zitie,vzdelanie,byvanie,pozicka?

angela85

hej na slovensku je velmi zla situacia, ale stazovat sa nepomoze, ja to tu mam aj tak rada. mi mame chatu, kde fakt krasna priroda, k lekarom skoro vobec nechodim, hlavne nie obvodakom, nastastie nemusim, tak ma neznechutuju svojim hadanim pri liecbach, snazim sa stravovat co najzdravsie a co najviac cerpam z nasej zahrady ci hydiny, cestujem co najviac autom, bicyklom ci pesi lebo ta slovenska doprava je fakt nechutna a predrazena. sice este byva u rodicov,ale ja verim ze budem raz vo svojom so svojim priatelom a uz sa aj o to snazime, i ked mozno s uverom (to by bola moja prva pozicka, zatial som si kupovala len to na co mam), ale vam poviem ze v zahranici kupuju vsetko na pozicky a sice tam dobre zarobia ale hned po vyplate im kopec postrhavaju na splatky najom a energie a v konecnom dosledku su bez penazi len s krajsimi vecami

je-

to trochu od veci co tu teraz dam-ale tyka sa to byvania a uspory-este nedavno sa tvrdilo ze ked si ludia daju plastove okna usetria na topeni-ale podla tohto videa a vysvetlovania-asi sa prd usetri-ALEBO ZEBY DALSI BIZNIS?

voyo.nova.cz

lost

nie ze by som bol nesolidarny typ (skor naopak, ALE.. len tam kde je to aj navratne (nie voci mne, ale voci obdarovanemu) tj. nedam mu rybu aby sa naveceral, ale naucim ho lovit)

lenze potom on vylovi cele jazero :D

lost

nj, do tej unie sa az tak nerozumiem, no ja prezivam styl zivota "sam za seba" a je to sice drsne, no aspon viem ze sa mozem spolahnut sam na seba - tj. len tak lahko so mnou nikto "nevybabre" (ak mu to nedovolim, alebo pokial nie je genius, alebo nie je štát)

lebo kde je solidarita, tam sa najde niekto kto si povie "oplati sa mi robit nic, dostanem len o nieco menej ako keby som mal robit vsetko"

(i ked tym nemyslim na ziadneho slovaka, cloveka, europana, ci narod, ci cokolvek, len zo vseobecnosti)

ono je to enormne komplexny problem a asi aj zbytocne sa rozpisovat o tom lebo nic nevyriesim(e) :D

Len sa mi nepaci ze ine staty (v podstate ich politici len), ak nie uplne kazdy stat, odkusuje zo spolocnej torty a potom si to odnesie kazdy.. napr, pri predstave ze padne americky dolar, tak to bude daaaaaleko horsia kriza ako ta v 2008, a bude to vina slovakov? europanov? zatoze americania blbnu? to je taky vcelku blby problem :D

v skratke:
- ak setrim, doplatim na to lebo sa mi znehodnoti majetok inflaciou/vojnou
- ak nesetrim, nemam z coho si uzivat, pokial mi nedaju uver a hned na to nepadne system

cize mi vychadza to, ze rozumne zit je takmr nemozne v tomto systeme (a ktovie ci vobec bolo mozne v minulosti)

hmmmmmmmmmmm

vies co lost,ja zijem v anglicku a nedavno sa jeden pan rozhorcoval,ze Britania bude musiet prispiet na dochodky ludom, ktori v zivote nepracovali v Britanii a nic neprispeli do ich systemu, asi myslel spanielsky dlh,no nezdal sa mi pri zmysloch:-D.Takze v kazdej clenskej krajine sa najdu ludia, ktori si myslia,ze ine clenske krajiny si robia z n ich dojne kravy...propaganda bolo,ze niekolko milionov libier denne tecu do EU..nikdo si neuvedomuje,ze ide o vzajomnu pomoc,aj preto je to nazov UNIA..aj Britania nielenze dava peniaze,ale dostava..ani nevies kolko penazi vycerpalo Slovensko, to ti nik nepoviem, na ake vseliake nezmyselne projekty/tzv projekty/sa cerpali peniaze z eurofondov!a na co sa pouzili...nik nam nic nediktuje, ide o solidaritu,ale ked otocis chrbat moze cakat to iste!

marinaa

lost, slovensko si neudrzi nic, lebo nasi politici hrabu len pre seba. davaju prachy na svoje konta do zahranicia a stat drancuju ako sa len da. to je naivne mysliet si, ze nejakemu politikovi ide o blaho ludi a statu. take uz davno neplati, ak vobec niekedy platilo. sebectvo je zakladna ludska vlastnost a podla toho to aj na tejto zemi vyzera.
ale nebavme sa o tychto veciach, lebo cloveku je z toho len smutno na dusi.

marinaa

jeden konkretny pripad: mam kamaratku, ktora ma muza dopravaka - policajta. a raz som bola u nej, akurat sa pohadali a on vypadol. ona bola strasne nasrana, tak vyblafla to, co by inak nepovedala: vraj v piatok ked ma sluzbu v blave na nejakej konkretnej ceste, tak s partakom kazdy zarobi 38 tisic korun. to bol konkretny zarobok v ten piatok - ja som u nich bola v sobotu. a ona bola nasrata na to, ze on isiel potom s tymi prachami do herne a tam ich prehral. ze jej dal len nejakych 5 tisic. podotykam, ze su to mladi ludia, on robi par rokov a byt maju zariadeny ako bohaci. ale vsetko je napisane na nu - pritom ona je doma na materskej uz neviem kolky rok. jasne, ze vsetko to ma z takychto penazi, ktore ziska od chudakov soferov. a vraj sa vzdy o tie konkretne miesta na konkretnych cestach doslova biju, lebo nie na kazdej ceste sa da tolko zarobit. ale z tych prachov este musia davat nacelnikovi.
takze z tohto vsetkeho mi je zle, lebo co moze clovek chciet v takomto state, aku spravodlivost, ked ti, co maju dbat na jej dodrziavanie su najhorsi.