Turisticke oblecenie

Príspevok v téme: Turisticke oblecenie
jankaaaaaaaaa

ako sa treba obliekat?
bola som parkrat na turistike a viem ze je najdolezitejsie mat dobru nepremokavu obuv. ale tiez neviem aku si mam kupit, aka je vlastne trekingova?
chodim po tatrach, slovenskom raji, aj narocnejsie trasy.. tak neviem co treba mat. bola som vcera v tatrach , cely cas prsalo, mala som nepremokavu bundu, takze to bolo v pohode, no nohavice a leginy pod nimi mi premokli. neviem ci existuju aj nepremokave nohavice a ci su vobec vhodne na turistiku a clovek sa v tom nebude nadmerne potit?

Excell

Topánky si kúp jedine s membránou GoreTex a nohavice tiež s touto membránou, budeš v suchu aj keby si stála týždeň vo vode.

doubledog

veru tak, nepriedusny material je proste taky, ak ho mas dlho na sebe, zaparis sa.

ale na tie navleky je to este znesitelne.

M74

V pršiplášti sa človek aj dosť potí, hlavne keď chodí niekde po kopcoch. Takže to nie je celkom ideálne. Tak ako existujú bundy a boty s membránou, tak sú aj nohavice. A návleky by som odporúčal s membránou, lebo z topánky stúpa cez ponožky skoro všetka vlhkosť z nôh a potom je pod návlekom mokro, skoro ako bez neho.Mal som možnosť porovnať. A to nie som nejaký zástanca membránových vecí, aj topánky mám iba celokožené, ale zase také čo toho veľa vydržia.