Depresia - Saframyl ..zabere nezabere?

Sindy30

A mam aj tetaniu co je tiezto pochopitelne to ide ruka v ruke, magneziumami sa predavkuvavam dobre ze nie :D neurologicka mi povedala ze magnerot je najlepsi, tie sumive su hluposti po ktorych ostane len prasok na spodku ale viem jeden co je celkom dobry su dve spolu vs baleni a vola sa to magnezium 375

Sindy30

Pre Sajfru,,, no ja uz to beriem druhy tyzden a zrana mi nieje este najlepsie,,, ano chodim k psychologicke no bola som raz druhy termin mam v oktobri,,, a bola som u mojho profesora co ma ucil psychiatriu cize sa somnou aj porozpraval :D mam 24 rokov a bojim sa tie lieky brat aj napriek tomu ze som zdravotnicka :/ som tvrdohlava, ale chcem verit aj v psychoterapiu len skoda ze ju nemam castejsie viem ze take nieco sa riesi dlhodobejsie,,, mozno je to navzdy, co nechcem lebo je to hrozne, a pevne verim ze to tak nebude, prosim len pozitivne lebo ja som taka truba ze sisi vsetko zoberem k srdcu najma tov zle co je pritom tendencia :)

sajfra

Sindy30 - netvrdim, ze tebe zabrat nemusi. Mne nezabral, aj ked sa mi zdal podla zlozenia ako velmi dobry doplnok. Hlavne by si mala zacat s psychoterapiou u nejakeho dobreho psychologa, aby ti s tym niekto pomohol. Panika je zahadna, ale psychiater s tebou o tom "kecat" nebude.
Ja som PP nemala zo zlej psychiky, tak pravdepodobne preto Saframyl nezaberal :-) (PP uz nemam, takze ano, da sa z toho dostat uplne)
PS: Kup si aj Magnezium tablety - pytaj si najsilnejsie co v lekarni maju (nepozeraj na cenu)

sajfra

Ahoj, mne odporucila Saframyl psychologicka (mala som panicke ataky). Brala som ho dohromady 1/2 roka. Vysledok bol ziadny, len vyhodene peniaze. Tak si nemyslim, ze na horsie stavy, ako su dusevne poruchy, taketo nieco vobec zaberie...
Lubovnik sa tiez pouziva ako "lahke" adčko - ale tiez len pri "lahkych" psychickych ochoreniach - predpisuju ho napriklad psychiatri v Nemecku a vo velkom, avsak ten treba kupovat zo zahranicia a nie v nasich tutifruti lekarnach s predrazenymi cukrikmi ;-)

Tomas12345

Ahoj Sindy 30 z coho mas vlastne depresie ? Ono ja sa snazim ludom s depresiou pomahat a vyriesit ich problemy.Ak my napises na mail tomas55555@centrum.cz pokusim sa pomoct aj tebe:)

Sindy30

Dobry den chcem sa opytat beriem dnes 13.den saframyl, fakt.zaberie az po mesiaci? Kiezby.chcel vobec.zabrat pretoze som vyskusala uz 3 antidepresiva amozem bol.to horor, nechcem brat taketo tabletky .... prosim ti co mate pozitivne skusenosti ozvite sa

Baarb

Poradila mi ho uznávaná psychiatrička, rozmýšľam, že to skúsim, lebo chemické antidepresíva by som nebrala.

j2

Saframyl mozem iba odporucit asi po mesiaci som mal citelne zlepsenie, tabletky su sice drahsie asi 24 eur vacsie balenie, ale depresie prestali, vratila sa pozitivna nalada a radost zo zivota. Neuspavaju ani sa po nich clovek neciti omameny. Bral som ich asi 3 mesiace kazdy den, postupne ako som sa zacal lepsie citit som aj zabudol na "nejaku" tabletku, tak sa mi stalo
ze som si dal mozno 2 za tyzden, a pocas tych "zabudnutych" dni ked som videl ze je vsetko v pohode aj bez toho, tak som
si ich jednoducho prestal kupovat. odporucila mi ich moja lekarka, ktora neuznava zrovna klasicke antidepresiva. samozrejme ked niekomu psychika strajkuje, nic sa nedeje, len netreba hned robit tragediu, vobec to tomu nepridava. je vela dobrych knih ktorae dopodrobna opisuju depresie a velmi dobre pomahaju ako sa ich zbavit - namiesto rozmyslania nad "demonmi" v hlave si radsej precitat nieco taketo. takym niecim nemyslim the secret a podobne prepozitivne napisane knihy, ale odbornu literaturu, maju ich aj v martinuse aj v panta rhei, alebo v pdfku sa daju priamo stiahnut, najdete na google.
a este co mi pomahalo, ze som sa sam seba pytal - co mi robi starosti, co ma v hlave neustale vyrusuje - treba ich povedat nahlas, clovek ked to sam pocuje vela krat zisti ze su to v podstate banality.