Dovolenka v Egypte

Príspevok v téme: Dovolenka v Egypte
Anaya

Chcela by som sa poradiť, ako si v zdraví užiť dovolenku v Egypte :-).
Tí, ktorí máte čerstvé skúsenosti s touto krajinou, prosím o radu...
- máme all inclusive, čiže kupovať na konzumáciu budeme výhradne len vodu - je balená voda v obchodoch bezpečná, alebo sa treba niečoho vyvarovať?
- aké oblečenie zvoliť na výlety do Káhiry, Gízy, Luxoru, alebo na safari do púšte? Je lepšie sa "zahaliť" do vzdušných odevov, alebo sa to dá absolvovať aj v tielku, sukničke a šlapkách? :-)
- aké lieky zobrať do Egypta? Vraj na žalúdočné a črevné problémy naše lieky nezaberajú...

A ak máte ešte nejaké vychytávky, sem s nimi :-)

Ďakujem.

mate59

Nepi ľadové nápoje, nepoužívaj ľad do nápojov,niekto hnačku dostane, niekto nie.Je to o imunite.Preventívne ti nepomôže žiaden liek,ani borovička,slivovica a pod.Ak sa dostavia kŕče v bruchu,škrvŕkanie,následne hnačka, dajú s kúpiť lieky v lekárni Antinal/tablety alebo suspenzia,je to jedno/,bez receptu.Ak je na hoteli lekár,dá ti ich on,neplatíš nič,čerpáš z cestovného poistenia.Po prvotných príznakoch hnačka nasleduje rýchlo,treba to hneď riešiť,prestat jest,len pit vodu a do 2 dní je vyliečenie.Veľa ľudí spraví chybu, že pri veľkom výbere jedál pri all incl. sa preje a na problém je založené.

milkanovakova

žienky chystáme sa v máji do egypta...ako to tam chodí s tou hnačkou??? čo máte osvedčené aby sme sa tomu vyhli???

Anaya

Inak, to je dosť sranda - to stmievanie v Egypte :-). My sme tam boli na konci júla a o pol ôsmej už bola tma ako v rohu, tak neviem, tak to si neviem predstaviť v zime.

mate59

okrem Hurgady sa chodí do Sharm el Šejku, Makadi aleboMarsa Alam.Aj v zime je tam príjemné teplo,voda okolo 23,len sa tam skoro v zime stmieva.Na šnorchlovanie je najlepšia Marsa,na nočný život,obchody HRG.

Lenka 67

Ahojte chcela by som ist cez zimu do Egypta odporučate alebo nie ? A ake stredisko ? poznam len spočutia Hurghada :(

opalka

ahoj, my sme sa vratili z Egypta pred 3mi tyzdnami

odporucam ti:
vylet na 4-kolkach do puste, urcite si zobe rpevnu opuv,ziadne zabky, dlhe gate a kratke na prezlecenie.Ja som mala vsetko biele a ten piesok sa tak zazral do latky, ze z bielych triciek to nejem vyprat

zamen si radsej eura na dolare....hoci beru aj eura,nedaju ti na to dobry kurz a vyjednavat s nimi este aj o vymennom kurze ta pripravi o nervy

nedajte sa oblbnut,ze za vsetko treba platiti,nas hned na letisku oblbol chlapik,ktory nakladal do autobusu batozinu a pytal od kazdeho 2 eura.....bol to chlap,ktory pobehoval po letisku a ked mu to sofer autobusu dovolil,takto si za 10 min zarobil aj 60 eur.....

tiez ma dost vycerpavali vylety do mesta (boli sme v Hurghade) lebo ludia su tam neskutocne otravni,prva otazka je ,odkial si a ked povies, tak v tvojom jazyku sa ta opytaju ako sa mas....a toot mas na kazdom kroku,kazdy jeden takto nadvazuje kontakt.....

co sa tyka nakupov..... laka to v meste....ale ver mi, ze najlacnejsi tovar, aj ten,co je na uliciach kupis na letisku..... tam maju najlepsie ceny, pri ceste domov mas dost casu,aby si stych 30 stakov, co je tam obehla a tam ta uz nikto neotravuje....

