absolvent VŠ - info ...

Príspevok v téme: absolvent VŠ - info ...
tesora123

1. po absolvovaní II.st. VŠ do dňa, kým sa zamestnám, budem poberať od štátu nejaké dávky? V akej sume? ... Bude sa to nejako líšiť podľa toho, či budem bývať pri rodičoch, alebo starých rodičoch? ...

2. ak by som pokračovala v III.st. štúdia, mám nárok na sirotský dôchodok (kt. som doposiaľ poberala za otca), ak nie, aký príjem by mi prináležal?

3. V prípade, žeby som po skončení II.st. chcela ísť na absolventskú prax(do času kým si nájdem prácu), je to možné, ak mám v deň skončenia štúdia ešte 23 r.?

tesora123

noaa - dakujem za info. no problem je v tom, ze s matkou uz zit nechcem, teda ani ona nechce mna, preto je vylucene aby sa o mna starala - ved by mi to do konca zivota vykrikovala - a to nechcem.

noaa

1.poberat davky budes len ak mas viac ako 25 rokov. do tohto veku su rodicia povinni sa o teba starat. viac ti povedia na urade prace, mozes sa ist informovat

2.neviem

3.na absolventsku prax mozes ist len ak mas do 26 rokov, si nezamestnana a evidovana na urade prace VIAC ako tri mesiace, vykonava sa 4hod denne po dobu 3-6 mesiacov a dostavas za nu 189 eur