambulka661

tak asi skusim najskro zavolat k novemu gynekologovi ci mozem knemu prestupit a co ktomu potrebujem a uvidim teda co povie ci si mam ist pytat kartu bo nie...alebo si ju vyziada sam :)a 6mesacna doba uz uplynula..

jankaaaaaaaaa

niektori lekari davaju pacientom bezne do ruky kartu ze si ju vyzdvihnu sami, mne tak dali uz viaceri lekari, je to bezna prax.

Laurina22

Do ruky ti kartu nedaju.Najprv si musis zistit,ci ti uz uplynula 6 mesacna lehota od podpisania Dohody o vykonani zdravotnej starostlivosti.Od svojho lekara mozes odist az po 6 mesiacoch.

Ak ano,tvoj novy lekar si ju vyziada.

Niektori si kartu nevyzaduju.

A ak aj nejdes ku gynekologovi rok,karta sa ti v ziadnom pripade nerusi,ale vykazuje si ta lekar automaticky opat.