výsoká škola,masmediálka ...potrebujem radu

Príspevok v téme: výsoká škola,masmediálka ...potrebujem radu
natusa42

dobrý den,neviem na akú výšku by som šla,a tak som sa rozhodla pre masmediálnu komunikáciu,ale to len tak -lebo zatiľ nemám ešte o výskach nejaký obraz ..-málo sa v tom hrabem ...ale dozvedela som sa o tomto -o masmediálke ,ževraj tam sa robia talentovky normálne kreslenie a tak ?či to bola len nejaká kačica ?alebo sú tam také predmety,kde sa kreslí a niečo modeluje alebo vytrvára ?a vraj uchádzači by tam mali mať už uverejnených pár článkov v časákoch -a ja nič nemám uverejnené,ja až tak nepíšem slohy výborné a ani nemám nejako extra o to záujem ..a to ani nevravím o tom výtvarníctve o tých umeleckých vlohách ,mám proiblém nakresliť domček :D prosím Vás neviete ako to tam funguje ???dakujem Vám za vaše odpovede

natusa42

lenca ano,idem sa informovat o tom dalej ..ma to zaujima velmi ....

matusssska ale ja by som mohla prakticky ist aj bez skusok ,lebo sa vyborne ucim ...a snad zmaturujem dobre ...cize ...a vraj vela ludi aj bez skusok ,ale o to nejde ...proste len chcem nejaku skolu si uz vybrat :(nic ine

lenca45

natusa, s tym FB a pokracovanie o rozhlade a zodpovednosti som to myslela vseobecne. Inak, takmer kazda fakulta ma svoju vlastnu stranku, casto s diskus. forom, pozri si katedry - tam su casto uvedene aj predmety a vyucujuci a obraz si spravis

matussska

natusa42-na prijímačky do TT sa dá kúpiť knižka (priamo na fakulte na študijnom oddelení) z ktorej potom formulujú otázky na prijímacie skúšky ale radšej si treba zistiť aktuálne info..viem že stála nejakých 20 € bola dosť hrubá :) a bolo tam strašne veľa vecí napr. história, literatúra, o všelijakých významných osobnostiach no strašne veľa už si to presne nepamätám. No a keď som si to celé preštudovala tak na prijímačkách som nemala problém a spravila som :) Takže sa treba včas informovať kedy ju začnú predávať a potom by si nemala mať problém

natusa42

kvetka a uplatnila si sa potom ?a na tej marketingovej tam je matika,alebo informa ?lebo tieto dva predmety nechcem už viac v živote vidieť :)

natusa42

lenca45 tak trošku si sa sekla,moja milá,nie som typická FB mládež,ani tam nemám účet založený !!ked nevieš,aký je človek ,tak nehádž všetkých do jedného vreca,ale hlavná vec je kritizovať hned všetkých ,samozrejme ...
ja mám chuť na sebe makať ,robiť to čo ma baví,lenže žiaľbohu som špecifický človek,pre ktorého sa máločo nájde (ja viem prečo-vy neviete),a preto sa snažím nájsť východisko z tejto situácie,lebo na výšku ísť chcem ..
nemôžem však za to,že ma nebavia také "typické " veci ako dnešných ľudí ako medina právo a pod ...
vždy som bola iná ,výnimka medzi rovesníkmi...ale vy nič neviete ...
mala som veľa snov a cieľov,lenže žiaľbohu sa mi rozplynuli kvôli istým oosbným problémom a tak mi veľa neostalo ...a musím vyberať,len je naozaj ťažké vybrať dobre ...lebo je tu veľa aspektov

kvetka1

ja som chodila na marketingovu komunikaciu a žiadne talentovky neboli.
Iba test z jazyka a test z všeobecných vedomosti...

