Neustale plny nos

simka111

No zahlieneny asi bude, ked ma upchaty nos... dobre by bolo vyplachovať nos soľným roztokom a treba skusit aj ten chren

jojaaa

...je možné, že je zhlienený? Pije mlieko a je mliečne výrobky? Odmieta modru farbu?

Podla mna ide o zahlienenie, v lekarni sa daju kupit kvapky na odhlienenie, hlien za zacne uvolnovat, no nutne je vynecht mlieko!!!! Nas organizmus nieje na mlieko pripraveny! Len do 3-tiho roka zivota!!! Urcite aj chrape...Lieci aj modra farba postelnej bielizne.

RADArada

...neviem co by mohlo byt tvomu priatelovi-ked uz tolko vysetreni podstupil-ale poradim jednu vec-nech si VYKOPE CHREN AK MA MOZNOST-OKROJI HO A OPATRNE K NEMU PRICUCHNE KED BUDE MAT ZAPCHATY NOS/len musi opatrne aby ho nezatiahlo-lebo CHREN MA VELKU SILU-ked je cerstvi/urcite to nepomoze na stalo-ale stale lepsie ako si stale kvapkat do nosa kvapky...LEN OPATRNE S CHRENOM...
ale jasne ze by bolo dobre zistit pricinu preco sa mu zapchava nos...

Spargelsuppe

Ja mam podobny problem. Nikdy som nemala dobry cuch. Vzdy, ked sa ocitnem v miestnosti, kde je vela ludi a vsetci hovoria, ze tam nieco smrdi, tak ja nic necitim. Ked mi niekto povie, ze umyvacka riadu smrdi, ja to necitim. Doma na mna mama navrieska, ze ked som uz tak pekne upratala, preco som nevyhodila tie stare smradlave kvety z vazy, ja jej poviem, ze podla mna su tie kvety este pekne, nezdaju sa mi az take skarede, ze by uz boli na vyhodenie. A ona sa rozculi este viac, ze ci necitim, ako strasne tie kvety smrdia, darmo su pekne, ale ked smrdia, treba ich vyhodit a vzdy sa kvoli tomu pohadame, snazim sa jej vysvetlit, ze ja necitim, ze by tu nieco smrdelo, ale ona mi neveri. Asi pred dvoma rokmi som zacala mat taky problem, ze mam strasne vysusene pery, bez balzamu sa uz nemozem pohnut ani na krok. Kym som nepouzivala balzam, mala som herpes skoro kazdy mesiac, teraz uz je to o nieco lepsie. Herpes sa mi ale urobi skoro po kazdej navsteve zubara alebo dentalnej hygienicky. Okrem toho ma stale svrbi nos a kazde rano sa zobudzam s upchatym nosom. Cely zivot som bola zvyknuta dychat nosom a ked mam uz obe nosove nierky natolko upchate, ze nemozem dychat nosom, tak sa kvoli tomu zobudim, casto aj o tretej rano, otvorim okno, postojim pri okne a nadycham sa cerstveho vzduchu, prejdem sa po izbe a az potom dokazem znovu zaspat. Dalsi problem je, ze po kazdom umyvani vlasov ma svrbia usi. A taktiez skoro po kazdom jedle. V case pelovej sezony nemavam ziadnu nachu, ani ziadne zachvaty kasla, kvoli ktorym ludia s alergiami koncia v nemocnici. Tieto problemy s nosom, s perami a s usami mam bez ohladu na to, ci je pelova sezona, alebo ci je zima a mrzne. Mam to proste stale, nepretrzite. Naucila som sa s tym zit, nemam cas chodit po doktoroch, pretoze sa vacsinou zdrziavam v zahranici, ale posnazim sa, aby som si vybvila nejake poriadne vysetrenie, ked raz budem dlhsi cas na Slovensku. Prichadzalo to pomaly, postupne. Najskor to bol iba problem s upchatym nosom, ktory som mala dlhe roky. Problem s vysusenymi perami sa objavil pred necelymi dvoma rokmi, problem so svrbiacimi usami prisiel tento rok vo februari a problem so svrbiacim nosom sa objavil tento rok v aprili. Okrem toho vzdy, ked si dam lacnu kovovu retiazku z bizuterie, tak sa mi vytvori vzadu na krku pod vlasmi jasna alergicka reakcia, zacne ma svrbiet, boliet a palit pokozka na krku, ze je to tak neznesitelne, ze retiazku si dam dole, ale problem s pokozkou, ktory pripomina na slnku spalenu kozu, pretrvava aj nadalej a do troch dni sa strati. Nedavno mi bolo robene vysetrenie, ktore dokazalo, ze nie som alergicka na ziadne kovy. Vraj je to len z toho, ze sa potim a takyto problem moze mat kazdy zdravy clovek. Pre istotu si dam urobit vysetrenie aj na pelove alergie, ale az ked pridem na Slovensko. Niekedy, ked sa pocas noci viackrat zobudim na upchaty nos, kvoli comu sa potom cez den citim unavena a boli ma hlava, tak zozeriem tabletku Seractil, ktoru ma predpisanu proti bolesti moja rakuska babka, to mi prinesie ulavu, okrem toho mentolove cukriky a ustne vody. To mi pomaha prezit...