Ako znova žiť?

Príspevok v téme: Ako znova žiť?
tiwi

Pred pol rokom sa so mnou rozišiel priateľ. Boli sme spolu 2 roky a pre mňa ten vzťah znamenal veľmi veľa. Pomaly som sa s tým aj zmierila, ale neviem ako sa vykopať z dna.. Ako začať znova žiť. Mám pocit, že ma to stále drží na dne a preto si aj neviem nájsť robotu, dokončiť školu... Najradšej by som len ležala doma..Začínam mať zdravotné problémy (migréna, nespavosť)..Najhoršie je, že si uvedomujem, že teraz môžem robiť hocičo ale neviem sa k tomu dokopať..na priateľa som bola veľmi naviazaná a teraz neviem nájsť sama seba.
Viete mi poradiť ako ďalej? Ako začať žiť a prestať fňukať?

Miriam...

Toto isté sa nie tak dávno stalo aj mne - mesiac som preplakala doma v posteli, nič ma nezaujímalo, nemohla som spávať a nechutilo mi ani jesť. Ide o to že v prvom rade si ty sama musíš povedať, že to že ste sa rozišli je pre teba nový začiatok. Nepodceňuj sa! Určite niesi škaredá - keby si bola ani ten jeden by o teba ani nezakopol, každý človek je svojím spôsobom krásny. Ver že viem ako sa cítiš, prežívala som niečo podobné. Ak niesi so sebou spokojná skús zmeniť imidž, skús nový účes, prefarbi si vlasy, vyskúšaj nové líčenie alebo začni športovať - možností je veľa, najdôležitejšie je proste venovať sa teraz sama sebe ... daj tej bolesti čas nech odíde - hovorím z vlastnej skúsenosti. ;)

tommy93

tiwi vies ako sa vravi po kazdej burke vyjde slnko:)chce to vsetko cas ale nevzdavaj to ja ti budem silno drzat palce a urcite ta aj kamosi a rodina podporia :)

Deria

Mas tri moznosti: 1.psycholog, 2.donutit sa k aktivitam, napr. chodit s priatelkami von, ci behat, (to oslobodzuje mysel) alebo zotrvas v stave, v akom si a skoncis zle. Takze rob nieco, pokial nie je neskoro. Ziadny chlap ti nesmie stat za to, aby si si znicila zdravie.

tiwi

Ďakujem vám. Akurát sa obávam, že som bola tak veľmi naviazaná a tak som všetok čas venovala sebe, že teraz neviem kto som, snažím sa nájsť samu seba ale nemám žiadnu motiváciu :(

tommy93

je to velmi tazke ten kto to zazil vie o com hovori :)myslim, ze kazdy by sa v takej situacii choval presne ako ty ale skus sa od toho odputat tak ze budes robit veci ktore ta doteraz bavili, budes s kamosmi s ktorymi sa budes smiat a pomozu ti :)viem ked si s kamosmi tak je to v pohode nemyslis na to ale akonahle prides domov tak ta to obklopi....drzim ti palce aby si to zvladla :)

Jerry456

Ahoj tiwi,

musis si najst motivaciu, obklopovat sa pozitivnymi vecami, hoc aj nasilu a ono to samo pride, stastie. :) len musis verit.
Veľa šťastia.:)

nijaky

asi by stalo zato ist k psychologovi ujasnit si par veci - preco sa uz netrapit a preco si najst pracu. Mne sice nepomohol, iba trochu, ale ja som mal iny problem. Ale moze to byt aj horsie. Aj s tebou aj so mnou.