my sme sa proti hnacke branili tak, ze sme jedli vsetko,jedno cez druhe, pili kadeco.... a posledny den,ked som citila ze je zle, som si dala 2 tabletky toho ich Antinalu, cca 3 e to stoji,maju to vsade a zabralo...

este pitny rezim,nepite len vodu,lebo si nedoplnis min.latky,urcite si dajte pivo,je velmi jemne, cca 4%, ale ma dost mineralov... caje pite....

kam presne idete?

mauro

ak si das kazde rano frtana, aj 2, ziadne tablety nebudes potrebovat. na nikoho sa prilis nevyskieraj, len tak v norme. na pust si vezmi hlavne satku

žažiká

ja som si kupovala balene flase v obchode pripadne v minibare na izbe, lenze to bolo o nieco drahsie. Predposledny den som asi dostala tu crevnu chorobu na plazi som si dala pizzu s articokmi.

co sa tyka oblecenia ja som isla k pyramidam v tielku, kratasy a zabky...siltovku a okuliare slnecne som si zabudla zobrat lebo sme tam isli uz o 4tej rano a v zaspatosti som nejak na to zabudla. ale pri pyramidach mi domorodec zaviazal na hlavu satku inak pozor na to lebo ani o tom nevies a v ruke mas suveniry a na hlave adeco aj na krku a uz to potom nechcu zobrat spat a chcu peniaze, pozor aj na to koho vyfotis tam lebo pytaju peniaze a ked im za to nedas tak ti nasilim beru fotak ci kabelku. Na uliciach v hurgarde ked ides tam tieez davaj pozor chodievaj v doprovode a priprav si nervy na domordcov... nas chcel jeden zatiahnut do tmavej ulicky a to som bola s priatelom...ja som si tam velmi neoddychla lebo stale ktosi nieco nukal, predaval, na plazi to iste...na izbe to iste ked prisli pratat len sa chceli vykecavat, v jedalni to iste...mozno sa treba zamotat do dlhych rukavov a rolakov aby tam zenam dali pokoj alebo ist v pokrocilom veku :) ale mozno budes na inom mieste, a dovolenku si uzijes viacej..drzim plce

waka

zaludocnym problemom sa vyhnes ak budes konzumovat iba stravu a napoje v hoteli a vsetko s mierou :) neprejedat sa a hlavne nekombinovat jedno cez druhe...
mimo hotela iba voda z flias a plechoviek,ziadna zmrzlina a veci poulicneho charakteru,racej si naskresckovat nejake suche kolaciky z hotela zevraj ...
a z nasich liekov podla ucinnej latky na hnacky zabera imodium alebo tie lieky od tamojsieho lekara z hotela ...
a pamiatky je lepsie chodit obdivovat v septembri a v zime mimo sezony :)

alebo?

takze, ak mate allinclusieve, mali by tam byt zahrnute aj drinky(voda, dzus, cola, vino, ich pivo..atd), my povacsinou mavame aj 1flasu vody zadarmo v ladnicke na izbu. Blizsie vam to povie delegat, ale ak mate allinclusive, tak balenu vodu ani nebude asi potrebovat, ale ak hej, tak hocijaka balena v obchode je OK.
Ja som Kahiru atd, absolvovala uz viackrat a najlepsie mi bolo v kratasoch, tricku a velku satku na ramena, hlavu, popripade lahunke saty, ale ta satka sa zide. Ak chces ale navstivit mesitu alebo nieco take, tak by si mala byt zahalena(dlhe gate, rukavy), popripade vam tam pozicaju dlhu tuniku. A lieky vam odporuci delegat, od nas si vezmi len vitamin C, betakaroten, ktory ti pomoze na posilnenie imunity, kedze oni klimatizuju ako blazni, tak tvoje telo bude musiet bojovat s chlad-zima, chlad-zima:) Na zaludocne problemi najlepsie ucinkuje Antinal(kupis aj v hotelovej lekarni), ale teraz su uz aj drahsie lieky,ale Antinal uplne staci. Hlavne sa vyvaruj tym stalym klimatickym zmenam, ze budes mat v izbe 18stupnov, nepi studene, radsej si to otepli v ustach(lepsie ako potom 5dni stravit na toalete:)...prajem super dovolenku:)