zitie,vzdelanie,byvanie,pozicka?

marinaa

lost, bohuzial mas pravdu, aj ked je to pre mna velmi smutne, lebo zijem na slovensku a nieco tu z toho mam rada. asi je to len vztah k rodnej krajine, neviem. bohuzial to tu ale ide od desiatich k piatim. ked aj clovek nema financne problemy, aj tak mu musi byt na grc z tej situacie v spolocnosti. ja napr. citim az fyzicky odpor k policajtom, hlavne dopravakom. neviem, ci existuje este jedna taka s-kurve-na krajina ako je SR v tomto smere. dopravaci ta zastavia len preto, aby urobili na teba bu-bu-bu a aby ziskali prachy do svojho vrecka. nemaju absolutne hrdost, su to obycajne krysy. nerobim ziadne priestupky, ale aj tak ma zastavuju na kazdom kroku. a zazila som situacie aj s inymi sofermi ako ich trapne buzerovali len aby od nich ziskali nejaku pokutu, ktoru samozrejme nikdy neodviedli. taketo postupy su tu mozne len preto, lebo justicia je v troskach, je to stoka, rovnako ako zdravotnictvo. pokial ide o skolstvo, tam je to rozne. niektori ucitelia chudaci za tie smiesne platy odvadzaju vysoko nadstandardnu robotu, ini na to vsetko seru a seru aj na studentov. naozaj je to strasne co vlady urobili s touto krajinou. hanba nad hanby. kto ma moznost, nech sa sem nevracia.

lost

Pravdupovediac, ja vydavky pre isottu ani nepocitam, sem tam som sa o to pokusal ale zabudol som si to presne pisat a nemal som chut to pisat, lebo to by mi vysli take cisla ze az.. aby som pocital ci si mozem dovolit dva kopceky zmrzlniy, alebo len jeden, alebo ci vyzobrem len kornutok zadarmo.

Byvam sam a je to na lacnom okraji Trnavy, ale nie je to az take ruzove.. Krpaty byt a platim za neho mesacne tak cca 300eur (lacnejsi je len ak by som mal susedov ako mal nebohy Harman), lenze este nemam zbrojny pas, cize take nieco radsej nie. Strava - kedze som alergik na milion veci (pozdravujem zdravotnictvo), tak je nelacna, 1 rohlik (60gramovy) ma vyjde na 60centov (co je 18 korun VELEBNOSTI!), ktory si musim upiect (pozdravujem elekrarne) kazde rano, ak nechcem jest na druhy den struhanku, cize sa stravujem drahsie ako keby som kazdy den zral v restauracii (to neslusne slovo z dovodu, ze 99,5% rstauraci iaj tak nakupuje hnile maso piatej triedy niekde v obchode, ktory to pofiderne skladuje).
Sladkosti pri mojej diagnoze?
pche, drahsi ako kokain.

Suma sumarom, za mesiac miniem cca 150eur na potraviny, cca 30 eur na sladkosti, cca 10-20 eur podla sanci na drobnosti (voda vonku, je horko, zmrzlina ak najdem bez mlieka) a raz tolko co toto vsetko na benzin (cestovanie, kedze inak ako vlastnym autom to nejde, vlaky mskaju, smrdia, su tam stokari, autobus som nevidel uz roky, to je horsie ako preprava holubom)

Prispevok ma skor metaforicky charakter, aby som vykreslil realitu, a niektore slova su prisilne, ale snazim sa byt uprimny.. Som kritik, chcem aby sa to zlepsilo, no uz stracam nadej, este 1 vrstva ladu je podomnou, 1 extremne tenka vrstva, ked sa pohnem, prepadne sa a potom uz len ... byebye slovakia..

lost

Slovensko je stoka..
Extremne drahe byvanie a cestovanie.
Extremne nekvalitna strava, hoci relativne lacna, ale ono sa to vrati ako zaruceny bumerang za 20 rokov.
Extremne prehnile skolstvo a sudnictvo, zdravotnictvo.
Takmer nulova spravodlivost, velmi neprajni spoluobcania.

Pekna priroda znecistena skladkami (pezinok), smradom z neviem coho (trnava) a odpadom v kazdom lese a lesiku a pri absolutne kazdej ceste, tj. retarovana slovac, stokari.

Ehm, co som este zabudol ?

Si si ista, ze sa sem chce s vratit ?

tantra

Ja na tvojom mieste by som sa nevracala lebo neviem posudit ako ti je tam to kazdy podla seba ale ja mam plno ludi v anglicku a nikto ani nepomysli na to aby tu biedu treli to je tiez na kazdom niekto ma plat 400eura a je mu dost a niekto ma 2000eura a je mu malo zalezi kto ma aky standart na dobre sa lahko zvika horsie to je ked mas velke naroky a maly prijem

smajliQa

vsetkomozne

tak ja 25 odchadzam naspat do anglicka pracovat, uz volakedy som tam robila, a viem, ze tam zarobim menej ako tu na SK, ale odchadzam kvoli inym mravom, kvoli tomu ze je tam lepsi zivot, lepsi ludia... proste... citim sa tam viac doma.

vsetkomozne

fenestria ja som to tak aj myslela.ja som chcela vediet proste,ze ci ludia dokazu vyzit z toho co dostavaju to je vse.ci sa to da nejako zvladnut.napr zijem v anglicku a uz tento rok sa chcem vratit na sk,ale predstava ze budem zarabat napr 400 mesacne a z toho budem platit za najom+jedlo a mozno budem potrebovat si vziat nejaku pozicku,ci sa to da,ale asi toho moc nepozistujem,ked ako vravite,ze ludia o tom nechcu pisat,pritom je to uplne normalna vec,ved nieje vela bohatych ludi.nemame sa za co hanbit.vlada sa akurat moze hanbit tak si myslim ze je to uplne normalna vec

fenestraria

skor si myslim, ze nechce vediet kolko kto dostava ale co staci na zivobytie a ci je mozne vyzit v peniazkami v tejto dobe. ci sa to da atd. ja nezarabam, cize nemozem tu napisat sumu.

angela85

vidite a ja som napisala, ja s tym nemam problem, mozno preto ze sa nemam s cim chvalit, ale pre mna su to len peniaze, ktorym dolezitost v mojom zivote urcujem ja a nie oni urcuju stastie v mojom zivote

smajliQa

napriklad ja som sa uz do tejto temy pozrela druhy krat, ale tiez neodpoviem.
je to sice anonymne forum, ale co koho do toho ako sa mam.
nic v zlom, ale ludia ti sem pisat nebudu. ja ti len v skratke mozem povedat, ze sa mam dobre, a to je cele.
pomaham nasim ako to ide, lebo narozdiel odomna oni maju fin. problem.