nemať rado dieťa

Príspevok v téme: nemať rado dieťa
veves

Celá rodina sme zúfalí z mojej sestry. Má 35 a 1,5 ročná dieťa, ku ktorému vôbec neprechováva vrúcne materské city. Od 23 má priateľa s ktorým bola štastná, všetko im klapalo, darilo sa im, potom on začal s tým že by rád bábo s čím ona nesúhlasila. Najskôr on, potom do nej začala hustiť celá rodina že už je čas na dieťa, že všetky kamarátky sú vydaté, starajú sa o deti a ona nič, že tak či tak čoskoro na ňu prídu materské city ako každej... chytala z toho riadne nervy, na návštevy začala chodiť zriedkavejšie, doma zavládla tichá domácnosť, on stále chcel dieťa, ona nie. Doma sa už snáď ani nič iné nerozoberalo a proste ona teda vysadila antikoncepciu a otehotnela s tým, že to porodí a nech jej dajú pokoj. Každý rátal s tým že pôrod ju zmení. Nie. Ona to dieťa nachová, stará sa, nič mu nechýba ale taký chlad je z jej strany až ma to desí. Proste k deťom nemá vzťah, vôbec ju to neroznežní keď to malé vidí. Pred tým strašne rada cestovala, študovala, fotila, zapájala sa do rozličných projektov, spoznávala ľudí, proste sa vzala zo dňa na deň a šla na opačný koniec sveta, cez tehotenstvo ju to obmedzovalo, nadávala, bola nervózna. Vrchol bolo keď mi druhý deň po pôrode volá nech jej donesiem katalógy cestoviek. Nevieme čo s ňou, ako ju donútiť byť matkou, rátali sme s tým že sa zmení.

soffa

nic v zlom ale co ste si navarili to si teraz pekne zjedzte.nechapem preco ste sestre zasahovali do zivota.ved je dospela.preco ste nechceli aby bola jednoducho stastna aj bez dietata.!niekto k tomu nepotrebuje dieta.zvlast ak pises ze je cestovatelsky typ,ubehany v zivote a dieta ju vo vsetkom brzdi.a uz vobec nechapem tomu ze sestra sa vam podvolila-ani sa necudujem ze sa tak sprava k dietatu,aj ked to neschvalujem,lebo dieta tym trpi a cely zivot aj bude

blondula

tvojej sestre sa to vrati tym,ze ked mala vyrastie,tiez nebude o nu ako o matku javit zaujem :-( uvedomi sa mozno az potom,ked bude potrebovat jej pomoc.ale uz asi bude neskoro !! chuda dietatko :-( aj ja mam po 10 rokoch malinkeho synceka a som najstastnejsia mama na svete ! i ked teraz si ho vzala babka na spacir,mne sa nechcelo :D

annieee

veves, neuraz sa, ale ja mať takú rodinu jak ste vy, tak zutekám od vás čo najďalej, chúďa tvoja sestra! veď ste ju donútili mať dieťa, keď ho ona sama nechcela a nebola naň pripravená a teraz sa čuduješ????? a pýtaš sa ako ju donútiš?? no ako? -NIJAKO! mňa by nikto nepresvedčil, byť v jej situácií.. jedinú chybu, čo tvoja sestra urobila, bolo, že sa pod vaším nátlakom nechala prehovoriť...

ja ju úplne chápem, som taký typ ako ona.. nemám k deťom vzťah a v živote nechcem mať dieťa, predsa to nie je len tak, že spravím si dieťa, budem ho mať 1-2roky a keď ma prestane baviť tak ho niekam odložím! a čo že všetky jej kamarátky sa starajú o deti! možno si ona predstavuje svoj život inak a nie len doma sedieť, prať, variť a umývať deckám rite.. ja sa v tej tvojej sestre normálne nachádzam :D "strašne rada cestovala, študovala, fotila, zapájala sa do rozličných projektov, spoznávala ľudí" toto presne sedí aj na mňa :)

rew

Lulu2011> nebuduuu :P taky rozvod ma aj svoje vyhody.. :) a terajsi priatel(resp. buduci otec mojich deti) to berie uplne inak.. aj ked to bude asi aj tym ze uz jedno dieta ma, jeho rodicia uz dve vnucata.. brat ma teraz tiez drobca, takze mam svaty pokoj :)

