Ľutujete hladujúce deti v Afrike?

Príspevok v téme: Ľutujete hladujúce deti v Afrike?
kukulienkaaa

Samozrejme, su na poľutovanie a ony samy nemozu za to, že ich rodicia priviedli na svet a nedokazu im zabezpecit vyhovujuce podmienky k prezitiu.
Ale na druhej strane - apelujuc k rodicom - preco ich privadzaju na svet? preco musia mat po 8-10 deti, ked ich nemozu uzivit?...Preco nemozu mat 1-2 ako normalni ludia ?...A ked nemozu mat ani 1-2 tak nech nemaju vobec..nechapem to, ze si to v tych ich hlavach nedokazu uvedomit..samozrejme oni nemaju na ochranu, ale ked nemam tak nesexujem..proste to nechapem

Uhlie

Myslim, ze je jedno, ci ich niekto lutuje, alebo nie, pokial clovek nic v tom smere neurobi. Nezalezi na tom. Zeny si radi ylepsuju imidz tym, ze niekoho lutuju, ale robia to skor so sebeckych a pokryteckych dovodov, lebo si myslia, ze si tym vylepsia image, ako z dovodov ludskych.

jajka001_

kukulienka je vidno ze si este mlada a vela toho o zivote nevies. myslis si ze zeny v afrike maju nejake prava? ze maju na vyber? pocula si uz o zenskych obriezkach? ked chlap chce sex tak ho dostane. zeny su na to aby rodili deti a na pracu. to je vsetko. bud stastna ze zijes na slovensku.

Suphotam12

To je rovnovaha sveta...niekde sa ludia musia mat uplne na... aby sa inde mali aspon ako tak dobre...hnusne... :/

system

ja ani neviem ci mi to je luto ... proste tam tak ziju a basta. nikto s tym nic nespravi tie drobne charitativne prispevky su prd platne. viem ze sa to neda porovnavat, ale koniec koncov ani na slovensku sa nezije nejak najsuprovejsie, a je to niekomu luto ?

lost

ja si myslim ze nie africania su na vine ale ludia z wall street a dovozcovia tovaru, zlato a dimanty..

preco potom african pracuje ako magor cely den (rozumej 14 hodin) a zarobi 2 eura ?

preco sa potom tato praca predava u nas za 100 eur ?

to nie je prehnane, to su extremne skutocne fakty..

dovozca si zarobi 5 az 10x viac ako si zarobi na tom vyrobca (african), a kto to podporuje?

kazdy z nas..

cize pomozeme im tak, ze odstranime nadnarodne korporacie, tie ktore obchoduju a vyvazaju a skupuju to schvalne za nehorazne peniaze..

ale to je len spicka ladovca.. ten problem je daleko viac extremne komplikovany a mam pochybnosti ze by ho mal bezny nezainteresovany smrtelnik pochopit..

kukulienkaaa

jajka001
vela ludi citi potrebu nejako pomoct tym detom, tak prispeju aspon peniazmi..ci to naozaj ide im, to je otazne ale asi nepojde kazdy do afriky, ty snad ano?

xy:)
-to prave neviem, preto sa pytam...ale vela mi o tom asi aj tak neviete povedat...a pravdaze si nemyslim, ze mat viac ako 3 deti je nenormalne ale v ich pripade je to urcite sialene

-pravdaze, ja sa nemusim sexu zriekat kedze mam na to aby som uzivila svoje potencionalne deti...ak by to tak nebolo, tak sa zrieknem sexu urcite...
tolko na margo predchadzajucich prispevkov

xy:)

akoze ti, co maju 3 a viac deti su uz nenormalni? a kolko africkych zien spi s chlapmi dobrovolne a ma muza, kt si sama vyberie? co si myslis, ze funguju ako my ci co? zabudas na to, ze maju uplne odlisnu kulturu.

ta3

pravdaze je mi to luto, je to zalostny pohlad, ale ja by som Ta chcela Kukulienkaaa vidiet, ako sa dobrovolne zrieknes sexu na cely zivot

tiez si myslim, ze prispievanie peniazmi mina svoj ciel, mna jedneho casu kolegyna v praci tiez nahovarala, aby sme spolocne sponzorovali pravidelnymi ciastkami jedno take dieta, je fakt, ze rada pomaham ludom a velmi rada by som ulahcila spon trochu nejakemu dietatu, ale nie som ochotna napchavat vrecka prizivnikom, preto som odmietla, nedavno som citala ocite svedectvo o tom, kde napriklad idu na Slovensku vybrate peniaze na detsku onkologiu, tito podvodnici zneuzivaju to, ze ludia sucitia s detickami chorymi na rakovinu, je to hnus takto zneuzivat chore deti a sucit ludi

muc

jednoducho je to taka mentalita. je tam obdobie dazdov a obdobie sucha. to, co si vypestuju za dazdov, minu raz dva v obdobi sucha. absolutne si to nevedia zadelit a preto pocas par tyzdnov si minu zasoby a zbytok hladuju. co sa tyka deti- nakolko ich mentalna uroven je veru nizka, tak to , ze deti im budu hladovat nijak neriesia. rozmnozuju sa, lebo sa riadia svojimi instinktmi- sexuju a rodia ostosest. vsak nieco podobne mame aj u nas s nasimi pocernymi.