Bulímia a zuby

Príspevok v téme: Bulímia a zuby
silvus28

Bulimičky, ako ste na tom so zubami? Ja som mala desať rokov bulímiu, ale v januári som s tým sekla práve kvôli zubom, začali sa mi lámať, bolieť a odhaľovať krčky...teraz sa o ne vzorne starám, ale mám pocit že už je neskoro...bojím sa že mi vypadajú, polámu sa proste že budem mať protézu...je to možné? Lebo ma bolia všetky zuby aj ďasná, mám pocit že sú krehké, tak už dlhšie nejem nič tuhé, proste len mäkkú stravu ako jogurty, pudingy, kašu, mäkký kuskus...mám úplnú fóbiu z toho už...ako spoznáte že sa vám ide zlomiť zub a čo sa dá robiť na posilnenie zubnej skloviny? Môže ma toto postihnúť aj keď už pol roka nevraciam?Ďakujem za odpovede, som už zúfalá...

kathawka

Ahojte,
mám na vás jednu prosbu...som bulimička-všetko tomu nasvedčuje, už tušim aj 4 roky a mám 23r..v škole prišla reč- voľba diplomovej práce a ja som si zvolila tému tohto "problému", tému vplyvu porúch príjmu potravy na ústnu dutinu, netýka sa len bulímie, ale i anorexie. Tak by som vás chcela poprosiť, či by ste sa nechceli zúčastniť na tomto mojom malom výskume :). Jednoducho si len sadnete do kresla a ja vám spravím preventívnu prehliadku- ako u zubára, no bez vŕtania!:D takže zistíte ako sú na tom vaše zúbky a zároveň mi pomôžete.(pre neodbytných kefka curaprox zadarmo :))
Ak si teda nájdete chvíľu čas, tak ma prosím kontaktujte, vycestovať za vami mi nerobí problém- kathawka2@centrum.sk
..pripadne si môžeme len tak pokecať a poradiť si :D

pipusa

ahoj tiez mam pokazene zuby, nasledkom casteho cistenia (aby som sa zbavila chuti do jedla), aj nasledkom neskorsej bulimie.rychlo sa mi kazia, mam 2 zuby co mam uplne bez kazu-ocne, o chvilu budem vyzerat ako vampir :D uz sa aj pripravujem na to ze o par rokov budem nosit protezu. tiez obcas pouzivam elmex gel, zuby po nom niesu take citlive a vraj sa aj menej kazia. myslim ze je uz tazke zachranovat znicene zuby.

wewe10

Kacka28 nemam ani bulimiu ani nic, ale zuby tiez nie :-D fazety su riesenie, ale max na 5 rokov, je to jedna z tych najlacnejsich zalezitosti, ale aj tak, ak sa ti ma zub zlomit, tak sa zlomi aj s nou(vlastna skusenost)Je to iba kratkodobe esteticke riesenie :-D

klarineni

chcem upozorniť všetky dievčatá, ktoré v zhone za dokonalou postavou zabúdajú, že bulímia ich zbaví zubov, vlasov a možno aj plodnosti...a to v konečnom dôsledku stráca celé zmysel. Resp. si môžu dievčatá začať šetriť na zubné implantáty ako spomína zakladateľka tejto témy. A neradím si dať robiť sondu do svojej tráviacej sústavy. Žalúdočná kyselina každodenne prebiehajúca von z úst narobí "zázraky". Veľa šťastia

KKKKKKKK

DOBRY SOM BULEMIčKA AJ KED SOM ANI O TOM NEUVAžOVALA žE TO MAM POčAS TEHOTENSTVA SOM STALE ZVRACALA Až DO PORODU POTOM SOM SI MYSLELA žE BUDEM NORMALNE JEST AKO PRED TEHOTENSTVOM ALE NEBOLO TO TAK STALE KED SOM NIEčO ZIEDLA VIAC ALEBO LEN TROšKU HNED SOM MALA POCIT AKO BY SOM ZIEDLA 10KG KAMENOV BOLO MI ZLE A MUSELA SOM TO VIZVRACAT POTOM TO PRIšLO MOJE ZUBY SA MI ZAčALI KAZIT A ZA ROK SOM ICH STARTILA 5 A POTOM STALE POSTUPNE MOJA LEKARKA ZUBNA Už NEVEDELA čO DALEJ TAK MI NAVRHLA NECH SI DAM UROBIT KORUNKY Už ICH MAM UROBENE DVAKRAT TAK PRETO AK KTORA KOLVEK STIM ZAčALA NECH PRESTANE NEJE TO SRANDA ZAčALA SOM UBUDAT NA VAHE STALE VIAC A VIAC Až NA TOLKO žE KED SA MA MANžEL DOTKOL BOLELO TO PO CELOM TELE TERAS SOM šTASTNA žE TO MAM ZA SEBOV PO 14 ROKOV AJ KED SOM TROšKU PRI SEBE Už MI TO NEVADI LEBO JA SOM SI ZDRAVIE DOST PODLOMILA A VICHUTNAM SI KAžDE JEDLO

chlpacina

ja som si bielila zuby a zostali mi strasne citlive, asi to nie je to iste ako od zaludocnej kyseliny, ale pomaha mi elmex gel. dava sa to na zuby raz tyzdenne, kedysi to bolo len na predpis, ale teraz sa to da kupit. nemam odborne argumenty, nie som zubar.. ale mam pocit ze zuby su na tom lepsie.

silvus27

To som ja, silvus28, zakladateľka témy...je december a mne sa našťastie podarilo problém so zubami aspoň ako-tak vyriešiť...najprv mi v auguste na pohotovosti vytrhli dva zuby, takže mi celkovo chýbajú tri zuby...zobrala som si pôžičku a idú mi tam dávať zubné implantáty, skrutky už mám navŕtané, ešte sa to hojí a odva mesiace budem mať kompletný chrup...bola som na dent. hygiene a povedali mi, že na to, čo som stvárala, mám úplne dobré zuby a vidno, že sa o ne starám...no len tie implantáty sú strašne drahé, jeden od 1000 do 1500 eur...