Bulímia a zuby

Príspevok v téme: Bulímia a zuby
silvus28

Bulimičky, ako ste na tom so zubami? Ja som mala desať rokov bulímiu, ale v januári som s tým sekla práve kvôli zubom, začali sa mi lámať, bolieť a odhaľovať krčky...teraz sa o ne vzorne starám, ale mám pocit že už je neskoro...bojím sa že mi vypadajú, polámu sa proste že budem mať protézu...je to možné? Lebo ma bolia všetky zuby aj ďasná, mám pocit že sú krehké, tak už dlhšie nejem nič tuhé, proste len mäkkú stravu ako jogurty, pudingy, kašu, mäkký kuskus...mám úplnú fóbiu z toho už...ako spoznáte že sa vám ide zlomiť zub a čo sa dá robiť na posilnenie zubnej skloviny? Môže ma toto postihnúť aj keď už pol roka nevraciam?Ďakujem za odpovede, som už zúfalá...

bulka

Ahojte,
ja mam uz roky strasne odvapnene zuby, bul + tehotenstva do toho, uplne priesvitne ich mam. Cize napr. ked dam jazyk za predne horne zuby, maju inu farbu, ako ked tam jazyk nemam.
AJ zlte ich mam dost...
K zubarovi radsej nechodim, viem ze to je chyba, ale nemam sil. Zatial ma nic neboli, ale asi by bolo lepsie, keby zacalo, aspon yb som musela.

Kacka28

ahoj Silvi,

prosím tě podařilo se ti vyřešit problém se zuby? Mám stejný problém - 10let bulimie, zuby citlivé.. prý se dávají i falzety ale je to drahé. Nemáte někdo zkušenosti? Moc budu ráda za tip. Držte se

whee_ee

Keď je narušená sklovina, už ju nijako nenahradíš, tie zuby citlivé budú. Dá sa to zmierňovať nejakými prípravkami, ale problém ako taký ti to neodstráni. Myslím, že za 10 rokov sú tie zuby už príliš narušené na to, aby si ich nejak radikálne zachránila. Čo na to tvoj/a zubár/ka?