User_37597

vsetci su stale stara skola.a tie mladsie rocniky budu robit toto iste ked budu starsi lebo to videlu u svojich mamiek,babiek,prababiek.ze kazdeho len nutili a vypytovali sa kedy bude svadba?kedy budu deti?a bla bla bla.

akoze mna minule zarazil moj uzasny dedko.dosiel k nam na nastevu a asi po hodine odychovania a nutenia sa napchavat kolacikmi co niesol 60km k nam tak zacal na mna tak psychologicky ze ako mi to klape s priatelom a take klasicke otazky...ale potom sa ma opytal a co svadba?a ja ze nie este nie ze som mlada atd..a dedo na mna ze no ale uz ste 4 roky spolu vies mali by ste sa zobrat a nastahovat sa do svojho..ja vyvalene oci ze co povedal :D akoze on si mysli ze ja a moja mama mame na svadbu-to je za prve a za druhe si mysli ze ten byt alebo dom nam spadne z neba aby sme mali kde byvat :D
akoze moj vlastny dedo ma vyhanal z domu v ktorom je polka moja len tak mimochodom :D a preco mi toto povedal?lebo ej to stara skola.ona bol na toto uceny od malicka ze ako nahle je par spolu viac ako rok,rychlo zosobasit,nastahovat inam,porodit a robit si po svojom... a samozrejme po tejto teme mi este zahlasil ze on nechce aby som mame bola na pritaz..akoze pardooooooon...mam 22 rokov.pracujem.kazdy mesiac davam mame 100ecok na domacnost plus nepocitam co spravim niekolko krat nakup za mesiac,upratujem,varim a moj dedo povie ze som na pritaz mame? :D no smiesne nie/takze bohuzial takto to bude vzdy ze ty starsi budu take somariny stale hovorit.

Lulu2011

rew - no a ked budes mat jedno, budu do teba hustit, kedy bude druhe, ako teraz mne, ma to nebavi pocuvat, vsak to je moj zivot, neviem co je na tom zle mat len jedno dieta, na druhe sa absolutne necitim

rew

veves> 100% suhlasim s tym co napisala talentmania.
bibisa> teba obdivujem s tou svadbou :)
Mna isty cas tlacili k tomu mat dieta, a nedokazala som to rozchodit stylom: jednym uchom dnu, druhym von. Inak mam celkom pokojnu povahu ale strasne ma vytacalo ked sme boli na navsteve a dookola domna hucali poznamky o vnucatach a nedajboze aby som odmietla nejake jedlo lebo to som hned na diete a to nie je dobre lebo nebudem mat zdrave deti... A uplne najlepsie bolo ked som byvalemu povedala ze sa tam obcas citim ako tovaren na vnucata a jeho odpoved bola -no a?- Do kelu preco si ludia nespravia/neadoptuju dieta ked po nom tak tuzia?! Nechcem tym povedat ze nemam rada deti, milujem ich, akonahle si zabezpecim vlastne byvanie, chcem babo, ale aby mi niekto diktoval kedy je ten spravny cas, alebo tvrdil ze ked v 19-tich v prvom rocniku na vyske nie je tehotenstvo to jedine po com tuzim tak som karieristka a nie rodinne zalozena tak ako si oni predstavuju, tak to nie...

doubledog

to si fakt neuvedomujes, ze chyba je v tebe a tvojej rodine, nie v nej?

donutili ste ju psychickym natlakom k otehotneniu,
a to bolo riadne svinstvo voci nej aj tomu dietatku.

ale neboj, osud vam to zrata a bude to zasluzene.

Lulu2011

Nie je povinnostou narodit sa s materskými citmi, chybu robila rodina, ze na nu tlacila, aj ked ona dieta nechcela, dalsia chyba bola tá, ze sa nechala ovplyvnit, aj ked nechcela

teraz je tu chúda dieta, ktore za to nemoze

[zruseny1]

načo ste do nej prosím pekne hustili, keď mala a stále má iné záujmy. teraz je zbytočné sa čudovať. ste zúfalí? a ona bola aká keď na ňu okolie tlačilo?
je to záležitosť, ktorá sa týka vyslovene jej a jej manžela
ale na druhej strane je mi ľúto, že za rok a pol si nenašla cestu k vlastnému bábätku... túžba vlastných cieľov a záujmov je pre ňu silnejšia, takže to už asi nezmeníte

aa ľutujem to malé..a nakoniec aj ju samu :(