Nikdy nechcem mat deti, je na tom nieco zle?

Príspevok v téme: Nikdy nechcem mat deti, je na tom nieco zle?
majka12

prosim vas o radu.viem ze nikdy nechcem mat, sice ich mam rad( dokonca az tak ze idem studovat predskolsku pedagogiku) a v buducnosti by som sa im rada venovala.Problem je ze mam pocit ze svoje by som nezvladla, nielen financne, ale aj pôrod a tieto veci okolo toho(navsteva gynekologa, kopec vysetreni).Mozem sa spytat ako je to u vas resp. bolo?

Mocca

A co si myslite o tom, ak zena uz ako male dievcatko vedela, ze netuzi po vlastnych detoch, necitila to ani v puberte, ani v dospelosti. Proste odmalicka to v sebe nemala. Nikdy ziadna tuzba po detoch. To predsa nie je sebeckost ani chut uzivat si. Musi to byt nieco ine. Tak co to je?

baradu

zeny, co nechcu mat deti, su podla mna cudne, nehovoriac o tom, ze ta ich cudnost sa len vekom vystupnuje. a vo vacsine pripadov skoncia tak, ze je uplne jasne, ze im tie deti chybaju.
ale drviva vacsina dievcat z tychto reci vyrastie, hormony a peniaze nejakého muza sa im o to uz postaraju. kedze je to cele hlavne prejav fyzickej a mentálnej nedozrelosti zeny a nepritomnosti manzela podporovatela.
uz som vo svojom okoli videl dost zien, co v istom veku mohli pisat celosvetove bestsellery o modernom feminizme a nezavislosti zien, ked sa vsak objavil nejaky chlap na obzore, stali sa z nich matky a klasicke (samozrejme casto nestastne) zienky,
kazdopadne, na tom nemat deti pre mna nic zle nie je, je to skor zle pre samotne zeny. okrem minimálneho percenta výnimiek.

Moireal

Uplne scestny koment Palko. Ty ked si spravis dietatko,bude na svete o jedneho (ne)potrebneho cloveka na svete viac. Daj si studenu sprchu a ked nepomoze,elektrosoky. :-) A neboj nehovorim z vlastnej skusenosti. Taktiez niesom chlap. :-)

Pavel y

Moireal ty si si asi poplietol svoju prezývku. Ako uliata by ti sadla prezývka Truhlík. Ak ti táto prezývka vôbec niečo hovorí...Obyčajne to tak býva, že zabudol vôl, že teľaťom bol.

Ajni3

Madelaine,
som rada, ze si sa zasmiala. smiech patri k zivotu.

nie je na to nijaky zakon. nie. nie je. iba ak nepisany zakon. vo vsetkom ostatnom mas pravdu.

Ajni3

tema bola zalozena davno, a obnovena, lebo su mlade zeny ktore maju tento problem. ze citia ze nechcu mat deti, je to pre nich akoby nieco cudzie alebo nieco velmi nezname, uz neviem ako to mam povedat. ale ked niektora zena povie tak jasne ze nechce mat deti, tak to je zaujimave a ja by som chcela vediet, podla coho to vie. clovek sa meni casom a mozu sa zmenit aj jeho nazory,

pavel y

Fuuuuuckyou, ty si zrejme jedna z nepotrebných bezdetných ženských. Ak sa nemýlim, radím ti čo najrýchlejšie popracovať na potomkovi...

Fuuuuckyou

Ok toto som tu nemala citat. Pavel y. Ty kde zijes? V stredoveku? Normalne sa mi zvysil tlak. Keby si mi toto povedal osobne do ksichtu tak sa asi od zurivosti zmenim na hulka a pekne ti jednu....no ved si dopln ty kkks. Ides mudrovat ked si chlap ale skus byt tehotny a potom to porodit. Klud klud. Mna porazi. No idem ja prec od tialto lebo som sa len zbytocne rozculila.