Odstranenie maternice

Príspevok v téme: Odstranenie maternice
TaRa 17

Ahojte, chcela by som si dať odstrániť maternicu, pretože nikdy nebudem chcieť mať deti a nechcem sa trápiť s menzesom, lebo mi je vlastne nanič. Chcela by som sa opýtať, od koľkých rokov sa dá urobiť, koľko to môže približne stáť a či je to rizikový zákrok alebo ide o bežnú operáciu. Ďakujem za každú pomoc.

talentmania

tpch to podla mna vystihla uplne a tam je asi aj ten pes zakopany.Aj ja si to myslim len by som rada vedela kedy si nato prisla?

jankaaaaaaaaa

a mozes ju uz uzivat aj od teraz aj ked niesi plnoleta. a nemusis cakat na zazrak kedy ti kto odstrani maternicu

jankaaaaaaaaa

zdravotnictvo moze byt na neviem akej vysokej urovni, ale maternicu ti nikto neodstrani pokial nemas aspon dve deti. mas na vyber hak, ako som ti pisala. tak mozes mat menzes raz za 6 mesiacov alebo raz za 9mesiacov, co je urcite lepsia volba

TaRa 17

Čo sa týka tých dedičných chorôb tak to som myslela všeobecne, ja netrpím žiadnym chorobami ani som nikdy netrpela (teda zatiaľ o ničom neviem). V mojom prípade ide o niečo iné čo so zdravím nesúvisí, je to dosť veľká zaťaž na psychiku a žije sa stým naozaj ťažko. Niečo už o tom viem, a tak isto viem že to môže byť dedičné. Ale tu ani nejde o to. Je to len z mála dôvodov, prečo deti nechcem. Ja k nim proste nič necítim a už vôbec nepatrím k tým pre ktorých sú rozkošné. Pre mňa sú to len otravné deti, ktoré stále slintajú, plačú a sú s nimi len samé problémy a starosti. Ďakujem za radu ale psychológa zatiaľ nepotrebujem;) Na interente som čítala zopár prípadov, kedy sa to skončilo fajn a potom neboli žiadne problémy. Dúfam že o niekoľko rokov už bude zdravotníctvo na vyššej úrovni a bude to bežný bezpróblemový zákrok. Neverím že žiadna z vás by sa nechcela zbaviť menštruácie, veď sú s tým len samé starosti a život bez toho by bol jednoduchší.

hviezda01

ty kokos,to je co za rozum???...a naozaj si myslis,ze po odstraneni maternice mas po problemoch???..nastavaju zase ine...no poviem ti,ze take daco by ma nenapadlo ani zo srandy...ty radsej navstiv psychologa....dievca zlate

vevericka

co sa tyka dedicnych ochoreni, staci zajst za genetikom a dat si spravit testy, ci mas vadnu alelu alebo si mala to stastie a nezdedila si ju..len nie vsetko poistovne prepalacaju, ale radsej si zaplatit testy, ako dat prec maternicu a nemat deti..

jankaaaaaaaaa

ja som tiez v takom veku ako si ty vravela ze deti nechcem mat ani nikdy mat nebudem, ze by som sa bala ich vychovavat v takom svete, bala som sa porodu atd.. bola som o tom napevno presvedcena.. a teraz? mam 22rokov a najradsej by som mala hned 10babetiek naraz. vies, ono clovek sa niekedy dost meni, a hlavne my zeny mavame taketo materinske pudy, niektore skor, niektore neskor..
ale ked pises ze mas nejake zdravotne dedicne problemy, tak to je o inom..
ja by som sa na tvojom mieste rozhodla pre tu antikoncepciu, je to urcite lepsie riesenie ako taka operacia ktora s anemusi podarit a moze mat vazne nasledky. tu antikoncepciu mozes uzivat dlhodobo, ako dlho budes chciet.

jankaaaaaaaaa

necitala som celu diskusiu, ale pochybujem ze tento zakrok sa da robit v 17tke, a neviem ci sa da vobec robit zene, ktora este nerodila..
ja by som ti odporucala, aby si si dala predpisat antikoncepciu jeanine a tuto hak uzivala v dlhych cykloch, teda zeby si mala menstruaciu len raz za 6 mesiacov

TaRa 17

Ele asi si pochopila zle, vaječníkov sa nechcem zbaviť, partnera zatiaľ nemám a deti naozaj chcieť mať nebudem. Je to super že vačšina ľudí si to po čase rozmyslí ale ja to naozaj nebudem. Myslím si že ľudia, ktorý majú dedičné choroby alebo nejaké poruchy, by nemali mať deti a keď ich majú a to dieťa niečo zle zdedí tak to je podľa mňa čistá sebeckosť priviesť na svet človeka, ktorý bude celý život trpieť len preto že oni tie deti chceli. A keďže ja mám tiež niečo, pri čom je riziko že to moje dieťa zdedí, tak už len z toho dôvodu deti nikdy chcieť mať nebudem!
Práve som čítala na internete že jedna žena si to dala urobiť dobrovoľne, všetko dopadlo fajn a nič ju teraz neobmedzuje. To už fakt neviem čomu (komu) veriť:(