zavistliva svina

Príspevok v téme: zavistliva svina
zawist

to som ja. preco neviem dopriat priatelom? preco som taka? :( uvedomujem si to, ale nejde to zmenit!! chcem sa tesit z ich stastia, z ich uspechov... nechcem zavidiet a kut pikle...
napr. teraz. kamoska sa stala policajtkou. zavesi na net denne asi dvadsat fotiek v uniforme. manzelova sestra sa tiez mala stat policajtkou, vystudovala VS, vsetko ok, ale ma zly zrak, tak nemohla - bola strasne sklamana. a kamoska? ta ma vysoky tlak, nadvahu, dioptrie (nosi sosovky) 3,5... ja neviem, ci je to zavist, alebo len tichy vykrik proti nespravodlivosti, ale nechcem byt taka... nezavidim preto, ze by som sa ja mala zle... mam skveleho muza, krasneho synceka, dobru pracu, vysoko odmenovanu a bohato naplnajucu... preco som taka? ako to zmenit??

sway.

talentmania tusim ma mas rada..ale ked pise,ze je svina..naco jej oponovat?Sama sa najlepsie pozna..Ja zavistliva nie som,nikdy som nebola a neviem kde sa to v ludoch berie.Takze preto nechutenstvo..

talentmania

Sway co hnet urazas?A ty si uz aky clovek ked ani nepoznas osobu a uz ju tu urazas a opisujes ako najvacsiu....To tiez nieje najdokonalejsia povaha.

kpl

Tiez som bola taka. A teraz vlastne rozmyslam, kedy sa to zmenilo. Pretoze som presny opak, vsetkym uprimne doprajem a tesim sa z ich uspechov. Asi som dozrela. Mozno nie si zavistliva, ale len ti lezu na nervy chvalnkari? Tak mi to pride. Tiez mi lezie na nervy, ked stale niekto o niecom vypisuje na FB, ze toto ma nove, hento. Doprajem mu, nech ma, ale aby to clovek cital cele tyzdne.. Mozno ma zmenila psychoterapia, mozno moja praca. Neviem. Mozno ti chyba take osobne uznanie. Mas medzi priatelmi niekoho, kto ti dopraje? Alebo su to tiez taki "zavistlivci"? Clovek ked nedostava dopriate, tazko praje inym. Skus este popremyslat, ci je to az take zle.

sway.

Fuj.krava..Nerozumiem preco zavidis a ani nikdy nepozorumiem.Asi si sama o sebe neschopna.Neznasam ludi ako si ty,aj ked uznavam vacsina je taka.blee,ale aspon si to priznas.Tak skus s tym skus nieco spravit.

elsa5.5

zawist si nespokojná sama zo sebou,alebo chceš jednoducho viac,nehovor mi že ťa práca 100% naplňa možno aj ty chceš byť policajtkou?alebo pocit uznania aj to je veľmi dôležité niečo zmeň vo svojom živote a tiež si to daj na fb ale to musí byť niečo z čoho budeš mať radosť nielen preto aby druhý pozerali práve to im závidíš pocit šťastia a spokojnosti....

úlik

ale preto si este nemusis nadavat do zavislivych svin. nepohrdaj sebou, mas aj dobre vlastnosti.jednou z nich je tato uprimnost.

Weva

ja som z toho Tvojho prispevku nepochopila celkom, ze ako sa to prejavuje?

Ako kamoska ma uspech a co? Si na nu neprijemna, robis jej napriek? Ci Ta to proste vnutorne zerie?

úlik

paci sa mi ze si aspon uprimna. ja mam zase iny problem a podla mna tazsi ako ty. mne zase je kazdeho luto, vobec nemozem pocut od sestry ked hovori o spoluziakoch ze napriklad niektory si nemoze dovolit ani kupit cez prestavku obed, alebo ist s ostatnymi na exkurziu a tak. tak strasne mi to zovre hrud, uplne mi je do placu. velmi ma trapi ta nespravodlivost vo svete, ze su ludia, ktori nemaju na poriadne jedlo, nemozu zit v primeranych podmienkach, nemozu svojim detom kupit to po com tuzia a co by im urobilo radost. ked som bola mladsia som si strasne zelala byt veeelmi bohata, najbohatsia na svete, aby som mohla kazdemu dopriat to, co potrebuje. bohuzial sa to neda a z toho som velmi smutna. vidis, ze je to tazsie ako to tvoje, ty sa aspon netrapis tym, co trapi inych.

moonriver

podla toho čo píšeš si egoistka nepraješ druhým len sebe nechceš aby sa mali druhý dobre a ešte ta to štve prečo?Ak by si sa mala zle tak chápem ale ak aj ty sa máš dobre a nepraješ druhému to už je na zamyslenie