lenca45

No, aby som moj prispevok kdesi dole uviedla na spravnu mieru. Brat vystudoval masm. studia v PO, na odbore ich nebolo vela, no i tak sa nasli ludia, ktori boli uplne alebo ciastocne mimo odboru. Ti sa nasledne ani vo vystudovanej oblasti neuplatnili, ukazalo sa presne, kto ma talent a skutocnu chut nieco robit, makal uz pred a popri skole. A potom bolo par ludi, ktori plakali nad slovinou, nad clankami a dalsimi vecami, lebo nevedeli, kde je sever a nebavilo ich to...Taki tam aj podla mna nemaju co robit. O Trnave viem z rozhovoru s kamoskou, ze beru velke mnozstvo ludi a kvalita mizerna. NEPOCHOPIM, preco sa na skolu, kde sa pocita so vseobecnym rozhladom a davkou talentu hlasia ludia, co nevedia, co so sebou. Ako sa moze na SK uplatnit 400 masmedialnikov rocne??? Upada cela kvalita skolstva, ale hold, aj tu od zakladatelky temy je vidiet, preco! Mladi ludia bez rozhladu, bez zaujmov, bez cielov, bez realistickeho videnia sveta. Len mat vysku, titul a potom vyrevovat, ze sa nemaju ako uplatnit. Kde su tie casy, kedy sa na vysku dostali fakt len ludia, ktori mali o studium realny zaujem (s vynimkou podplacacov) a nebola to len liahen na lacne tituly. Aj tak si vasi "skutocni" spoluziaci budu o vas mysliet svoje... teda verim, ze sa este najdu ludia s kritickym myslenim, ako to bolo aj za mojich cias. Najviac nezamestnanych je z humanitarnych odborov, je ich neskutocne mnozstvo - od andragogiky, cez soc. pracu, manazment, etiky, estetiky, cez masm. kom., politologiu a pod. Najprv nad sebou treba porozmyslat v com som dobry (okrem Facebooku), v com by som mohol byt prinosom, kde sa raz realne mozem uplatnit, v akom odbore sa daju uz popri VS ziskavat prac. skusenosti a potom si vybrat VS. A aspon trochu sledovat napr. normalnu tlac, kde sa o tychto veciach dost casto pise a diskutuje. Ale to by som uz asi chcela od dnesnych buducich vysokoskolakov vela... cest vynimkam s trochou realistickeho zmyslania vzhladom na vek.

natusa42

ved sa sa tu nehádajte ...chcela som len vedieť,z čoho sa robia skúšky nič iné,lebo som zúfalá ..neviem kam mám ísť ..právo nie !preboha ,boh ma chrán od práva...fuj
..uf ,čiže nitra odpadá ...a blava tiež ,ostala TT-moja sesterka tam studovala a uplatnila sa v nejakej firme :)takze pohoda,alebo mozno mala stastie
na pravo ma vyhanaju doma ,ale ja nechcem ,hnusia sa mi pravnici (nic v zlom)

matusssska a akoze ake otazky ,akeho typu na "vseobecny prehlad " ?to je siroky pojem strasne

lubka11 no matika !!!!s tou nestras ,lebo ma porazí,ja nechcem v zivote matiku vidiet ,a ani informu,inak vsetko ostatne by aj mohlo byt,ale toto nie !!! a docitala som sa ,ze na masmedialke nie je ani informa a ani matika ,-rposte toto nie ...tomuto ssa sirokym oblukom vyhnut ...!!v mojom pripade,preto ja musim nieco humanitne ...lenze zase ma desí,ze nemam vobec vytvarne vlohy,absolutne ..neviem absolutne kreslit,ani nic ..neviem jednoducho ani vytvarat nic,ani sochy ,ani malby nic ...som clovek zamerany na pam at -ucenie sa veci ..ako dejepis noska atd ...
takze toto ak je na masmedialke
a aj to "uzasne pisanie clankov " ,tak tam ist nemozem ....lebo zatial ani jeden moj clanok ani nic nebolo nikde uverejnene ..maximalne v skolskom casopise na ZS :D:D a to nemozeme ratat

Naileen

teda ako ty hovoris..ale to je jedno, len to som chcela, ze kamkolvek tie baby pojdu, vsade musia robit este nieco viac na to, aby po skonceni skoly boli tym co chcu, cokolvek si vyberu, ak si vyberu masmedialku, tak nech popri nej na sebe makaju a budu mat moznost sa uplatnit..len som tym chcela povedat ze by som nezvalovala vsetko na tie skoly...thats all