Toxoplazmóza

Weva

Super :) tesim sa, ze si sa vratila s takymi spravami a i ta cysta - hlavne ze o nej teraz vies. To sa da i nieco robit ako netusit a mat dalsie problemy. A babo planujes niekedy coskoro?

Laurina22

Tak,dnes som bola u mojho noveho lekara,nasiel mi cystu na pravom vajecniku.Krasne.Kam sa pozeral moj byvaly gynekolog,netusim...

K toxo povedal len tolko,ze musi vidiet dalsie vysledky,aky typ toxo to je,a ze tento problem budeme riesit az ked budem chciet otehotniet.

Ale bol velmi velmi fajn,mam z neho dobry pocit,ukludnil ma,povedal,ze ma pacientky,ktore mali toxo a narodili sa im zdrave deticky a nesnazili sa o babo nejak specialne dlho.

Weva

Dik vevericka za spresnenie, ono ja som to asi skombinovala dokopy s tym virusom.

Ale teda i ak si sa nakazila raz v minulosti moze v tvojom tele toxoplazmoza prezivat? Ci ked telo zabojuje totalne tu znici a zostanu len protilatky?

Lauri drzime palce, vsetkych 8 :)

vevericka

no na bezchordy az taky odbornik nie som, ale mozno si sa znova nakazila..ak sa ti vytvorilo malo protilatok, telo na nu nezareagovalo.

vevericka

mozno koli imunite vseobecne, toxoplazma primarne infikuje uzliny a az potom ked sa dlho nelieci sa mozme umiestnit aj inde..ale to je pri stavoch, ked sa telo s nou nevie vysporiadat, ked je imunita slaba..normalne to clovek zvladne aj bez liekov, preto vela ludi ani nevie, ze ju mali, par dni maju teplotu a nepripisuju to tomuto..

Laurina22

Vevericka vdaka za objasnenie,asi som to zle pisala,ako magorka,teraz citam:-)Ale ano,chapem to,lekarka mi to vysvetlovala.

Weva,hlavne nech je krpatunka zdrava,no nie?

vevericka

ale aj tak si myslim, ze nemas vrodenu, ale ako malu ta zle preliecili,pripadne velmi slaba imunita..a okrem tolko spominanych "nebezpecnych" maciek, je horsie nakazene maso ako je biftek..