Problem s PC - nejdu mi prehliadace

Príspevok v téme: Problem s PC - nejdu mi prehliadace
jankaaaaaaaaa

stava sa mi ze mi z nicoho nic nejde otrvorit ziadnu stranku (chyba v prehliadaci nieje, lebo nejde to cez ziadny) pripojenie na net je normalne, irc, alebo ine komunikacne programi mi funguju, ale prehliadace nie, ked restartujem pc ide vsetko ako ma byt. ked tie prehlaidace nejdu, na stranke pise ze sa nepodarilo najst bla bla a ze je mozne ze mam nejaky problem s firewall. probblem s antivirusom nebude, lebo stava sa mi to ci nejaky mam alebo nemam
interval tychto problemov je v posednej dobe 2x za den, niekedy sa mi to nestane aj dva tyzdne, potom raz za den, potom zas nic.. kedy ako... CO MAM ROBIT???

wiolett

Mam taky problem ze ked na notebooku zapnem prehliadac.. či chrome alebo operu alebo iny.. tak mi to zapne a o niekolko sekund vypne.... nechce mi naskocit zacnem pisat google a ani nenacita a hned to mam na ploche.. dost dlhu dobu mi to tak robi..

AdamKrt

Musis byt prihlasena v systeme s administratorskymi opravenaniami, napr. ako administrator. Zrejme si prihlasena pod uctom USER, alebo POWER USER.

Tusim Vista a Win7 to robia tak, ze aj ked si administrator, tak pri praci, Ti daju nizsie opravnenia. Potom musis si dat vyhladat subor CMD.EXE a ked ho najdes, tusim cez prave tlacitko, alebo este drzanie CTRL + prave tlacitko mysi, vybehne menu a mas tam SPUSTIT, a SPUSTIT AKO ADMINISTRATOR, alebo nieco ako spustit pod vyssimi opravneniami. Ked to povolis, postupujes v prikazovom riadku uz dalej, ako som pisal.
----------
Alebo, ako pisu na
www.mydigitallife.info

ked do prikazoveho riadku napises CMD, tak miesto stlacenia Enteru, zmacknes CTRL-SHIFT-ENTER a to by malo spustit rovnako CMD prikazovy riadok, ale s administratorskymi opravneniami. Dalej postupujes podla navodu...

Alebo.....:
Pod Windows XP existoval program WinsockFix, ktory sam vselico opravil, co sa tyka siete. Pod Vistou by mal fungovat podobne tento Winsock Repair:

www.softpedia.com

jankaaaaaaaaa

druha ani tretia moznost nepomohla. ked som chcela ksusit tu prvu moznost, napisalo mi ze "operacia vyzaduje zvysene opravnenia" .. nevies co s tym dalej?

AdamKrt

Das START, SPUSTIT, alebo miesto toho das klavesu Windows + R

potom napises do toho riadku

services.msc

a najdes si danu sluzbu. Musis jej zmenit rezim miesto spustenie Automaticky na Odpojeny. Potom restartuj PC.

jankaaaaaaaa

excel: viem co je formatovanie disku a ako sa to robi, viem ze si mozem rozdelit disk atd. niesom totalny debil. ale keby sa to umna dalo tak to uz davno spravim

AdamKrt

S najvacsou pravdepodobnostou sa pred winsock kniznicu predradil nejaky malware, ktory prednacitava stranky. Toto robi aj kopec antivirakov. Ked tento modul zlyha, je problem s nacitanim stranok.

Pomoze dat start/spustit, napises do okna CMD das enter. Do cierneho okna napises NETSH WINSOCK RESET.

www.mydigitallife.info

Na konci restartovat pocitac. Vyresetuje to kazdy program, ktory sa tam zapisal, vratane antivirovej ochrany v prednacitani stranok. Ta pracujuca na pozadi bude fungovat dalej.
-----------------------------------
Keby to nezabralo, tak sa da urobit reinstalacia TCP IP protokolu.

Tiez start, spustit, napisat CMD, enter. Do cierneho okna napisat:

NETSH INT IP RESET

www.mydigitallife.info

potom restartovat.
------------
Ak nemate nejake manualne nastavenie IP adries na sieti, ale automatiku, ktora je dnes bezna, malo by to fungovat automaticky po restarte.
-----------
Este niekedy robieva problem sluzba KLIENT DNS. Tu si osobne vypinam, lebo je to len take kvazi urychlenie internetu. Sluzba nacitava DNS udaje, ktore prekladaju, ze www.adresa.sk je nejaka IP adresea 170.017.047.17 /priklad../. Niekedy, ked tato sluzba zlyhava, stranky su nedostupne. Rovnaku sluzbu vie zabezpecit firewall tretej strany, ale aj bez neho to nebude o moc pomalsie.

A dobre by bolo pozriet PC, ci neni zaprasene nejakym malwerom.

Keby nepomohlo, odporucam prihlasit sa na

www.viry.cz

a tam uz pomozu problem odstranit.